Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як залишити татуся самого з дітьми?

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Легко. Найголовніше в цьому випадку — щоб мама сама цього захотіла і не боялася, що з дитиною може щось статися, що тато не впорається. В інтернеті є чимало зворушливих фотографій із серії «тато з дитиною вдома». І зверніть увагу: і в татусів, і в діточок на цих фото дуже щасливі обличчя.
 
Мамі іноді потрібен відпочинок або просто вільний час, коли вона може взятися за свої справи. Іноді трапляються екстрені випадки, коли мамі треба бути в іншому місці. І ось тоді долучатися до процесу виховання і розвитку доводиться батькові. Це не означає, що до цього він нічого не робив. Просто зазвичай поруч завжди є мама. Тобто тато не почувається таким відповідальним.
 
Залишати батька з дітьми корисно. Тому що тоді він краще пізнає своїх дітей, починає з ними інакше спілкуватися, та й діти потім краще ставляться до тата. А для того щоб усе було гаразд, поки мами не буде, треба врахувати декілька нюансів.
 
 
Почніть заздалегідь
 
Якщо тато ніколи раніше не міняв підгузник, не годував дитину, не ходив з нею на прогулянку, не читав малюкові книжки і ще багато всяких «не», то перше спільне з дитиною проведення часу може бути справжнім стресом як для батька, так і для малюка. Ще б пак, адже для всіх цих дій потрібна навичка і ще контакт з дитиною. Тому щойно малюк народиться, починайте готувати батька, навчати і тренувати його. Для цього не треба нічого особливого. Лише час від часу просіть чоловіка потримати дитину, сходити з нею на прогулянку, погодувати, сповити тощо. Так тато й дитина звикатимуть один до одного. І для батька вже не буде стресом така проста річ, як укладання малюка спати.
 
 
Спочатку на півгодини
 
Якщо вперше ви вирішите залишити татуся з дітьми або навіть з однією дитиною на цілу добу, нічого хорошого у вас, швидше за все, не вийде. Розпочинайте з малого. Нехай це буде півгодини, поки ви збігаєте до подруги або в магазин. Потім поступово збільшуйте час. І ось вже тато залишається з малюком на цілий день, а ви можете спокійно братися за свої справи.
 
 
Не контролюйте постійно
 
Залишивши батька з дітьми, не телефонуйте йому безупину з питаннями і вказівками. Чоловік у такому разі не почуватиметься впевнено і відповідально. Навпаки, він вважатиме, що ви йому не довіряєте, що він не справляється і взагалі, що він поганий батько. Усе, що ви хочете сказати, доручити, обговорити, ви можете зробити до того, як підете. Звичайно, якщо чоловік зателефонує вам сам, ви обов’язково дасте відповідь йому на всі запитання. Але не варто приречено зітхати в слухавку, кажучи «Я так і знала, що ти не впораєшся», «Я підозрювала, що так буде» тощо.
 
 
Не порівнюйте татуся з іншими
 
Чоловіка, як і дитину, не можна порівнювати з іншими. Йому дуже кривдно чути, що хтось у чомусь кращий за нього. І в тому, що стосується догляду за дитиною і виховання — особливо. Ніколи не говоріть: «Ось в Олени чоловік молодець, щонеділі з дітьми сидить. Не те, що ти!», «Подивися на нашого сусіда, як він відмінно з малюком справляється. А ти нічого не вмієш!». Після таких слів ваш чоловік напевно взагалі не захоче залишатися з дитиною, тому що ви невисокої думки про нього як про дбайливого батька.
 
 
Хваліть
 
Ви прийшли додому і бачите, що навкруги розкидана купа речей, дитина забруднена і сидить разом з татом перед телевізором? Не висловлюйте відразу своє невдоволення. Спробуйте побачити хороше навіть у такому неподобстві і безладі. Врешті-решт, дитина під наглядом, ціла і неушкоджена, поїла і сидить поряд з татом, який знайшов час для малюка (що не в усіх сім’ях буває!). Ось за все це і похваліть!
 
 
Залишайте короткі інструкції
 
Тато не читатиме довгий текст. Усе має бути чітко і гранично ясно. Наприклад, ось так:

Обід 

Суп, тюфтелі, вермішель, компот. Усе в холодильнику. Треба розігріти.
 
 
Одяг для прогулянки краще прос то вивісити на видне місце.
 
 
Проблеми
 
Є декілька проблем, які можуть виникнути в батька під час маминої відсутності. Що робити, якщо:
  • тато боїться дитячого плачу
Заздалегідь обговоріть це. Розкажіть чоловікові, що дитина може плакати від того, що їй холодно, жарко, вона голодна або хоче спілкуватися (це якщо у вас взагалі ще немовля).
 
Старша дитина може плакати, якщо в неї щось болить, її скривдили, або малюк капризує, домагаючись свого. Разом з татом обговоріть, як вам діяти в кожному з випадків. І тоді через півгодини після вашого відходу ваш телефон не задзвонить і тато не спитає, що йому робити, якщо дитина кричить.
 
  • тато забуває, де лежать речі
Підгузки і одяг, іграшки і книжки, які можу ть знадобитися татові й дитині, ви можете покласти в зручне, доступне місце і показати це місце чоловікові. Тато, який увесь тиждень зайнятий іншими справами, не може за п’ять хвилин запам’ятати такий обсяг інформації. Можете наклеїти на потрібні шафки стикери з написами або картинками.
 
  • тато не вміє годувати дитину
Допоможе невеликий майстер-клас. Коли ви вечерятимете всією сім’єю, просто зверніть татову увагу на те, як ви годуєте дитину, якщо вона зовсім маленька. Якщо ж дитина вже їсть сама, то просто скажіть татові, що годувати з ложки сина або дочку не треба. Досить просто пос тавити їжу на стіл і сісти разом обідати або вечеряти.
 
  • тато не знає, як гратися з дитиною
Залиште в кімнаті ігри та іграшки, які буду ть цікаві не лише дитині, а й татові. Наприклад, батьки із задоволенням збирають моделі з конструктора, ліплять з пластиліну, влаштовують фізичні або хімічні дос ліди, і навіть збирають пазли. Суп, тюфтелі, вермішель, компот. Усе в холодильнику. Треба розігріти.
 
 
І головне — не забудьте сказати татові, який він чудовий батько! Тоді він напевно захоче залишитись з дитиною ще не раз.
Dounload PDF

Відгуки читачів