Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Веселі старти (для учнів 4-х класів та батьків)

В. Л. Гапішко, ЗОШ № 55, м. Одеса


 
Завдання: 1) прищеплювати інтерес до фізичної культури та спорту; 2) виховувати почуття колективізму, прагнення до взаємодопомоги та взаємовиручки; 3) розвивати життєво важливі рухові вміння та навички для зміцнення здоров’я.
 
 
Інвентар: естафетні палички; волейбольні та тенісні м’ячі; мішечки з картоплею (тенісними м’ячами); обручі; скакалки; відро; «гніздечка» (половинки баскетбольних м’ячів); гиря 16 кг.
 
Склад команди: 14 учасників (по 6 хлопців і дівчат, по 2 батьків і мам).
 
 
ХІД ЗАХОДУ
 
Спортивна зала прикрашена кольоровими кульками та плакатами вболівальників. Гасло на стіні: «Наш головний рекорд — здоров’я!».
 
Ведучий. Доброго дня, шановні гості, учасники та батьки! Сьогодні ми проводимо спортивне свято «Веселі старти». Запрошуємо до спортивної зали учасників команд.
 
Під звуки маршу та оплески присутніх до зали заходять учасники змагань на чолі з капітанами, обходять коло пошани та шикуються в одну шеренгу.
 
Слово для привітання надають директорові школи, який бажає усім командам продемонструвати найкращі навички та уміння, дух колективної боротьби, взаємодопомоги та оголошує змагання відкритими.
 
Звучить Гімн України.
 
Ведучий. Визначити, яка команда найкраще та найуспішніше подолає всі випробування, допоможе журі та судді.
 
Представлення членів журі та суддів.
 
 
РОЗМИНКА
 
Ходьба в колону по одному (звичайна; на носках, руки на пояс; на п’ятках, руки вперед; «гусячим» кроком).
 
Біг (повільний; із закиданими гомілок; приставними кроками правим (лівим) боком; із прискоренням по діагоналі спортивної зали).
 
Вправи для відновлення дихання.
 
1-й КОНКУРС «ПРИВІТАННЯ»
 
Команди по черзі на чолі з капітанами проголошують свою назву та девіз.
 
1-ша команда
Спритними та сильними
Ми можемо стати,
Якщо будемо дружити
Із «Веселими стартами».
 
2-га команда
Наш головний рекорд — здоров’я!
До нього прагнемо ми всі,
І нам у цьому допоможуть
Наші батьки та вчителі.
 
3-тя команда
Фізкультура — це здоров’я
Та хороший настрій —
Допоможе у навчанні,
Подарує щастя.
 
2-й КОНКУРС «ЗУСТРІЧНА ЕСТАФЕТА»
 
Із обох боків майданчика команди шикуються в колону по одному (хлопці навпроти дівчат). Естафетні
палички — напрямних команд дівчат. За сигналом дівчата, передаючи естафетну паличку хлопцям, мають помінятись із ними місцями. Перемагає
команда, яка фінішує першою.
 
3-й КОНКУРС «ПЕРЕДАВ М’ЯЧ — СІДАЙ!»
 
Команди шикуються в дві колони (хлопчики та дівчатка окремо) на дистанції витягнутої вперед руки. Капітани команд знаходяться навпроти своїх команд на відстані 3–4 м із волейбольними м’ячами.
 
За сигналом капітани виконують передачу обома руками першому учасникові в колоні хлопців. Отримавши м’яч, він швидко повертає його капітанові, а сам присідає. Далі те саме виконують дівчата. Перемагає команда, капітан якої першим повернеться у вихідне положення та підніме м’яч.
 
Ведучий. Зараз, поки учасники відпочинуть, в боротьбу вступають батьки. Підтримаємо їх оплесками!
 
4-й КОНКУРС «ЖИМ ГИРІ»
 
Жим гирі виконують батьки на гімнастичних матах від плеча без поштовху почергово.
 
Переможця визначають за найбільшою сумою балів двох учасників кожної команди.
 
5-й КОНКУРС «СТРИБКИ ЗІ СКАКАЛКОЮ»
 
Дві мами від кожної команди почергово виконують стрибки на обох ногах зі скакалкою впродовж 30 с. Фіксують кількість разів. Перемагає команда, яка за сумою балів обох учасників набере максимальну кількість.
 
6-й КОНКУРС «ХТО САМИЙ ВЛУЧНИЙ?»
 
Команди шикуються в колону по одному. Кожен учасник команди тримає по 3 тенісних м’ячі. На відстані 3–4 м — відро, в яке слід влучити м’ячем із відскоком від підлоги. Перемагає команда, яка набере найбільше влучень.
 
7-й КОНКУРС «ПОСАДЖЕННЯ ТА ЗБИРАННЯ КАРТОПЛІ»
 
Команди шикуються в колону по одному на чолі з капітанами, які тримають мішечки з картоплею (тенісними м’ячами). Перед командами на відстані 2–3 м знаходяться 3–4 «гніздечки». За сигналом капітани біжать до кожного «гніздечка» та «садять» по одній картоплині (м’ячу), оббігають позначку, повертаються назад і передають мішечок наступному гравцеві, який «збирає картоплю». Перемагає команда, яка фінішує першою.
 
8-й КОНКУРС «ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ КАВУНІВ»
 
Команди шикуються в шеренгу на відстані витягнутих рук одне від одного. Біля початку кожної шеренги в середині обруча — по 5 м’ячів («кавунів»), наприкінці шеренги — обручі. За сигналом учасники мають «перевантажити кавуни» (м’ячі) в порожній обруч якомога швидше, «не розбивши» їх. Перемагає команда, яка фінішує першою.
 
Після завершення змагань команди шикуються в колону по одному за капітанами.
 
Журі підбиває підсумки змагань. У випадку рівності набраних балів перевагу надають команді, яка успішніше виступила у зустрічній естафеті. Оголошують результати змагань. Переможців нагороджують грамотами та призами.
Dounload PDF

Відгуки читачів