Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Як правильно спланувати сімейний бюджет

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Гроші, якщо до них неправильно ставитись, нагадують мед у Вінні-Пуха. Якщо вони є — то їх відразу немає. Сімейний бюджет — це те, що треба обов’язково планувати. Тоді ви побачите, що можете дозволити собі значно більше, ніж зараз.

 

Дітей лякає невідомість

Малюка лякає невідомість. «Раптом я скочуся з гірки, а мама за цей час загубиться», — розмірковує він. І взагалі, дитина не знає, що там, унизу. Адже це для нас, дорослих, гірка маленька. А малюкові, який ледве досяг метра за зростом, навіть невелика гірка здається Еверестом. Тому обов’язково проведіть «профілактичну роботу».
 • Разом із дитиною підніміться на гірку, але поки що просто озирніться навкруги. Нехай малюк трохи постоїть на гірці, подивиться вниз. Спускайтеся назад поки що сходинками. З’їжджати ще не обов’язково.
 • Сходіть до того місця, куди веде з’їзд з гірки. Нехай дитина роззирнеться, а заразом розгляне гірку знизу. Звідти вона здається не такою величезною.
 • Якщо гірка досить велика, ви можете самі спуститися з неї, щоб малюк побачив, як усе відбувається. Звісно, ваше обличчя має світитись від задоволення!
 • Чітко і спокійно скажіть дитині: «Зараз ти з’їдеш з гірки, а я тебе спіймаю тут, унизу».
 • Похваліть малюка «авансом»: «Я знаю, який ти в мене хоробрий і сміливий, який молодець!». Такі нехитрі прийоми обов’язково допоможуть вам подолати дитячий страх невідомості.
 

Від простого до складного

Гірки треба освоювати поступово, від простої до складної, від маленької і пологої до високої і крутої. Начебто дивна порада. Проте чимало батьків вважають за краще «кинути у воду, і нехай пливе», розпочинаючи відразу з найбільшої перешкоди. Здолали маленьку гірку? Чудово! Переходимо до гори трохи більшої. І ця гора підкорилася? Що ж, час збиратися на гору-гігант! Дитина почуватиметься впевнено, долаючи нову висоту. Не забувайте при цьому хвалити малюка!
 

"Дивися, як слід !»

Оскільки маленькі діти сильно орієнтовані на дорослих і схильні до наслідування, навчайте їх кататися з гірки на особистому прикладі. Наприклад, ви вирішили навчити дитину спускатися з гірки на спеціальній пластиковій тарілці для катання. Покажіть малюкові, як правильно сідати на неї, як підкочуватись до краю. Потім послідовно покажіть, як краще маневрувати під час спуску. І не забудьте про гальмування, що теж дуже важливо. Між іншим, психологи, досліджуючи проблему дитячого страху перед гірками, з’ясували, що частіше бояться кататися з гірки діти, чиї батьки часто відсутні або емоційно холодні. Чому так відбувається? Таким малюкам бракує впевненості у своїх силах, яка притаманна дітям з благополучних сімей. Адже в них є міцний тил, а решта — не привід для страхів.
  

"Нумо разом!"  

Чудово, коли в сім’ї багато дітей. Вони зростають поруч одне з одним. І якщо хтось із них уміє кататися з гірки, він швидко навчить і меншу дитину. «Поглянь уважно. Тепер ти маєш якомога зручніше сісти і рухатися, допомагаючи собі ногами».
 

Без паніки, батьки!

Поза сумнівом, ви дуже любите свого малюка. Ви дбаєте про нього, прагнете навчити всього, що знаєте самі. Але нерідко батьки, особливо мами і бабусі, проявляють надмірну тривогу і гіпертурботу про дитину, щоб вона не забилася або не злякалася. Однак своєю тривогою вони досягають прямо протилежних результатів. Дитина, яка бачить страх і заклопотаність, отримує умовний сигнал: «Тривога! Небезпека!». Вона сама починає боятися і тривожитись. Зрештою нічого не виходить, бо почуття страху заважає дитині отримати задоволення від набуття нової навички.
 

Техніка безпеки спускання з гірки

Ці знання допоможуть вам уникнути неприємностей. Хочете, щоб дитина навчилася кататися з гірки? Чудово! А хочете уникнути травм під час навчання? Тоді обговоріть із дитиною правила безпеки під час спускання з гірки.
 • З високої гірки краще кататися в шоломі. Він актуальний за різних видів катання (лижі, ковзани, дощечка), особливо перший час, поки малюк навчиться кататися.
 • Якщо гірка обмежена бортами, попередьте дитину, що руки і ноги треба притиснути до тіла, щоб не зачепитися ними об борти гірки.
 • Якщо малюк хоче спуститися з гірки, але при цьому недобре почувається, краще перенести розвагу на інший час, оскільки дитина може дезорієнтуватись, спускаючись із гірки.
 • Забороніть брати із собою на гірку предмети і навіть іграшки, що колють або ріжуть, мають гострі деталі. Це дуже небезпечно.
 

На чому б нам покататися?

Способів спускання з гірки можна придумати чимало. Звісно, дітям подобаються найбільш незвичайні.
 • Санчата — старий перевірений спосіб спуститися зі снігового схилу. Їхати можна сидячи або лежачи.
 • «Тазок для катання» — це така пластикова тарілка великого розміру, у яку можна сісти і скотитися з гори з вітерцем. Звичайно, узимку.
 • Фанерка або лист цупкого картону — між іншим, до такого способу катання вдаються аж ніяк не через відсутність інших засобів. Можете спробувати і впевнитись, що катання на найпростіших пристосуваннях — одне з найбільш захопливих.
 • Сноуборд і лижі — якщо гірка не маленька. Для початківців потрібен пологий схил. Важливо навчити дитину тримати рівновагу.
 • Ватрушка, або тюбінг — надувний круг, який нагадує і круг для плавання, і автомобільну шину. Найбільш м’який засіб для спускання.
Dounload PDF

Відгуки читачів