Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Всесвіт та його складові. 5 клас. Використання творчого підходу під час вивчення теми курсу «Природознавство»

Ю. О. Ляска, Чорнобаївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат, Білозерський р-н, Херсонська обл.


Однією, можна сказати найулюбленішою, темою курсу «Природознавства» у 5 класі є «Всесвіт та його складові». Працюючи вже не перший рік у школі, помічаю зацікавленість учнів поняттями: космос, Всесвіт, планети та інші небесні тіла. Для того щоб урок був цікавим, пропоную учням виготовити динамічну модель Сонячної системи, а також модель «небесні тіла». Їх зможе виготовити і сам учень.

 

1. Динамічна модель «Сонячна система»
 
Для динамічної моделі Сонячної системи потрібна звичайна коробка від цукерок (нижній бік, бажано великий). Це і буде основа моделі — рухома карта Сонячної системи. Замальовуємо фон синім, робимо 9 надрізів канцелярським ножем — це будуть орбіти, якими рухатимуться планети. Їх окремо слід вирізати з картону відповідних кольорів і розмірів (за підручником). Їх можна прикріпити завдяки намистині і дротику посередині, рухаючи їх, ми зможемо побачити рух самих планет. У куточку розміщуємо Сонце — центр Сонячної системи. Усе — наша динамічна модель готова. Усі учні залюбки вивчать планети і захочуть їх показати на цій карті.
 
 
2. Модель «Небесні тіла»
 
Для того щоб учні 5 класу зрозуміли, що зорі розміщуються в небесній сфері не на однаковій відстані від земної поверхні, пропоную ще одне завдання — виготовити модель «небесні тіла». Сутність її полягає в тому, щоб учні зрозуміли — нам здається, що всі зорі на однаковій відстані від нас, але це не так! Для цього на прямокутну основу прикріпляють на нитках чи волосіні моделі небесних тіл. Здалеку здається, що всі об’єкти розташовані на однаковій відстані.
 
 
3. Віршована техніка запам’ятовування
 
Учні легко запам’ятають всі планети підряд, якщо вивчать таке речення-прислів’я.
 
Маючи (Меркурій)
Великі (Венера)
Здібності (Земля)
Маленький (Марс)
Юрко (Юпітер)
Співав (Сатурн)
Українські (Уран)
Народні (Нептун)
Пісні (Плутон)
Dounload PDF

Відгуки читачів