Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Про олімпіадне змагання і не тільки…

А. Царьова, Д. Андрюніна


Ось і закінчився IV етап Всеукраїнської олімпіади з економіки, який відбувався в Києві з 23 по 27 березня 2015 року. Останні дні виявилися найважчими, адже це був підсумок тривалої праці учнів та вчителів. Багато зусиль було докладено задля того, щоб потрапити на це свято знань, перевірити свій рівень знань з економіки та їх застосування, здолати наступну сходинку економічної науки.
 
Безсонні ночі, відмови від прогулянок, пошуки й ознайомлення з потрібною літературою — все це, звісно, продовжиться і в майбутньому, але зараз, у цю вільну хвильку, маємо поділитися своїми враженнями від п’ятиденного перебування в Києві.
 
Саме проведення олімпіади цього року було під загрозою, але, завдяки небайдужості багатьох людей, зокрема, спонсорам — компанії hтс, олімпіада все-таки відбулася, причому саме в Києві. Тож усі присутні були вдячні цим небайдужим людям.
 
Цікаво було дізнатися, що саме в Києві відбувалася перша Всеукраїнська олімпіада з економіки, цього року олімпіаду з економіки проводять у Києві вчетверте, а взагалі це вже 18-та олімпіада з економіки.
 
Перше незабутнє враження: нас приймає Київський національний університет імені Тараса Шевченка! Відкриття олімпіади відбувалося у приміщенні економічного факультету, який напередодні відсвяткував своє 70-річчя. З вітальним словом до учнів зверталися вельми поважні особи, які опікуються державними справами, що прийшли привітати членів XVIII Всеукраїнської олімпіади з економіки. Але найбільше враження справив виступ декана економічного факультету, професора, за книжками якого ми готувалися до олімпіади, В. Д. Базилевича. А особливо те, що він запрошував присутніх олімпійців до вступу сюди, адже багато хто з майбутніх випускників хотів би тут навчатися.
 
Не можемо не сказати про ще одну приємність: у фойє нас зустрічав випускник нашої гімназії, а нині студент 1-го курсу економічного факультету Біличенко Максим, який три роки поспіль посідав перші місця на Всеукраїнській олімпіади з економіки. Ще рік тому він у складі команди Харківської області так само хвилювався на відкритті олімпіади. Тепер випускники розпитували його про навчання у КНУ, радилися щодо вибору факультету, про подальші перспективи після його закінчення за спеціальністю «Економічна кібернетика», на якій навчається Максим.
 
Також дуже сподобалися номери художньої самодіяльності студентів економічного факультету. Свято відкриття олімпіади закінчилося, чекали серйозні справи: наступного дня — написання тестів і творчих завдань, а через день — розв’язання задач.
 
Слід зазначити, що організатори потурбувалися про те, щоб учням на олімпіаді було зручно: проживання, харчування і написання робіт проходило у приміщенні спеціалізованої школи-інтернату № 14. Незважаючи на специфіку цього закладу, працівники школи на чолі з її директором Т. А. Манько намагалися створити зручні умови проживання, подбали про якісне харчування, причому порції були немаленькі. Створена ними тепла дружня атмосфера — все це зробило наше перебування в Києві наближеним до домашнього.
 
Організатори також подбали про час відпочинку і дозвілля, якими опікувалась методист географії та економіки Н. І. Чанцева: в передостанній день було проведено екскурсію Києвом «Таємниці Печерських пагорбів», також за бажання групи могли самі прогулятися вулицями міста, відвідати пам’ятні місця. 
 
Але найбільше враження справило відвідування вистави одного з найвідоміших театрів, а саме — Національного драматичного театру імені Івана Франка. Це відбувалося після етапу розв’язання задач. Отже, всі учні чекали результатів за виконання завдань з написання тестів і творчих завдань та етапу розв’язання задач, намагалися їх передбачити. Та потрапивши до зали камерної сцени імені Сергія Данченка, з перших хвилин забули про все, запанувала тиша.
 
Про перегляд вистави слід зазначити окремо. Нам випала чудова нагода побачити майстерну постанову «Увертюра до побачення» за твором І. Франка «Сойчине крило», насолодитися чудовою грою Остапа Ступки. У виставі було зайнято всього два актори, але вони змогли постійно тримати глядачів в напруженні. Вистава, як кажуть, минула «на одному диханні». Враження від відданості людини своїй справі неймовірне! Після закінчення вистави всі глядачі стоячи аплодували акторам.
 
Тільки в автобусі знов згадали про результати, на які так чекали, а коли під’їхали до інтернату, то деякі навіть бігли, щоб скоріше їх побачити. Проте довелося ще почекати, і лише невдовзі з’явилися зразки виконання завдань, а вже потім — довгоочікувані таблиці результатів. Біля них одразу зібралася чимало учнів та вчителів: хто просто дивився, хто — фотографував, хто обговорював, хто підраховував кількість призових місць і свої шанси на них. Головна подія олімпіади відбулася: адже лише тепер можна було зітхнути з полегшенням, та й то не всім: ті учні, результати яких були на межі між різними місцями, повинні були вирішити, чи йти їм на апеляцію: чи є шанси трохи покращити свій результат, адже можна було б його і погіршити.
 
Наступного дня зранку відбувся розбір виконання завдань. Члени журі, які їх перевіряли, пояснювали, як відбувалося оцінювання, зверталиувагу на основні помилки. На апеляцію зважилося декілька сміливців, які спочатку проконсультувалися з експертом-консультантом. Та майже нікому не вдалося переконати членів журі в необхідності підвищення балів.
 
Минуло ще кілька годин, і було оприлюднено остаточні результати.
 
Наша команда виступила добре: Леховіцький Дмитрій разом з ученицею з Києва Кулинич посіли 1-ше місце (абсолютну першість), отримавши найбільшу кількість балів серед учнів 11-го класу. Царьова Анастасія також виборола 1-ше місце, Андрюніній Дарії вдалося закріпитися на останній сходинці 3-тє місця. З команди Харківської області лише Суховському Вадиму не вдалося отримати нагороду: до III місця йому не вистачило кількох балів.
 
За рейтингом команд перемогу і кубок здобула команда з Києва, на 2-му місці — команда Волині. Команда Харківської області посіла 3-тє місце.
 
Тож із 79 учнів, що брали участь у олімпіаді, 6 учнів 10-11 класів вибороли перші місця. Вони отримали з рук декана економічного факультету, професора В. Д. Базилевича, авторські книжки, підписані ним власноруч. Отримати з його рук книжки з автографами було несподівано і дуже приємно. Також книжки від автора з побажаннями успіхів у подальшій роботі отримали і керівники команд областей, що показали найкращі результати.
 
Ми всі хочемо щиро подякувати організаторам олімпіади, членам журі та колективу Київської спеціалізованої школи-інтернату № 14 та побажати подальших успіхів і мирного неба.
 
 
Царьова Анастасія, Андрюніна Дарія від 
імені команди Харківської області
Dounload PDF

Відгуки читачів