Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНІЦІАТИВА «ДОДАЙ ЧИТАННЯ»

І. М. Маслова, бібліотекар ЗОШ № 114, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.


Шановні колеги! Хочу поділитися цікавою ідеєю залучення дітей до читання та пропаганди літератури. Цю ідею привнесла до нашого мікрорайону міста Кривого Рогу директорка ЗОШ № 114 Л. В. Хорькова. Влітку вона познайомилася з автором Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» Євгенією Пірог — дитячою письменницею з Києва. Суть проекту в тому, що в громадських місцях, де батьки проводять час із дітьми, встановлюють міні-бібліотечки (у вигляді шпаківень) з дитячими книжками та журналами, які можна тут же прочитати, не гаючи марно часу в черзі (до лікаря, на каток тощо). Крім встановлення шпаківень, передбачено зустрічі з письменниками, урізноманітнення дитячого дозвілля, розвиток творчих здібностей дітей (малювання, написання віршів) і створення дитячих альманахів (літературно-художній розвивальний формат «Блискуче перо», бо головною особою шпаківні є Балакучий Шпак). Докладніше з ініціативами Є. Пірог можна ознайомитися за посиланням http://vsimrii.in.ua/

 

Ідея «Додай читання» заволоділа мною ще з весни минулого року. Саме тоді проект «Срібна Книга», до якого долучилося 360 дітей і який став рекордом України, завершувався. Зросло бажання долучати дітей до читання та творчості навколо книжки. Тому у Всеукраїнської ініціативи «Додай читання»базовим елементом є книжкові шпаківні, стилізовані книжкові полиці, що встановлюють у людних громадських місцях, із книжками та журналами для дітей, у вільному для читання доступі.

Євгенія Пірог

 

Ця ідея «Додай читання» захопила колектив нашої школи — і учнівський, і педагогічний. На уроках праці швиденько виготовили три шпаківні, прикрасили їх яскраво, зібрали цікаві книжечки та встановили наші міні-бібліотечки на першому поверсі школи — для першокласників, які ще не записані до шкільної бібліотеки, та для інших молодших школярів; у педіатричному відділенні міської лікарні № 17 — для скорішого видужування маленьких пацієнтів, та в дитячому кафе «Капітошка».

 

Свої шпаківні у фойє Палацу спорту, Будинку дитячої творчості та в міській дитячій бібліотеці № 11 встановили учні ЗОШ № 102. До ініціативи підключилися також ЗОШ № 59 і 99 (встановили відразу три шпаківні) та гімназія № 127.

 

Наша шкільна книжкова «шпаківня» отримала можливість маркування на світовій карті проекту «Маленькі Вільні Бібліотечки» (Little Free Library), партнером якого є «Додай читання». Наша директорка школи Л. В. Хорькова привезла з Києва ексклюзивну реєстраційну табличку № 16694, виготовлену в Америці засновником LFL Тоддом Болом спеціально для Євгенії Пірог, її проекту.

 

А Євгенія Пірог уже пропонує іншу ініціативу — «Книжковий марафон 42» — розповідь-відекліп про улюблену українську книжку. Мета — пропагувати книги українських видавництв, дослідити, про що подобається читати сучасним дітям, як швидко можна розповісти про 42 улюблені книги (за кількістю кілометрів у марафонській дистанції). І це також виявилося дуже цікаво! Учні нашої школи вже відзняли два ролики про книги «Здравствуй, день!» Олексія Старікова та «Гармидер у школі» Джеремі Стронга. Їх можна переглянути за посиланнями http://youtu.be/crx6qYkLW80 та http://youtu.be/uuDZwd76FiU. Учень 8-го класу Максим Куждін долучився до книжкового марафону роликом за книгою «Гармидер у школі» й отримав спеціальний диплом та книжку з автографом Євгенії Пірог за кращий ролик у книжковому марафоні «42 км». Ролик визнано  кращим на стартовому етапі Всеукраїнського марафону книжок.

 

Всеукраїнська ініціатива «Додай читання!» спрямована на активізацію дитячого читання та розвиток літературних здібностей дітей через їхню спільну з письменникам, участь у створенні альманахів дитячої творчості. Організатори акції створюють середовище, зорієнтоване на активізацію читання серед дітей шляхом залучення широкого кола місцевих громад та розбудови мережі «книжкових шпаківень» з дитячими книжками й журналами для вільного читання у громадських місцях.

 

Залучення школярів до спільної творчої книжкової ідеї, яка має соціальне спрямування, а також можливість самореалізації активно сприяють розвитку читання у школі № 114 міста Кривий Ріг. Шановні колеги, заходьте на facebook.com, реєструйтеся, набирайте «Додай читання — Add Reading», знайомтеся з виставленими матеріалами та підключайтеся до Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» разом з учнями. Я солідарна з Євгенією Пірог: «У читанні — сила!»

Dounload PDF

Відгуки читачів