Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Зима з весною зустрічається (ігрова програма, 5–11 кл.)

Л. М. Грабовська, педагог-організатор гімназії № 59 імені О. М. Бойченка, м. Київ


ХІД ЗАХОДУ
 
Зима
Зібралися гарні гості на нашім грі-святі,
І з вами ми хочемо сьогодні пограти!
 
Весна
Щоб всі ви були щасливі, здорові, багаті,
Й дівчатка, і хлоп’ята, й усі любі гості!
 
Зима. Я — Зима-чарівниця. Зараз я в природі цариця. А це Весна — моя наступниця. Каже, що недовго мені лишилося владарювати. Бач, яка!
 
Весна. Так, саме в цей час, 15 лютого, на свято Стрітення, ми щороку зустрічаємося з Зимою і ніяк не можемо дійти згоди.
 
Зима. Так-так, я хоч і стара, але ще маю сили і не поступлюся тобі, Весно!
 
Весна. А я молода, зелена пора, вже час мені заступати тобі на зміну! Давай позмагаємося, а діти нам у цьому допоможуть!
 
Зима. Привіт, хто народився взимку! Встаньте, помахайте ручкою і скажіть: «Привіт!».
 
Весна. Привіт, а хто народився навесні?
 
Діти. Привіт!
 
Серед зимових і весняних іменинників обирають дві команди гравців.
 
Зима. Ось у нас і є дві команди учнів: «Зима» та «Весна».
 
Весна. Саме в лютому змагаємося із Зимою, хто ж переможе. Тому і погода буває зовсім різною: сильний мороз, вітер, заметіль — все це прояви її, Зими. А коли відлига, ожеледь, сонечко — це все я, Весна.
 
Зима. Тому всі люди одягають, залежно від погоди, різне взуття. Завдання нашим командам: взуваючись на старті, пройти естафету в різному взутті, повернутись і передати взуття наступному учаснику команди.
 
Весна. Приготувалися! Один, два, три — розпочали!
 
Зима. Перемогла в конкурсі команда ____.
 
Весна. Саме цієї пори року в народі святкують свято, яке символізує проводжання зими і зустріч мене, Весни. Завдання командам: скласти із літер, які ви зараз отримаєте, назву свята так, щоб складене слово можна було прочитати зліва направо. Умова — кожний учасник тримає одну літеру в руках. Хто швидше з двох команд впорається із завданням, голосно разом озвучте відповідь. Один, два, три — розпочали!
 
Команди отримують літери, з яких необхідно скласти слово «Масляна».
 
Весна. Перемогу отримала команда _____. Так, це дійсно свято Масляної.
 
Зима. Саме на свято Масляної проводжають зиму — спалюють солом’яне опудало — символ зими. А ще на Масляну готують обрядові страви із молочних продуктів. Які це страви, хто знає?
 
Зима та Весна обирають шестеро дітей, які правильно відповіли.
 
Зима. Правильно, в Україні протягом тижня готують млинці, вареники із сиром, оладки, сирники, молочні каші, печеню із сиру. І споживають усе це із маслом чи сметаною.
 
Весна. Тож наступний конкурс буде пов’язаний із обрядовою стравою свята — млинцями. Завдання: кожний учасник іншої команди, подолавши відстань, із загальної великої макітри, що стоїть у центрі столу, за допомогою ложки має взяти один млинець і покласти до миски своєї команди, повернутись і передати ложку наступному учаснику своєї команди. Переможцем вважатимемо команду, яка назбирає більшу кількість млинців у свій посуд. Один, два, три — розпочали!
 
Весна. А перемогли в конкурсі учасники команди _____.
 
Зима. На Масляну відбувалися масові народні гуляння. Проводили різні конкурси, розваги, спалювали опудало зими, каталися з гірок на санчатах. Окрім обрядових страв, млинців і вареників із сиром продавали випічку — мандрики, бублики. Саме бублики носили бублейниці на шиї ось на таких в’язках.
 
Весна. Кожній команді видаємо по дві в’язки таких бубликів. Завдання учасникам команди: порахувати кількість бубликів на кожній в’язці, чи не помилилися продавці, готуючи бублики для продажу?
 
Зима. Один, два, три — розпочали!
 
Весна. Молодці! Першими правильно порахували учасники команди ___. Ми дякуємо всім дітям за участь і пригощаємо всіх членів команди обрядовою стравою — млинцями!
 
Зима
Дякуємо, друзі! Низький вам уклін!
Доброго здоров’я зичимо вам усім!
 
Весна
І у вас, і у нас
Хай буде гаразд.
Щоб і ми, і ви
Щасливі були!
Dounload PDF

Відгуки читачів