Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

День дитячих виробів

Ведуча рубрики Аліна Бікєєва


ХІД ЗАХОДУ

Перша частина. Гуляємо з дітьми літнім парком або лісом. Під час прогулянки звертаємо увагу дітей на красу природи. Для бесіди з ними можна використовувати завдання «Закінчи речення»:
 • Літо — це…
 • Я дуже люблю літо, тому що…
 • Дерева в літньому парку схожі на….
 • Літо — чудова пора року, тому що…
 • Улітку можна…
 
 
Друга частина. Повертаємося додому, де на нас очікує обід або частування. За обідом розмовляємо з дітьми про те, що вони бачили в лісі або парку, що особливо вподобали й запам’ятали. Кожна дитина закінчує речення:
 • У лісі я бачив…
 • У лісі я чув…
 • У лісі дуже красиво, тому що…
 • Літній ліс повний чудес, тому що…
 • Гуляючи парком, я згадав…
 
Третя частина. Майструємо всі разом «Дива з коробочки». Створювати поробки виробів можна і на відкритому повітрі — у парку, на дачі, на турбазі, у літньому таборі.
 
 
ПЕРШИЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ
 
Усі учасники цього творчого проекту об’єднуються в кілька творчих груп по 4-5 осіб, можна по 2-3 залежно від загальної кількості учасників. Кожна група отримує коробку з певним умістом. Для цього творчого проекту стануть у пригоді будь-які коробки, але за своїми розмірами вони повинні бути не меншими, ніж коробки з-під взуття. Групи мають змайструвати щось із коробки, використовуючи її вміст і доповнивши свої вироби зібраним природним матеріалом.
 
Дорослі — організатори цього творчого проекту — заздалегідь готують уміст усіх коробок. Залежно від наповнення коробок творчий проект може мати два напрями:
 • у всіх коробках міститься однаковий набір предметів;
 • у кожній коробці свій, відмінний від інших коробок, набір.
 
У другому варіанті можна помістити в кожну коробку стислі інструкції, що слід змайструвати учасникам. Для ускладнення завдання можна роздати творчим групам коробки з різним умістом без інструкцій.
 
ОРІЄНТОВНІ ЗАВДАННЯ І ВМІСТ КОРОБОК
 

1

Завдання: виготовити святковий іменинний торт з коробки, перевернувши ії. 
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір (для обклеювання коробки зовні, а також виготовлення аплікацій); штучні й живі квіти й листочки; іменинні свічки; ножиці.
 
 

2

Завдання: виготовити квіткову клумбу з коробки, перевернувши її.
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір (для обклеювання коробки зовні, а також виготовлення аплікацій); штучні й живі листочки; травичка й квіти; ножиці.
 
 

3

Завдання: виготовити з коробки голову робота, перевернувши її.
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір для обклеювання коробки; ножиці для вирізування «очей», «рота» і «носа» робота; дріт для виготовлення «ріжок» робота.
 
Варіант: для «очей» і «носа» робота можна використати ґудзики, для «рота» робота — замок-блискавку. Щоб закріпити на поверхні коробки ґудзики і замок-блискавку, знадобиться голка з нитками. Ґудзики до коробки-голови можна прикріпити за допомогою дроту.
 
Замість голови робота можна майструвати голову інопланетянина.
 
 

4

Завдання: виготовити з коробки пташине гніздечко.
 
Уміст коробки: клей; природний матеріал; солома; лозинки; листочки; травичка — те, чим проклеюють коробку зсередини й зовні; вата для виготовлення пташиних яєць; лак для волосся для збризкування внутрішньої й зовнішньої сторін «гніздечка», а також пташиних ватяних «яєць».
 
Варіант: обклеювати коробку-гніздечко можна будь-яким насінням і навіть черепашками. Усе це добре лягає на шар пластиліну або клей. Пташині «яйця» можна змайструвати з пластиліну. Також можна обмотати коробку мотузками й дротом, а в проміжках застромити будь-який природний матеріал.
 
ДРУГИЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ
 
У різні коробочки вкладають різний уміст, але завдання у всіх груп одне. Наприклад, створити чарівний сад. При цьому в кожній коробочці різні квіточки, гілочки, травинки; різні метелики й пташки; різнокольоровий кольоровий папір, фольга, паперові серветки. Зрештою, «чарівні сади» в усіх виходять різні.
 
Або, скажімо, одне для всіх завдання — змайструвати з коробочки голову вигаданого персонажа й дати йому ім’я. «Обличчя» персонажа всі групи дітей мають зобразити на одній стороні переверненої коробки. А «волосся» у різних персонажів різнитиметься. В одній коробочці для оформлення волосся вигаданого персонажа будуть запропоновані новорічні гірлянди й блискучий дощик. В іншій коробочці — дріт, у третій — мочалки, у четвертій — листочки й трава, у п’ятій — різнобарвні стрічечки, у шостій — пряжа для в’язання або моток білизняної мотузки, у сьомій — пластикові соломки для напоїв або навіть порожні пластикові пляшечки з-під води тощо.
 
 
ТРЕТІЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ «ДИВА З КОРОБОЧКИ»
 
У цьому варіанті творчого проекту виготовляємо один великий виріб усі разом. Об’єднання в команди також можливе, якщо творчий проект організований таким чином, що різні групи учасників майструють окремі частини / фрагменти одного великого виробу. Якщо учасників не так багато, то можна не об’єднувати їх у команди, а майструвати один сегмент великого виробу за іншим.
 
 
ПОТЯГ
 
Кожна творча група виготовляє із наявної коробки один «вагон» забавного потяга. Різнокольорові вагони з вікнами, у яких намальовані чоловічки-пасажири. А можливо, тварини-пасажири. На намальовані «вікна» можна наклеїти картинки із зображенням різних пасажирів потяга. «Вікна» потяга можна прорізати ножицями в коробці. У прорізані вікна можна помістити іграшки або різні сувеніри. Замість «коліс» вагонів чарівного потяга стануть у пригоді півкола, щоб кожна коробка-вагон стійко стояла на підлозі. Особливу відповідальність має група гравців, які виготовляють паровоз або електровоз. Тут потрібна допомога дорослих. Коли окремі «вагони» незвичайного потяга готові, з’єднуємо їх у суцільний довгий потяг.
 
НЕЗВИЧАЙНІ БУДИНКИ
 
Можна побудувати з коробок різних розмірів і форми незвичайний замок, або будинок у стилі модерн, або хмарочос. Кожна команда учасників готує свій сегмент майбутньої будівлі, обклеюючи свою коробку кольоровим папером, фольгою, паперовими серветками, можна навіть насінням, черепашками. Потім у кожній коробці вирізьблюють або малюють вікна й двері. Наостанок усі коробки-сегменти з’єднуються в одне спорудження клеєм, степлером, нитками,
клейкою стрічкою. Допрацьовуємо деталі. Творчий проект із незвичайним спорудженням з різних коробок можна продовжити, попросивши дітей скласти казку про нього — «Сучасний теремок» — і роздавши їм різні іграшки — персонажі казок. Цю казку з такою незвичайною декорацією можна показати батькам та іншим дітям.
Dounload PDF

Відгуки читачів