Створення простих векторних зображень у MS Word. 8 клас

Т. М. Романчук, м. Чернівці


Цілі:

- навчальна: ознайомити учнів з принципами побудови й обробки векторних зображень; навчити використовувати засоби MS Word для створення простих векторних зображень;

- розвивальна: розвивати в учнів пізнавальну активність; розвивати вміння знаходити зв’язок із раніше вивченим; розвивати вміння аналізувати та робити висновки;

- виховна: виховувати зацікавленість до інформатики, національну самосвідомість, доброзичливість та почуття відповідальності за доручену справу.

 

Основні поняття: векторна графіка, графічні об’єкти, автофігури, лінія, крива, прямокутник, овал, стрілка, основні фігури.
 
Форми й методи діяльності:
  • «Незакінчене речення»;
  • «Кольорове намисто»;
  • вправа «Гаряча іграшка»;
  • вправа «Співочий соловей».
 
Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво, англійська мова, українська мова.
 
Обладнання: комп’ютер, магнітна дошка, мультимедійна дошка, мультимедійний проектор, ПЗ MS PowerPoint, MS Word, роздавальний матеріал.
 
Тип уроку: засвоєння нових знань.
 
 
 
Знання людині — що крила пташині.
Народна приказка
 
 
Етап уроку Час, хв Прийоми і методи
Організаційний етап 1 хв Привітання
Актуалізація опорних знань 2 хв «Незакінчене речення»
Мотивація навчальної діяльності 7 хв «Кольорове намисто»
Вивчення нового матеріалу 15 хв Розповідь учителя
Первинне закріплення знанm 12 хв Вправа «Гаряча іграшка». Практична робота
Закріплення набутих знань 4 хв Вправа «Співочий соловей»
Підсумки уроку 1 хв  
Домашнє завдання 1 хв  
 
 
ХІД УРОКУ
 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
 
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у 8-А класі
Учні просто молодці!
 
— Я впевнена, що кожен з вас сьогодні старанно працюватиме, тому за кожну правильну відповідь протягом уроку ви отримуватимете намистинки.
 
 
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
 
Вправа «Незакінчене речення»
 
Я показую об’єкти,
Фото-, відеопроекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний — … (монітор).
 
А, Б, В, Г, Д і кома —
Всім, мабуть, уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж, це … (клавіатура).
 
Промені і сонце-коло
Намалюємо ми скоро.
Творчий маю я характер,
Бо графічний я … (редактор).
 
Я пишу листи і вірші,
Мої тексти найгарніші.
Хай підтвердить весь народ,
Як усім потрібен ... (Word).
 
— Молодці, працюєте добре, продовжуємо. У вас на партах є картки, на яких надруковані терміни, поняття. Я ставитиму запитання, а вам потрібно дати правильну відповідь.
 
 
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
Вправа «Кольорове намисто»
  1. Як називається найменший неподільний елемент зображення? (Піксель)
  2. Як називається галузь людської діяльності, пов’язана з використанням комп’ютерів для створення та обробки зображень? (Комп’ютерна графіка)
  3. Як називається вид комп’ютерної графіки, у якій зображення складається з пікселів? (Растрова)
  4. У якому виді комп’ютерної графіки зображення будуються за допомогою математичного опису об’єктів? (Векторна)
  5. До якого класу зараховують програми, що дозволяють додавати різні об’єкти до текстового документа? (Текстовий процесор)
  6. Як називається текстовий процесор, створений компанією Microsoft? (Word)
  7. Яке розширення мають файли, створені програмою Microsoft Word? (.doc)
  8. Як називається процес зміни зовнішнього вигляду тексту? (Форматування)
  9. Яка назва вкладки, що забезпечує вставлення об’єктів у документ? (Вставка)
 
— Усі відповіли ви правильно, і в нас утворилося кольорове намисто. Я пропоную перевернути намистинки.
 
21 лютого — Міжнародний День рідної мови
 
По-своєму кожна пташина співає,
По-своєму кожен народ розмовляє.
У мене й народу мого українська
Є мова чудова, своя, материнська.
 
— Ви знаєте, що в нас заведено на свята обмінюватися листівками. Для оздоблення тексту можна скористатися засобами текстового процесора Microsoft Word. І сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось, як це роботи. Тож тема нашого уроку — «Створення простих векторних зображень у Microsoft Word». Ми ознайомимося із засобами побудови векторних зображень, навчимося використовувати засоби MS Word для створення векторних зображень.
 
Оголошення теми і мети уроку
 
 
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
 
— Отже, щоб почати роботу в текстовому процесорі, його потрібно відкрити. Для цього виконуємо команду Пуск → Усі програми → MS Office → MS Word.
 
До векторних графічних об’єктів належать найпростіші фігури (лінії, кола, прямокутник тощо), складені з них об’єкти та текстові написи.
 
Засоби для редагування та створення графічних об’єктів у текстовому процесорі MS Word знаходяться на вкладці Вставка.
 
Векторний графічний об’єкт має такі параметри:
  • тип об’єкта (коло, лінія, крива тощо);
  • параметри, що визначають розміри об’єкта і його розташування на площині або в просторі;
  • тип, колір і товщина ліній контура об’єкта (наприклад, суцільна лінія зеленого кольору товщиною 2 мм);
  • стиль і колір заливки внутрішньої області об’єкта (наприклад, суцільна заливка синього кольору).
 
Вправа «Гаряча іграшка»
 
Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером
 
Очікувана відповідь учня
 
Під час роботи з ПК:
  • не вмикати комп’ютер без дозволу вчителя;
  • не торкатися дротів та кабелів;
  • не торкатися складових частин комп’ютера брудними руками;
  • стрибати та бігати по кабінету заборонено;
  • не можна вживати їжу;
  • не можна жувати гумку.
 
Практична робота
Створити засобами текстового процесора MS Word вітальну листівку до Міжнародного Дня рідної мови.
 
 
V. ЗАКРІПЛЕННЯ
 
Вправа з перевіркою «Співочий соловей»
 
Запитання
1. Який елемент групи Ілюстрації додає векторні об’єкти? (Фігури)
2. Які дії можна виконувати з векторними об’єктами? (Створювати, змінювати параметри
заливки, копіювати)
3. Який елемент групи Текст виконує додавання декоративного тексту? (WordArt)
4. Яке меню дозволяє додати текст до фігури чи змінити її параметри? (Контекстне)
 
Моя прекрасна українська мово,
Найкраща в стоголоссі трав.
Нумо, діти, перевірмо,
Що соловейко заспівав.
 
 
VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
 
 
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Dounload PDF

Відгуки читачів