Робота в текстовому редакторі Word. 2 клас

В. А. Комар, смт Линовиця, Прилуцький р-н, Чернігівська обл.


Мета:

- навчальна: формування уявлення про речення; ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі; формування навичок роботи з клавіатурою, умінь використовувати алфавітну клавіатуру у верхньому регістрі;

- розвивальна: розвиток словникового запасу, мовлення учнів, логічного мислення, кмітливості;

- виховна: виховування культури роботи з комп’ютером, зацікавленості інформатикою.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: робочий зошит, таблиця із зображенням клавіатури, картинка із зображенням песика.

 

ХІД УРОКУ
 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
 
— Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
 
— Покажіть мімікою свій настрій: учора, серед тижня, сьогодні. Тепер пропоную «передати посмішку» по колу.
 
— Чи можна сумувати, коли посміхаєшся? Спробуйте пригадати щось сумне і посміхнутись. Отже, коли посміхаєшся, настрій змінюється.
 
 
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
 
— Для успішної роботи з комп’ютером необхідно розвивати логічне мислення, тренувати
пам’ять.
 
Завдання 1
Учитель зачитує слова: пропуск, миша, клавіатура, принтер, інформатика.
 
Дайте відповідь на запитання.
  • Скільки слів сказав учитель?
  • Запишіть друге слово.
  • Які слова починаються з голосної?
  • Скільки і які назви пристроїв ви почули?
 
 
Завдання 2. Вправа «Склади прислів’я»
Як, без, соловей, людина, Вітчизни, пісні, без.
(Як соловей без пісні, людина без Вітчизни.)
 
Завдання 3. Вправа «Смітник»
— Куди ми викидаємо сміття? (У смітник.)
— Непотрібну інформацію в комп’ютері ми викидаємо, а точніше видаляємо у кошик. А якщо комп’ютер періодично не очищати від непотрібної інформації, що з ним буде? Те саме може бути і з нашою головою, якщо ми будемо весь непотріб, усі свої страхи, образи, сором, гнів тримати всередині себе і щоразу пригадувати їх. Що тоді буде з нами? (Ми будемо сумні, дратівливі.)
 
 
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
Відгадайте загадки.
 
Вдень під підлогою сидить,
Ночами хвостом шарудить,
Вилізти остерігається,
Бо кішки лякається. (Миша)
 
Має вуса, пишний хвіст
І негарну звичку:
Спершу добре він поїсть.
Після — миє личко. (Котик)
 
Собою не птиця,
Співати не співає,
А хто до хазяїна йде —
Зайти не дає. (Собака)
 
— Сьогодні до нас на урок завітав песик Тимко. Пропоную вам скласти сенкан до слова собачка. (Слово-іменник, 2 прикметники, 3 дієслова, речення, слово-асоціація).
 
 
СОБАЧКА
Біленька, швиденька.
Гавкає, бігає, охороняє.
На урок завітав пес Тимко.
Друг.
 
— Із якої літери пишуться імена людей, клички тварин?
 
— Які ще слова ми пишемо з великої літери?
— Сьогодні ми дізнаємося, як увести велику літеру та розділові знаки.
 
 
ІV. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
 
Розміщення і призначення клавіш на клавіатурі
 
Для роздільного написання слів використовують знайому вам клавішу Пропуск.
 
— Як вона виглядає? Де вона знаходиться на клавіатурі?
— Якщо потрібно ввести лише одну велику букву, можна використовувати клавішу з написом Shift.
— Де вона знаходиться на клавіатурі?
— Скільки клавіш Shift на клавіатурі?
— Для чого нам дві клавіші Shift?
— Отже, клавіша Shift тимчасово переводить клавіатуру у верхній режим (режим великих букв, розділових знаків).
— Із якої літери ми пишемо речення?
— Які розділові знаки можуть стояти в кінці речення?
— Давайте розглянемо, які розділові знаки знаходяться на клавіатурі.
 
 
Заповніть таблицю.
Shift + 1  
Shift + 3  
Shift + 4  
Shift + 6  
Shift + 7  
?/  
Shift + ?/  
 
— Зверніть увагу на сенкан. Які розділові знаки ми ще не знаємо, як надрукувати за допомогою клавіатури. Хто допоможе?
 
 
V. ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ТА ВМІНЬ
 
Робота з клавіатурою
 
— Наш песик Тимко хоче навчитися вправно працювати на комп’ютері. Навчимо його правил поводження з ПК. Пограємо з ним у гру.
 
Гра «Істинне-хибне» про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером
 
Якщо висловлення істинне, діти плещуть у долоні, якщо хибне — тупотять ногами.
  • Роботу за комп’ютером можна розпочинати без дозволу вчителя.
  • Під час роботи за комп’ютером руки повинні бути чистими і сухими.
  • Працюючи за комп’ютером, можна їсти.
  • Відстань від екрана до очей повинна бути 50– 60 см.
 
 
VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 
— Раз, два! Час вставати,
Від занять відпочивати.
Три, чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять, шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Сім, вісім! Потягнулись,
Покрутились, повернулись.
Дев’ять, десять! Час настав
Повернутись нам до справ.
 
 
VII. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК
 
Робота з комп’ютером
Демонстрація вчителем роботи в текстовому редакторі
 
— Пропоную вам перевірити, чи правильно песик Тимко виконав завдання.
 
СобачкаБіленька,швиденька.
Гавкає,бігає,охороняє.Наурокзавітавпестимко. Друг.
 
Задачі для допитливих
1. Термометр показує три градуси морозу. Скільки градусів покажуть два таких термометри?
2. Сергійко і Сашко поставили на поличку сім книжок. Сашко сказав, що він поставив стільки, скільки і Сергій. Чи не помилився він? Якщо помилився, то чому?
3. Якщо пізньої осені о 10 годині вечора йде дощ, то чи можливо, що через 24 години буде сонячна погода?
 
 
VIIІ. ПІДСУМОК УРОКУ
 
— Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Час вже підсумки нам підбити,
Чого ж зуміли досягти ми, діти.
Dounload PDF

Відгуки читачів