Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Актуальні запитання до міністерства

mon.gov.ua


Робочі зошити на друкованій основі для учнів початкової школи
 
18 квітня
 
Міністерство освіти і науки України (лист від 18.04.2014 № 1/9–209) наголошує, що робочі зошити на друкованій основі для учнів початкової школи не є обов’язковим складником навчальнометодичного забезпечення і, відповідно, їх придбання за кошти батьків та використання у навчальному процесі також не обов’язкове.
 
Придбання таких зошитів за кошти батьків може відбуватися виключно добровільно, за ініціативою та бажанням не педагога, а самих батьків за наслідками обговорення та ухвалення рішення на батьківських зборах чи на засіданні батьківського комітету.
 
МОН скасовує грифування навчальної літератури для ВНЗ
 
18 квітня
 
Видано наказ Міністерства освіти і науки від 18.04.2014 р. № 486 «Деякі питання скасування процедури надання Міністерством освіти і науки грифів навчальній літературі для вищих навчальних закладів».
 
Відповідно до наказу встановлено, що віднині контроль за використанням якісної навчальної літератури у ВНЗ здійснюється їх керівниками. Цей крок міністерства дозволяє забезпечити реальну автономію ВНЗ, підсилює їх відповідальність за якість освітніх послуг.
 
Наказом також доручено структурним підрозділам Міністерства розробити прозорий механізм процедури надання грифів навчально-методичній літературі, призначеній для використання в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах.
 
Запрошуємо до обговорення змін до Типових навчальних планів
 
17 квітня
 
З урахуванням пропозицій педагогічних працівників, учнів та батьків, із метою приведення навчальних планів у відповідність до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та забезпечення умов для здобуття якісної освіти міністерство планує внести зміни до Типових навчальних планів для основної школи.
 
Зокрема вивчається питання про скасування обов’язкового вивчення другої іноземної мови, яку було впроваджено всупереч нормам Базового навчального плану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
 
Навчальні години, що зараз передбачені на її вивчення, планується перенести до варіативної складової навчального плану, як і було передбачено Базовим навчальним планом.
 
Однак за бажанням навчального закладу, батьків та наявності кадрового забезпечення може вивчатися і друга іноземна мова. Для цього може бути затверджений Типовий навчальний план загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою і вивченням двох іноземних мов.
 
Також розглядається питання про доцільність збільшення до трьох годин на тиждень на вивчення алгебри у 8–9 класах за рахунок другої години інформатики у цих же класах та завершення вивчення курсу «Основи здоров’я» у 8-му класі.
 
Будемо вдячні, якщо пропозиції стосуватимуться не механічного збільшення навчальних годин на «свій» предмет за рахунок інших предметів, а в першу чергу враховуватимуть інтереси учнів.
 
Коригування видатків Державного бюджету України не позначиться на соціальних виплатах працівникам освітньої галузі та студентам
 
4 квітня
 
Прийняття Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» не порушить для освітян соціальних гарантій, що діють на території України.
 
Зокрема, триватимуть виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, винагороди за сумлінну працю тощо.
 
Також незмінним залишається для учителів та викладачів розмір педагогічного навантаження на ставку. Незмінним залишиться педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об’єднань позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
 
Здійснюватиметься виплата надбавки, яка встановлена педагогічним працівникам із метою підвищення престижності праці. Зважаючи на складну економічну ситуацію в країні Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік“» Міністерству освіти і науки України зменшено видатки на поточний рік на 792,6 млн гривень, проте таке коригування не позначиться на розмірах заробітної плати, стипендіях та інших соціальних виплатах працівникам галузі та студентам.
 
Шановні читачі!
 
Якщо у вашій школі чи районі щось відбувається не згідно з рішенням міністерства, то повідомте про це, будь ласка, тому що тільки ви знаєте, що саме відбувається. Нижче наведені необхідні телефони та адреси. На офіційному сайті міністерства (mon.gov.ua) можна знайти телефони й інших підрозділів. Разом відстоюємо наші права!
 
Міністерство освіти і науки України
 
Адреса: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10
тел. (044) 481-32-21, факс (044) 481-47-96
е-mail: ministry@mon.gov.ua
 
КВІТ Сергій Миронович, міністр, (044) 226-26-61, s_kvit@mon.gov.ua
 
СОВСУН Інна Романівна, перший заступник міністра, (044) 481-47-71, i_sovsun@mon.gov.ua
 
ДНІПРОВ Олексій Сергійович, заступник міністра — керівник апарату, (044) 481-47-74, o_dniprov@mon.gov.ua
 
ПОЛЯНСЬКИЙ Павло Броніславович, заступник міністра, (044) 236-60-08, p_poliansky@mon.gov.ua
 
Dounload PDF

Відгуки читачів