А ви вже оформили передплату на 2019 рік?

Оформити передплату за пільговими цінами

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНІЦІАТИВА «ДОДАЙ ЧИТАННЯ»

І. М. Маслова, бібліотекар ЗОШ № 114, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.


Шановні колеги! Хочу поділитися цікавою ідеєю залучення дітей до читання та пропаганди літератури. Цю ідею привнесла до нашого мікрорайону міста Кривого Рогу директорка ЗОШ № 114 Л. В. Хорькова. Влітку вона познайомилася з автором Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» Євгенією Пірог — дитячою письменницею з Києва. Суть проекту в тому, що в громадських місцях, де батьки проводять час із дітьми, встановлюють міні-бібліотечки (у вигляді шпаківень) з дитячими книжками та журналами, які можна тут же прочитати, не гаючи марно часу в черзі (до лікаря, на каток тощо). Крім встановлення шпаківень, передбачено зустрічі з письменниками, урізноманітнення дитячого дозвілля, розвиток творчих здібностей дітей (малювання, написання віршів) і створення дитячих альманахів (літературно-художній розвивальний формат «Блискуче перо», бо головною особою шпаківні є Балакучий Шпак). Докладніше з ініціативами Є. Пірог можна ознайомитися за посиланням http://vsimrii.in.ua/

 

Ідея «Додай читання» заволоділа мною ще з весни минулого року. Саме тоді проект «Срібна Книга», до якого долучилося 360 дітей і який став рекордом України, завершувався. Зросло бажання долучати дітей до читання та творчості навколо книжки. Тому у Всеукраїнської ініціативи «Додай читання»базовим елементом є книжкові шпаківні, стилізовані книжкові полиці, що встановлюють у людних громадських місцях, із книжками та журналами для дітей, у вільному для читання доступі.

Євгенія Пірог

 

Ця ідея «Додай читання» захопила колектив нашої школи — і учнівський, і педагогічний. На уроках праці швиденько виготовили три шпаківні, прикрасили їх яскраво, зібрали цікаві книжечки та встановили наші міні-бібліотечки на першому поверсі школи — для першокласників, які ще не записані до шкільної бібліотеки, та для інших молодших школярів; у педіатричному відділенні міської лікарні № 17 — для скорішого видужування маленьких пацієнтів, та в дитячому кафе «Капітошка».

 

Свої шпаківні у фойє Палацу спорту, Будинку дитячої творчості та в міській дитячій бібліотеці № 11 встановили учні ЗОШ № 102. До ініціативи підключилися також ЗОШ № 59 і 99 (встановили відразу три шпаківні) та гімназія № 127.

 

Наша шкільна книжкова «шпаківня» отримала можливість маркування на світовій карті проекту «Маленькі Вільні Бібліотечки» (Little Free Library), партнером якого є «Додай читання». Наша директорка школи Л. В. Хорькова привезла з Києва ексклюзивну реєстраційну табличку № 16694, виготовлену в Америці засновником LFL Тоддом Болом спеціально для Євгенії Пірог, її проекту.

 

А Євгенія Пірог уже пропонує іншу ініціативу — «Книжковий марафон 42» — розповідь-відекліп про улюблену українську книжку. Мета — пропагувати книги українських видавництв, дослідити, про що подобається читати сучасним дітям, як швидко можна розповісти про 42 улюблені книги (за кількістю кілометрів у марафонській дистанції). І це також виявилося дуже цікаво! Учні нашої школи вже відзняли два ролики про книги «Здравствуй, день!» Олексія Старікова та «Гармидер у школі» Джеремі Стронга. Їх можна переглянути за посиланнями http://youtu.be/crx6qYkLW80 та http://youtu.be/uuDZwd76FiU. Учень 8-го класу Максим Куждін долучився до книжкового марафону роликом за книгою «Гармидер у школі» й отримав спеціальний диплом та книжку з автографом Євгенії Пірог за кращий ролик у книжковому марафоні «42 км». Ролик визнано  кращим на стартовому етапі Всеукраїнського марафону книжок.

 

Всеукраїнська ініціатива «Додай читання!» спрямована на активізацію дитячого читання та розвиток літературних здібностей дітей через їхню спільну з письменникам, участь у створенні альманахів дитячої творчості. Організатори акції створюють середовище, зорієнтоване на активізацію читання серед дітей шляхом залучення широкого кола місцевих громад та розбудови мережі «книжкових шпаківень» з дитячими книжками й журналами для вільного читання у громадських місцях.

 

Залучення школярів до спільної творчої книжкової ідеї, яка має соціальне спрямування, а також можливість самореалізації активно сприяють розвитку читання у школі № 114 міста Кривий Ріг. Шановні колеги, заходьте на facebook.com, реєструйтеся, набирайте «Додай читання — Add Reading», знайомтеся з виставленими матеріалами та підключайтеся до Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» разом з учнями. Я солідарна з Євгенією Пірог: «У читанні — сила!»

Dounload PDF

Відгуки читачів