Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як зробити годівницю разом з дітьми?

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Ви любите проводити час разом зі своїми дітьми і завжди знаходите нові спільні заняття? Вам подобається, коли малюки разом з вами відкривають щось нове, вчаться робити те, чого не вміли раніше? Пропонуємо ще одну ідею спільного проведення часу, яка напевно допоможе вам не лише приємно провести час з дітьми, але й навчити їх бути гуманними до братів наших менших.
 
На вулиці настають холоди. І нашим маленьким пернатим друзям доводиться непереливки. Особливо якщо випаде багато снігу. Горобці, синиці, галки, голуби та інші птахи насилу можуть знайти собі їжу. Отже, їм потрібна ваша допомога. Розкажіть дітям про те, як важко буває зимувати пташкам у лісі і навіть у місті. Подумайте разом, як можна їм допомогти. Добре, якщо малюки самі дійдуть думки, що вони можуть підгодовувати пташок насінням і крихтами, які залишилися з обіду. Але ж корм треба кудись покласти, щоб його не засипало снігом, не понесло вітром. Діти обов’язково дійдуть ідеї, що можна зробити годівниці для пташок. А ваше завдання — допомогти їх виготовити.
 
Для того щоб зробити годівницю, зовсім не обов’язково витрачати багато часу і матеріалів. Можна скористатися найпростішими ідеями, застосувавши те, що є у вас під рукою.
 
 
Годівниця з пакетиків від молока або соку
 
Вам знадобляться: тетрапакети від молочних продуктів або соку; дріт або мотузка; ножиці.
 
Візьміть будь-який пакет, який залишився у вас після використання молока або кефіру. Проріжте в ньому з двох боків такі отвори, щоб у пташок була можливість заглянути всередину пакету. На дно пакету ви насипатимете корм, що не висипатиметься з коробки завдяки невеликому борту, і на нього не падатиме сніг і не крапатиме дощ завдяки «даху».
 
Щоб закріпити годівницю на дереві, зробіть отвори у верхній частині пакету і просмикніть дріт або мотузку. Тепер ви можете повісити годівницю на гілку дерева в тому місці, де найчастіше бачите зграйки пташок.
 
Завдяки таким годівницям ви з дітьми можете постежити за звичками птахів. Коли пернаті друзі злітатимуться до годівниці, ви можете зайняти позицію денебудь віддалік і спостерігати за тим, як пташки спілкуються одна з одною, які в них звички і особливості.
 
 
Годівниця-підвіска з картону
 
Вам знадобиться: насіння, зерна пшениці, просо, кукурудза, дріт або мотузка, картон, клейстер.
 
З цупкого картону виріжте фігурки різноманітної форми: сердечка, кільця, кружечки діаметром приблизно 10–15 см. Заваріть клейстер з борошна і води. Обмащуйте фігурки клейстером і густо посипайте насінням і зернами. Коли клейстер засохне, зробіть отвір у фігурці, просмикніть мотузку або дріт і закріпіть свою годівницю на дереві або на будинку, у такому місці, де менше вітру і де на неї не потраплятимуть опади.
 
 
Годівниця з пластикових пляшок
 
Закріплюйте годівниці за допомогою дроту на деревах. Таким годівницям не страшний дощ і вітер, тому що корм надійно захищений.
 
Вам знадобляться: пластикові пляшки місткістю 1,5 л і більше, ножиці, скотч або ізоляційна стрічка, дріт.
 
Використайте непотрібні пластикові пляшки для того, щоб зробити годівниці. Прорізайте ножицями отвір з однією або з декількох боків пляшки, щоб вийшла подібність віконця. У такого отвору можуть бути дуже гострі краї. Разом з дитиною заклейте гострий край скотчем або ізоляційною стрічкою. Вийде не лише безпечно для птахів, але і красиво, якщо ви використовуєте кольоровий матеріал.
 
 
Важливо пояснити дітям, що годівницю треба постійно наповнювати, адже пташки скльовують корм. Привчіть малюків до того, що вони відповідальні за тих, про кого почали піклуватися. І доки не закінчаться холоди, підсипайте корм у годівниці, стежте за тим, щоб годівниці не зіпсувалися, не зламалися, не впали. Адже пташки дуже швидко звикнуть до того місця, де вони одного разу знайшли корм, і прилітатимуть туди регулярно.
Dounload PDF

Відгуки читачів