Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Атомні й молекулярні спектри. Рентгенівське випромінювання. Спектральний аналіз і його застосування. 11 клас

C. В. Бондарчук, Костопільська ЗОШ № 5, Рівненська обл.

Мета:

- навчальні:ознайомити учнів із лінійчатими й молекулярними спектрами випромінювання; сформувати поняття про рентгенівське випромінювання як наслідок взаємного перетворення речовини й поля; увести поняття спектрального аналізу та його значення у вивченні природи речовини;

- розвивальні:розвивати в учнів уявлення про практику як основу й мету пізнання; ознайомити школярів із роллю І. П. Пулюя в дослідженнях катодних променів;

- виховні:виховувати бажання пізнавати навколишній світ; продовжити формування світогляду старшокласників на основі уявлень квантової та атомної фізики.

Основні терміни й поняття: спектри випромінювання й поглинання, рентгенівські промені, галузі застосування рентгенівського випромінювання, спектральний аналіз.

Обладнання: спектроскоп із набором спектральних трубок, шкала електромагнітних хвиль, проектор, комп’ютер, мультимедійна дошка.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою

Відгуки читачів