Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Зовнішнє тестування. Новини

Ольга Адам

З цього навчального року зовнішнє тестування є обов’язковим для всіх абітурієнтів. Як проходить підготовка до важливого етапу в житті країни, ми дізнались в одному з регіональних центрів моніторингу та якості освіти.


Зовнішнє тестування. Новини

Ольга Адам

З цього навчального року зовнішнє тестування є обов’язковим для всіх абітурієнтів. Як проходить підготовка до важливого етапу в житті країни, ми дізнались в одному з регіональних центрів моніторингу та якості освіти.

листопаді в Україні було проведено збори наглядачів зовнішнього незалежного оцінювання, що відбудеться в кінці навчального року. Наглядачами можуть бути представники ЗМІ, члени батьківських комітетів та депутати районних рад. Поки що права й обов’язки наглядачів розробляються. За минулорічним досвідом вони обмежувались мовчазним спостереженням за процесом і поданням письмової заяви про порушення до центрів оцінювання якості освіти.

Інформація з офіційних джерел:

1. Українські учні отримають зошити зі зразками тестових завдань для самопідготовки до зовнішнього тестування до кінця лютого 2008 року.

2. У січні та лютому 2008 року всім бажаючим буде надано можливість скласти платні пробні тести. За попередніми даними, це буде коштувати від 15 до 34 гривень.

3. ВНЗ України всіх видів акредитації та форм власності до кінця грудня

2007 року зобов’язались подати в центри якості освіти інформацію про предмети, винесені на вступні іспити.

4. За якими критеріями буде відбуватися зарахування до ВНЗ (прохідний бал, пільги для медалістів, умови прийому переможців олімпіад, іноземців, соціальних пільговиків тощо) стане відомо 1 лютого

2008 року.

5. Нововведення ЗНО2008: надається можливість користування чернетками; розширюються умови подання апеляції порівняно з минулим роком.

Серед потенційних наглядачів, які зібралися на семінарах першого етапу (другий відбудеться навесні), найбільшу кількість склали, звичайно, батьки. Представників ЗМІ було небагато, депутатів зовсім мало. Найбільшу увагу приділено такому неоднозначному питанню, як сильний опір зовнішньому тестуванню з боку українських ВНЗ. Значні непорозуміння викликають суперечки стосовно кількості предметів, з яких має змогу скласти тестування один учень.

Багато питань викликають різні нестандартні ситуації: неможливість пройти тестування з поважних причин, тестування випускників інших років, вступ до ВНЗ після середнього спеціального навчального закладу відразу на третій курс. Стосовно цих та інших питань зараз можна сказати тільки одне: над ними працюють спеціалісти, і чим більше громадськість буде ставити запитань, турбувати регіональні центри, тим більше шансів у наших дітей успішно скласти зовнішнє оцінювання. Звичайно ж, першого разу геть усе не може бути враховано, не обійдеться без помилок та нарікань. Але, як відомо, не помиляється той, хто нічим не займається.

Звертатися: www.testportal.com.ua

Відгуки читачів