Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Кроки до професійної майстерності майбутніх фахівців

О. С. Благосмислов, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики технологічної освіти факультету технологічної та професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка


Педагогічна наука сьогодні не може існувати без взаємодії поколінь, адже минуле й сучасність, досвід і молодецький запал є рушійною силою розвитку педагогіки зокрема та наукової думки в цілому.

 

Кафедра педагогіки і методики технологічної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка — це синтез розвитку та вдосконалення системи трудового навчання на межі ХХ-ХХІ століть. Завідувач кафедри — кандидат технічних наук, професор Шильман Л. З., ураховуючи вагомі досягнення в науковому світі, спрямовує діяльність викладачів кафедри на розширення меж наукових досліджень. Останні роки не є винятковими: світ побачили посібники для студентів, які навчаються за напрямом підготовки 6.010103 Технологічна освіта: «Трудове навчання у 5-9 класах — обов’язковий блок: основи матеріалознавства, технологія виготовлення виробів», «Технологія кулінарної обробки харчових продуктів», «Художня обробка матеріалів. Українські народні ремесла», посібники для середньої професійної освіти «Технологія кулінарної продукції» і «Технологічні процеси підприємств харчування», збірка навчальних програм курсів за вибором з освітньої галузі «Технології» для учнів 8–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, яка отримала гриф МОНМСУ, та ін.

 

На противагу виваженості та досвіду, молоді науковці кафедри своїм бажанням діяти постійно вносять у педагогічний процес інновації, рухаються в просторі сучасної технологічної науки. Так, на базі кафедри технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка молодими науковцями кафедри (Благосмислов О. С., Марченко С. С.)за участю Товариства молодих учених університету, магістрантів, студентів для вчителів трудового навчання м. Глухова та Глухівського району 25 березня 2014 організовано та проведено науково-методичний семінар «Використання ІКТ для мотивації навчальної діяльності учнів на уроках трудового навчання».

 

Традиційною для кафедри є тісна співпраця не лише з провідними науковцями у сфері трудового навчання України (проф. Коберник О. М., проф. Янцур М. С., проф. Ткачук С. І., проф. Корець М. С. та ін.), але й Сумським обласним центром післядипломної та професійної освіти (методист — Коренева І. В.), учителями загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області. Зокрема, кандидат педагогічних наук, доцент Мегем Є. І. не одне десятиліття є наставником учителів технічної праці. Кандидати педагогічних наук, доценти Литвин О. М., Щетина Н. П. надають суттєву допомогу вчителям з питань графічної підготовки учнів. Ініціатором та організатором спільних заходів з учителями обслуговуючої праці є кандидат педагогічних наук, доцент Воїтелєва Г. О., з учителями початкової школи з проблем трудового навчання — кандидат педагогічних наук, доцент Ігнатенко Г. В., а з керівниками гуртків позашкільних навчальних закладів — кандидат педагогічних наук, доцент Благосмислов О. С. Результатами такої співпраці є спільні науково-методичні семінари, друковані праці у співавторстві науковців та вчителів у фахових виданнях «Трудова підготовка у закладах освіти», «Трудове навчання в школі», наукових вісниках.

 

З 2010 року колективом кафедри педагогіки і методики технологічної освіти започатковано проведення науково-методичного семінару, присвяченого актуальним проблемам технологічної освіти, який сьогодні вже став традиційним.

 

У 2013-2014 н. р. спільно з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (методист Коренева І. В.) організовано і проведено обласний науково-методичний семінар «Досвід проектно-технологічної діяльності у роботі з обдарованими учнями». У заході взяли участь близько 50 учителів трудового навчання Сумської області. З науковими доповідями виступили провідні методисти кафедри педагогіки та методики технологічної освіти.

 

Викладачами кафедри та вчителями трудового навчання проведено майстер-класи:

  • «Технологія оздоблення виробів з деревини геометричним різьбленням»;
  • «Обробка шкіри. Виготовлення сувеніру»;
  • «Скрапбукінг. Виготовлення елементів декору»;
  • «Технологія виготовлення ароматизованого мила».

 

У такий спосіб, наука, теорія, практика, методика й досвід, інтегруючись, дають вагомі результати і спонукають до подальшої творчої діяльності у сфері технологічної освіти України.
Dounload PDF

Відгуки читачів