Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Спорт — вірний, незмінний супутник життя

Відкриття малих олімпійських ігор

Д. І. Борисенко, Кремінська школа-гімназія, Луганська обл.


Мета: виховувати почуття гідності і гордості за Україну, за свою малу батьківщину, за свій навчальний заклад; формувати колектив шкільної родини; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки; виховувати любов до фізкультури та спорту; прищеплювати прагнення до занять фізкультурою.

 

ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ
 
1-й ведучий. Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо! Спортивне свято в школі відкриваємо!
 
2-й ведучий. Ми маємо не тільки успіхи в навчанні, а й свої спортивні досягнення. А Малі Олімпійські ігри подарують нам можливість ще і ще раз відчути командний дух, радість перемог, а наступного дня втому і приємний біль у м’язах.
 
1-й ведучий. Тому маємо сміливість і велике бажання розпочати церемонію відкриття Малих Олімпійських ігор.
 
2-й ведучий
О спорт! Ти — насолода!
Ти — вірний, незмінний супутник життя.
Нашому духу і тілу
Щедро даруєш радість буття.
Ти — безсмертний.
Ти живеш і сьогодні,
Відлуння загублених у віках олімпіад.
Ти — урочистий провісник весни людства.
 
1-й ведучий
Весни, коли зароджувалось захоплення
Від гармонії розуму й сили.
Ти, як естафету, передаєш
Нам цей спадок нащадків.
Проходять віки. Життя торжествує.
Ти живеш, не підвладний часу, спорт!
Звучить мелодія грецького танцю «Сіртаки».
 
1-й олімпієць. Більше двох тисяч років тому в Греції, у долині річки Алфей, лежало містечко Олімпія. У густій зелені оливкових гаїв сяяли біломармурові храми в честь давньогрецьких богів. Зазвичай в Олімпії було малолюдно.
 
2-й олімпієць. Але один раз у чотири роки маленька Олімпія оживала. Запиленими кам’яними дорогами в місто їхали та йшли люди. Стрункі афіняни і суворі спартанці, пастухи із Македонії і рудокопи з Лавріона. Прибували люди з міст, розміщених на берегах Тірренського і Середземного морів, із Малої Азії, з островів Егейського моря.
 
3-й олімпієць. У всіх них було палке бажання побачити спортивне свято, не проґавити виступ прославлених атлетів Еллади — так називали свою країну давні греки. Під музику на сцену виходять король і королева.
 
Король. Вітаю вас, мої вірнопіддані!
 
Королева. Я — королева спорту, міс Легка атлетика. Нехай буде вам відомо, що найбільша організація у світі — Федерація легкої атлетики.
 
Король. А я — король спорту, Футбол, адже футбол є наймасовішим видом спорту. А спустилися ми з гір Олімпу до вас для того, щоб розповісти легенду виникнення Олімпійських ігор, а заодно перевірити, на що ви здатні.
 
Королева. Дуже давно, у далекі часи Давня Греція не була мирною. Кожне місто вважало себе самостійним і часто воювало із сусідніми містами.
 
Війни роздроблювали країну. Завойовники безжально спалювали і вирубували сади і виноградники, спустошували поля, нищили будинки і храми, грабували та вбивали подорожніх. Багато людей у Давній Греції шукали порятунку. І завдяки мужньому Гераклу були засновані Олімпійські свята, під час яких було заборонено носити зброю, тим більше вести війни.
 
Король. Забудьмо про наші чвари і непорозуміння, з’ясовуватимемо, хто сильніший, не зброєю, а в змаганнях на швидкість і спритність. Нехай кожен грек приїде в Олімпію і на стадіоні покаже, на що він здатен.
 
Королева. Ідея сподобалася правителям, звідси й пішли Олімпійські ігри. 884 р. до н. е. вперше зібралися люди в Олімпії на змагання.
 
Король. На Олімпійських іграх найсильніші грецькі атлети змагалися з бігу, стрибків, боротьби, кидання диска або списа, лачного бою. Один день був відведений для змагання юнаків.
 
Королева. Найнебезпечнішими змаганнями були перегони колісниць, запряжених четвірками коней. Треба було 12 разів об’їхати арену іподрому. Візники, стоячи на колісницях, правили кіньми. Колісниці шалено мчали і нерідко зачіплювалися за поворотний стовп або за чуже колесо; на розбиту колісницю налітали інші. В одному із заїздів з 10 колісниць розбилось 8.
 
Королева. Судді нагороджували переможців вінками з галузок маслинового дерева. Коли переможець повертався додому, усе населення міста виходило йому назустріч. На знак того, що він прославив свою батьківщину, ставили на почесному місці його мармурову статую.
 
Королева. Змагатися в іграх могли всі вільні елліни. Та до ігор треба було готуватися кілька років, а селяни й ремісники не могли приділяти спорту багато часу. Тому в іграх брали участь переважно заможні люди. 
 
Король. Купити бігових коней могли тільки найбагатші греки. Якось один дуже багатий афінянин послав на змагання сім четвірок, які посіли перше, друге і четверте місця.
 
Переможцем на кінних змаганнях вважався власник коней, а не візник, який ризикував своїм життям і виявляв надзвичайну майстерність, правлячи кіньми.
 
Королева. Жінкам вхід на Олімпійські ігри був заборонений під страхом смертної кари. То ж довгий час спорт був привілеєм чоловіків.
 
Король. І в ХХІ ст. змагаються кращі спортсмени з усіх куточків Землі на Олімпійських іграх.
 
Король. На прапорах не пишуть слів, але люди всієї планети знають, що п’ять різнокольорових переплетених кілець — це символ свята миру і дружби.
 
Королева. Вони означають чесну спортивну боротьбу один з одним тільки на стадіонах, а не на полях воєн.
 
Заступник директора. Увага! Увага! Сьогодні в нашій гімназії ми також відкриваємо Малі Олімпійські ігри. Усім стояти струнко!!! Гімназійний та Олімпійський прапори внести! 
 
Під звуки «Запорізького маршу» спортсмени несуть гімназійний прапор, за ними крокують спортсмени в спортивній формі й несуть білий прапор з олімпійськими кільцями по біговій доріжці, обходячи стрій учасників змагань, і зупиняються біля місця для прапорів.
 
Заступник директора. Сьогодні вас, любі гімназисти, зі святом спорту прийшли привітати люди, які не зі слів інших знають, що таке спортивні досягнення. Слово надаємо нашим гостям.
 
Виступають гості спортивного свята. 1 - й олімпієць. А чи знаєте ви, що...
 
Піфагор був не тільки великим математиком, але ще й олімпійським чемпіоном з кулачного бою.
 
2-й олімпієць. Батько медицини Гіппократ, філософи Платон і Сократ, поети Софокл і Еврипід мали різні спортивні нагороди.
 
3-й олімпієць. Відважний покоритель Північних широт Фрітьоф Нансен завойовував звання чемпіона Норвеґії з бігу на ковзанах і лижах.
 
1-й олімпієць. Поет лорд Байрон був першокласним боксером, а одного разу переплив Дарданелли — протоку, що розділяє Європу і Азію.
 
Заступник директора. Сподіваюсь, ви і самі дізналися багато нового і цікавого, готуючи проекти «Історія Олімпійських ігор».
 
Прошу лідерів гуртів здати підготовлені проекти.
 
Наші гімназисти також мають значні спортивні досягнення. І зараз свої нагороди отримають кращі спортсмени гімназії. 
 
Нагородження кращих спортсменів.
 
1-й ведучий. Привітаймо усі разом наших спортсменів з перемогами й побажаємо їм ще більших успіхів у поточному навчальному році.
 
Разом. Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо!
 
2-й ведучий. На шляху до перемог учнів завжди підтримають їхні батьки, вчителі, тренери. Я хочу, щоб ми оплесками привітали зараз усіх тренерів, присутніх на нашому святі. (Оплески.) І, звичайно, наших учителів, які сприяють не тільки фізичному розвитку вихованців, а ще й навчають фізичній культурі.
 
1-й ведучий. Отже, наші оплески учителям фізичної культури_____.
 
Заступник директора. Почесне право запалити символічний Олімпійський вогонь надаємо_____.
 
Заступник директора. Право прийняти Олімпійський вогонь і передати його естафетою надаємо_____.
Приймають естафету учні_____.
 
Містер Футбол. Багато разів, переходячи з рук у руки, проходить цей вогонь через весь світ, щоб досягнути олімпійського стадіону.
 
Міс Легка атлетика. Сьогодні священний вогонь прибув до нас на свято.
 
Містер Футбол
Наш факел, сьогодні запалений,
Хай полум’ям дружби горить,
Хай спорт український прославлений
В серцях наших юних дзвенить.
 
Міс Легка атлетика
О спорт! Ти — радість!
Ти влаштовуєш свято для тих,
Хто прагне боротьби,
І для тих, хто прагне
Цією боротьбою навтішатися.
 
Містер Футбол
Ти — тріумф. Ти розпалюєш кров.
Змушуєш прискорено битися серце.
Як радісно, як відрадно
Відгукнутися на твій заклик.
Ти розсовуєш горизонти.
Прояснюєш далі.
Надихаєш стартуючих
На близький фініш.
Ти лікуєш душевні рани.
 
Міс Легка атлетика
О спорт! Ти — мир!
Ти встановлюєш хороші, добрі,
Дружні стосунки між народами.
Ти — згода.
Ти зближуєш людей,
Які прагнуть єдності.
Ти вчиш різномовну молодь
Поважати одне одного.
 
Містер Футбол
Ти — джерело благородного,
Мирного, дружнього змагання.
Ти збираєш молодь — наше майбутнє,
Нашу надію — під свої мирні прапори.
О спорт!
Ти — мир!
 
Заступник директора. Запрошую всіх стати навколо вогнища.
Dounload PDF

Відгуки читачів