Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як правильно спланувати сімейний бюджет

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Гроші, якщо до них неправильно ставитись, нагадують мед у Вінні-Пуха. Якщо вони є — то їх відразу немає. Сімейний бюджет — це те, що треба обов’язково планувати. Тоді ви побачите, що можете дозволити собі значно більше, ніж зараз.

 

Дітей лякає невідомість

Малюка лякає невідомість. «Раптом я скочуся з гірки, а мама за цей час загубиться», — розмірковує він. І взагалі, дитина не знає, що там, унизу. Адже це для нас, дорослих, гірка маленька. А малюкові, який ледве досяг метра за зростом, навіть невелика гірка здається Еверестом. Тому обов’язково проведіть «профілактичну роботу».
 • Разом із дитиною підніміться на гірку, але поки що просто озирніться навкруги. Нехай малюк трохи постоїть на гірці, подивиться вниз. Спускайтеся назад поки що сходинками. З’їжджати ще не обов’язково.
 • Сходіть до того місця, куди веде з’їзд з гірки. Нехай дитина роззирнеться, а заразом розгляне гірку знизу. Звідти вона здається не такою величезною.
 • Якщо гірка досить велика, ви можете самі спуститися з неї, щоб малюк побачив, як усе відбувається. Звісно, ваше обличчя має світитись від задоволення!
 • Чітко і спокійно скажіть дитині: «Зараз ти з’їдеш з гірки, а я тебе спіймаю тут, унизу».
 • Похваліть малюка «авансом»: «Я знаю, який ти в мене хоробрий і сміливий, який молодець!». Такі нехитрі прийоми обов’язково допоможуть вам подолати дитячий страх невідомості.
 

Від простого до складного

Гірки треба освоювати поступово, від простої до складної, від маленької і пологої до високої і крутої. Начебто дивна порада. Проте чимало батьків вважають за краще «кинути у воду, і нехай пливе», розпочинаючи відразу з найбільшої перешкоди. Здолали маленьку гірку? Чудово! Переходимо до гори трохи більшої. І ця гора підкорилася? Що ж, час збиратися на гору-гігант! Дитина почуватиметься впевнено, долаючи нову висоту. Не забувайте при цьому хвалити малюка!
 

"Дивися, як слід !»

Оскільки маленькі діти сильно орієнтовані на дорослих і схильні до наслідування, навчайте їх кататися з гірки на особистому прикладі. Наприклад, ви вирішили навчити дитину спускатися з гірки на спеціальній пластиковій тарілці для катання. Покажіть малюкові, як правильно сідати на неї, як підкочуватись до краю. Потім послідовно покажіть, як краще маневрувати під час спуску. І не забудьте про гальмування, що теж дуже важливо. Між іншим, психологи, досліджуючи проблему дитячого страху перед гірками, з’ясували, що частіше бояться кататися з гірки діти, чиї батьки часто відсутні або емоційно холодні. Чому так відбувається? Таким малюкам бракує впевненості у своїх силах, яка притаманна дітям з благополучних сімей. Адже в них є міцний тил, а решта — не привід для страхів.
  

"Нумо разом!"  

Чудово, коли в сім’ї багато дітей. Вони зростають поруч одне з одним. І якщо хтось із них уміє кататися з гірки, він швидко навчить і меншу дитину. «Поглянь уважно. Тепер ти маєш якомога зручніше сісти і рухатися, допомагаючи собі ногами».
 

Без паніки, батьки!

Поза сумнівом, ви дуже любите свого малюка. Ви дбаєте про нього, прагнете навчити всього, що знаєте самі. Але нерідко батьки, особливо мами і бабусі, проявляють надмірну тривогу і гіпертурботу про дитину, щоб вона не забилася або не злякалася. Однак своєю тривогою вони досягають прямо протилежних результатів. Дитина, яка бачить страх і заклопотаність, отримує умовний сигнал: «Тривога! Небезпека!». Вона сама починає боятися і тривожитись. Зрештою нічого не виходить, бо почуття страху заважає дитині отримати задоволення від набуття нової навички.
 

Техніка безпеки спускання з гірки

Ці знання допоможуть вам уникнути неприємностей. Хочете, щоб дитина навчилася кататися з гірки? Чудово! А хочете уникнути травм під час навчання? Тоді обговоріть із дитиною правила безпеки під час спускання з гірки.
 • З високої гірки краще кататися в шоломі. Він актуальний за різних видів катання (лижі, ковзани, дощечка), особливо перший час, поки малюк навчиться кататися.
 • Якщо гірка обмежена бортами, попередьте дитину, що руки і ноги треба притиснути до тіла, щоб не зачепитися ними об борти гірки.
 • Якщо малюк хоче спуститися з гірки, але при цьому недобре почувається, краще перенести розвагу на інший час, оскільки дитина може дезорієнтуватись, спускаючись із гірки.
 • Забороніть брати із собою на гірку предмети і навіть іграшки, що колють або ріжуть, мають гострі деталі. Це дуже небезпечно.
 

На чому б нам покататися?

Способів спускання з гірки можна придумати чимало. Звісно, дітям подобаються найбільш незвичайні.
 • Санчата — старий перевірений спосіб спуститися зі снігового схилу. Їхати можна сидячи або лежачи.
 • «Тазок для катання» — це така пластикова тарілка великого розміру, у яку можна сісти і скотитися з гори з вітерцем. Звичайно, узимку.
 • Фанерка або лист цупкого картону — між іншим, до такого способу катання вдаються аж ніяк не через відсутність інших засобів. Можете спробувати і впевнитись, що катання на найпростіших пристосуваннях — одне з найбільш захопливих.
 • Сноуборд і лижі — якщо гірка не маленька. Для початківців потрібен пологий схил. Важливо навчити дитину тримати рівновагу.
 • Ватрушка, або тюбінг — надувний круг, який нагадує і круг для плавання, і автомобільну шину. Найбільш м’який засіб для спускання.
Dounload PDF

Відгуки читачів