Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

День дитячих виробів

Ведуча рубрики Аліна Бікєєва


ХІД ЗАХОДУ

Перша частина. Гуляємо з дітьми літнім парком або лісом. Під час прогулянки звертаємо увагу дітей на красу природи. Для бесіди з ними можна використовувати завдання «Закінчи речення»:
 • Літо — це…
 • Я дуже люблю літо, тому що…
 • Дерева в літньому парку схожі на….
 • Літо — чудова пора року, тому що…
 • Улітку можна…
 
 
Друга частина. Повертаємося додому, де на нас очікує обід або частування. За обідом розмовляємо з дітьми про те, що вони бачили в лісі або парку, що особливо вподобали й запам’ятали. Кожна дитина закінчує речення:
 • У лісі я бачив…
 • У лісі я чув…
 • У лісі дуже красиво, тому що…
 • Літній ліс повний чудес, тому що…
 • Гуляючи парком, я згадав…
 
Третя частина. Майструємо всі разом «Дива з коробочки». Створювати поробки виробів можна і на відкритому повітрі — у парку, на дачі, на турбазі, у літньому таборі.
 
 
ПЕРШИЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ
 
Усі учасники цього творчого проекту об’єднуються в кілька творчих груп по 4-5 осіб, можна по 2-3 залежно від загальної кількості учасників. Кожна група отримує коробку з певним умістом. Для цього творчого проекту стануть у пригоді будь-які коробки, але за своїми розмірами вони повинні бути не меншими, ніж коробки з-під взуття. Групи мають змайструвати щось із коробки, використовуючи її вміст і доповнивши свої вироби зібраним природним матеріалом.
 
Дорослі — організатори цього творчого проекту — заздалегідь готують уміст усіх коробок. Залежно від наповнення коробок творчий проект може мати два напрями:
 • у всіх коробках міститься однаковий набір предметів;
 • у кожній коробці свій, відмінний від інших коробок, набір.
 
У другому варіанті можна помістити в кожну коробку стислі інструкції, що слід змайструвати учасникам. Для ускладнення завдання можна роздати творчим групам коробки з різним умістом без інструкцій.
 
ОРІЄНТОВНІ ЗАВДАННЯ І ВМІСТ КОРОБОК
 

1

Завдання: виготовити святковий іменинний торт з коробки, перевернувши ії. 
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір (для обклеювання коробки зовні, а також виготовлення аплікацій); штучні й живі квіти й листочки; іменинні свічки; ножиці.
 
 

2

Завдання: виготовити квіткову клумбу з коробки, перевернувши її.
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір (для обклеювання коробки зовні, а також виготовлення аплікацій); штучні й живі листочки; травичка й квіти; ножиці.
 
 

3

Завдання: виготовити з коробки голову робота, перевернувши її.
 
Уміст коробки: клей; кольоровий папір для обклеювання коробки; ножиці для вирізування «очей», «рота» і «носа» робота; дріт для виготовлення «ріжок» робота.
 
Варіант: для «очей» і «носа» робота можна використати ґудзики, для «рота» робота — замок-блискавку. Щоб закріпити на поверхні коробки ґудзики і замок-блискавку, знадобиться голка з нитками. Ґудзики до коробки-голови можна прикріпити за допомогою дроту.
 
Замість голови робота можна майструвати голову інопланетянина.
 
 

4

Завдання: виготовити з коробки пташине гніздечко.
 
Уміст коробки: клей; природний матеріал; солома; лозинки; листочки; травичка — те, чим проклеюють коробку зсередини й зовні; вата для виготовлення пташиних яєць; лак для волосся для збризкування внутрішньої й зовнішньої сторін «гніздечка», а також пташиних ватяних «яєць».
 
Варіант: обклеювати коробку-гніздечко можна будь-яким насінням і навіть черепашками. Усе це добре лягає на шар пластиліну або клей. Пташині «яйця» можна змайструвати з пластиліну. Також можна обмотати коробку мотузками й дротом, а в проміжках застромити будь-який природний матеріал.
 
ДРУГИЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ
 
У різні коробочки вкладають різний уміст, але завдання у всіх груп одне. Наприклад, створити чарівний сад. При цьому в кожній коробочці різні квіточки, гілочки, травинки; різні метелики й пташки; різнокольоровий кольоровий папір, фольга, паперові серветки. Зрештою, «чарівні сади» в усіх виходять різні.
 
Або, скажімо, одне для всіх завдання — змайструвати з коробочки голову вигаданого персонажа й дати йому ім’я. «Обличчя» персонажа всі групи дітей мають зобразити на одній стороні переверненої коробки. А «волосся» у різних персонажів різнитиметься. В одній коробочці для оформлення волосся вигаданого персонажа будуть запропоновані новорічні гірлянди й блискучий дощик. В іншій коробочці — дріт, у третій — мочалки, у четвертій — листочки й трава, у п’ятій — різнобарвні стрічечки, у шостій — пряжа для в’язання або моток білизняної мотузки, у сьомій — пластикові соломки для напоїв або навіть порожні пластикові пляшечки з-під води тощо.
 
 
ТРЕТІЙ ВАРІАНТ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ «ДИВА З КОРОБОЧКИ»
 
У цьому варіанті творчого проекту виготовляємо один великий виріб усі разом. Об’єднання в команди також можливе, якщо творчий проект організований таким чином, що різні групи учасників майструють окремі частини / фрагменти одного великого виробу. Якщо учасників не так багато, то можна не об’єднувати їх у команди, а майструвати один сегмент великого виробу за іншим.
 
 
ПОТЯГ
 
Кожна творча група виготовляє із наявної коробки один «вагон» забавного потяга. Різнокольорові вагони з вікнами, у яких намальовані чоловічки-пасажири. А можливо, тварини-пасажири. На намальовані «вікна» можна наклеїти картинки із зображенням різних пасажирів потяга. «Вікна» потяга можна прорізати ножицями в коробці. У прорізані вікна можна помістити іграшки або різні сувеніри. Замість «коліс» вагонів чарівного потяга стануть у пригоді півкола, щоб кожна коробка-вагон стійко стояла на підлозі. Особливу відповідальність має група гравців, які виготовляють паровоз або електровоз. Тут потрібна допомога дорослих. Коли окремі «вагони» незвичайного потяга готові, з’єднуємо їх у суцільний довгий потяг.
 
НЕЗВИЧАЙНІ БУДИНКИ
 
Можна побудувати з коробок різних розмірів і форми незвичайний замок, або будинок у стилі модерн, або хмарочос. Кожна команда учасників готує свій сегмент майбутньої будівлі, обклеюючи свою коробку кольоровим папером, фольгою, паперовими серветками, можна навіть насінням, черепашками. Потім у кожній коробці вирізьблюють або малюють вікна й двері. Наостанок усі коробки-сегменти з’єднуються в одне спорудження клеєм, степлером, нитками,
клейкою стрічкою. Допрацьовуємо деталі. Творчий проект із незвичайним спорудженням з різних коробок можна продовжити, попросивши дітей скласти казку про нього — «Сучасний теремок» — і роздавши їм різні іграшки — персонажі казок. Цю казку з такою незвичайною декорацією можна показати батькам та іншим дітям.
Dounload PDF

Відгуки читачів