Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Зменшено-пестливі назви як особливості етноментального коду українців (на мовному матеріалі повісті г. Квітки-Основ’яненка «Маруся»)

Л. В. Умрихіна, канд. філол. наук, доцент кафедри українознавства і лінгводидактики ХНПУ імені Г. С. Сковороди, м. Харків

Повість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка «Маруся» є визначальною в історії розвитку і становлення української літературної мови, оскільки є першим прозовим твором, мова якого увібрала особливості слобожанських говірок першої половини XIX ст., і серед них такі, що лягли в основу української літературної мови. Як засвідчив сам письменник, повість написано з метою довести зрілість і художню досконалість рідної мови. Сформована на основі народно-розмовної живої мови з виразною наявністю фольклорних компонентів, вона інтегрувала в себе ментальні аспекти етнобуття українців, об’єктивуючи їх соціальні, інтелектуальні, етичні, духовно-моральні домінанти.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою

Відгуки читачів