Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Найактивніший шкільний клуб підприємництва в Харківській області

В. А. Кізюрін, Харківська обл.


В Україні у 2012-2013 роках реалізувався польсько-український проект «Шкільна академія підприємництва». Тренери проекту в Харківській області — О. Є. Марінушкіна, С. О. Китиченко, Л. М. Старченко.
 
Мета проекту: розвиток в учнів і вчителів культури підприємництва, необхідних компетентностей для досягнення успіху в бізнесі та професійній кар’єрі, поглиблення знань і вмінь учнів з економіки та ІКТ, співпраця з успішними підприємцями.
 
Після навчань і тренінгів, які відбулися на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», у жовтні 2012 року було створено Червонооскільський шкільний клуб підприємництва «Майбутні мільйонери» (шкільні лідери — В. А. Кізюрін та М. В. Тютюнник). На засіданнях клубу обговорювали якості, якими повинен володіти підприємець, вивчали питання економічної теорії, розглядали історії успішних підприємців світового рівня, спілкувалися з місцевими підприємцями.
 
Обов’язковою умовою проекту було створення кожним шкільним клубом власного веб-ресурсу — Інтернет-вітрини, яка б інформувала про роботу клубів і сприяла б обміну інформацією.
 
Через Інтернет-сторінки всі клуби мали постійний доступ до інформації щодо заходів у проекті, термінів навчань, графіків проведень, планів і звітів про роботу, навчальних матеріалів.
 
У рамках проекту «Шкільна академія підприємництва» шкільні лідери у вересні-жовтні 2013 року проходили дистанційний курс, розроблений українськими фахівцями на основі навчального курсу «Комп’ютерні технології і підприємництво» міжнародної програми Intel «Шлях до успіху». Кожен згідно з умовами курсу мав розробити інтернет-сторінку «Щоденник навчання за курсом „Підприємництво 2.0“», до якої необхідно було вносити звіти й результати роботи. Навчання на дистанційному курсі складалося із 7 модулів. Необхідно було виконати чимало завдань з Е-посібника, навчитися критично оцінювати веб-ресурси, розробити карту бізнес-ідей, обрати й фінансово обґрунтувати ефективну бізнес-справу, розробити її маркетингову стратегію.
 
Після виконання останнього модуля курсу у своєму блозі я написав: «Курс додав мені ще більше впевненості. Вражений кількістю та якістю корисної для мене інформації» (http://my-kurs-web. blogspot.com/).
 
У жовтні 2013 року було підбито підсумки конкурсу «Найактивніший шкільний клуб підприємництва». У роботі комісії взяли участь Пйотр Дмуховскі-Ліпскі, директор ORE, Мацей Мазурек, виконавчий директор «Кредобанк», Ева Бобінська, учитель-консультант відділу розвитку суспільних і громадянських компетентностей ORE, координатор проекту з польської сторони, Роман Шиян, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор проекту з української сторони, та Володимир Іванов, модератор Інтернет-ресурсів проекту.
 
У результаті засідання комісії та розгляду 30 найкращих претендентів з 10 областей України було обрано переможців у 9 областях України.
 
У Харківській області найактивнішим шкільним клубом підприємництва було визнано клуб Червонооскільського НВК «Майбутні мільйонери» (http://oskilklub.blogspot.com/).
 
Дев’ять обласних клубів-переможців були запрошені до Варшави для участі в підсумковій конференції, що відбулася 10 грудня 2013 року. З кожного клубу по чотири особи — два керівники та два учні.
 
Червонооскільські «Майбутні мільйонери» достойно презентували за кордоном роботу ШКП та повернулися додому з дипломом переможців і цінними подарунками: учнівськими рюкзаками, канцелярськими наборами, інтерактивною грою «Cashflow» для розвитку підприємницьких компетентностей, мультимедійним проектором.
 
Як підсумок роботи клубу «Майбутні мільйонери» в Червонооскільському НВК Ізюмської районної ради 20 грудня 2013 року відбулася пресконференція під девізом «Навчайся і пізнаєш світ».
 
Учасники-переможці відповіли на запитання шкільних репортерів і поділилися враженнями від закордонної поїздки до столиці Польщі Варшави. Наприкінці прес-конференції всім членам клубу «Майбутні мільйонери», які брали участь у реалізації проекту, вручили подарунки.
Dounload PDF

Відгуки читачів