Was mache ich Gern (5. Klasse)

Харькова І. В., СШ I–III ст. № 29, м. Суми


Цілі:

- практична: ознайомити з новими лексичними одиницями та навчати їх правильного вживання; систематизувати вивчену лексику, навчити ставити запитання і використовувати їх у режимі запитання-відповідь; тренувати у відмінюванні дієслів у теперішньому часі в усному та писемному мовленні; навчати діалогічному та монологічному мовленню.

- розвиваюча: розвивати навички роботи в парах, творчі здібності учнів.

- виховна: виховувати позитивне ставлення до вивчення німецької мови.

Обладнання: ноутбук, слайди, предметні картинки, граматичні таблиці, роздавальний матеріал для письма, підручник М. М. Сидоренко, О. А. Палій.

Форми і методи педагогічної діяльності: робота в парах, гра, фронтальна робота.

 
 
Хід уроку
 
 
І. Етап орієнтації
 
  • Підготовка до іншомовного мовлення. Привітання
Вчитель. Guten Tag, Kinder! Wie geht's?
 
Учні. Danke, gut! (Prima! Klasse! Super!)
 
Вчитель. Das freut mich!
 
(Учні, працюючи в парах, ставлять один одному запитання.)
 
 
ІІ. Етап покладання мети
 
  • Повідомлення теми та мети уроку
Вчитель. Сьогодні ми працюватимемо над темою «Що я люблю робити». Ми вивчимо нові слова, складатимемо діалоги, розповідатимемо про улюблені справи, прочитаємо тексти, виконаємо письмове завдання.
 
In der Stunde arbeiten wir heute am Thema “Was mache ich gern”. Wir werden neue Lexik lernen, Dialoge bilden, was ihr gern macht erzählen, Texte lesen.
 
 
ІІІ. ЕТАП ОРГАНІЗАЦІЇ ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ДІЯЛЬНОСТІ
 
  • Фонетична зарядка
Hört zu sprecht nach!
Jung ist alt,
Groß ist klein,
Gut ist böse,
Kann das sein?
Jung ist nicht alt,
Groß ist nicht klein,
Gut ist nicht böse,
Das kann nicht sein!
 
(Повторення вірша колективно та індивідуально.)
 
  • Повторення відмінювання дієслів у теперішньому часі
Опис предметних малюнків.
  • Was machen die Kinder?
  • Was machst du? Was macht er (sie)?
 
  • Гра «Відгадай»
Учень виходить до дошки і стоїть спиною до однокласників. Інші учні виконують різні рухи. Учень біля дошки, ставлячи запитання, повинен відгадати, які рухи виконують діти.
 
  • Перевірка домашнього завдання
Учні зачитують доповнені та складені вдома речення.
 
  • Уведення нових дієслів: malen, turnen, springen, spielen
Виконання вправ: 2(А, В), с. 42; 4(А), с. 43.
 
  • Рухова зарядка
Eins, zwei, drei, vier,
Alle, alle turnen wir.
Einmal hin, einmal her,
Rund herum,
Das ist nicht schwer!
Mit den Händen klapp, klapp, klapp,
Mit den Füßen trapp, trapp, trapp,
Einmal hin, einmal her,
Rund herum,
Das ist nicht schwer!
 
  • Діалогічне мовлення про улюблені справи учнів
— Was machst du gern?
— Ich male gern.
— Was macht Sascha gern?
— Er malt gern.
 
  • Розвиток навичок читання
(Вправа 4, с. 43.) Учні читають тексти та відгадують про кого йде мова, розглядаючи малюнки вправи.
 
  • Монологічне мовлення учнів
Розкажи про свого друга. (Вправа 5, с. 43.)
 
  • Розвиток писемних навичок
Учні пишуть закінчення дієслів.
  • Ich lern_ gern.
  • Was mach_ du gern?
  • Erika sing_ gern.
  • Max komm_ aus Berlin.
  • Du spiel_ und bastel_ gern.
 
 
V. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
 
  • Підведення підсумків уроку
Учитель. Habt ihr die Deutschstunde gern? Was macht ihr gern in der Stunde?
 
Учні висловлюють свої враження від завдань уроку, підраховують отримані протягом уроку «смайлики» та оцінюють свою діяльність.
 
  • Домашнє завдання
Розповісти про свого друга. Повторити рахунок до 12.
Dounload PDF

Відгуки читачів