Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як позбутись депресії?

С. В. Політико, лікар невідкладних станів, м. Харків


Не випадково психологи називають наше століття «століттям хандри» — практично кожен другий мешканець планети певною мірою відчуває пригнічений стан духу, що заважає поглянути на світ оптимістично. Спочатку може здатися, що досить упоратися із проблемами, вирішити нагальні питання, як все з’ясується і повернеться колишня легкість буття та відчуття щастя. Але якщо цього не трапилося і стан занепаду духу, пригнічення триває понад два тижні, то, найімовірніше, сталася не звичайна меланхолія, а справжня депресія. З’ясуємо, що це за стан і як його позбутися?

 

ОЗНАКИ ДЕПРЕСІЇ
 
Психологи виділяють кілька стійких ознак, які свідчать про настання депресивного стану:
  1. втрата інтересу до життя, улюбленої діяльності, активного відпочинку;
  2. відчуття пригнічення та смутку, коли навіть сонячним ранком раптом «нокаутували» нездоланна туга та небажання вставати з ліжка;
  3. постійна втома та неможливість зосередитись, безсоння і кошмарні сни.
 
ЯК ПОЗБУТИСЯ ДЕПРЕСІЇ САМОСТІЙНО
 
Насамперед, слід докласти зусиль для створення гарного настрою. Перебувайте там, де надлишок кисню, сонячного світла, заспокійливий вид водної гладі — природа зцілює як ніщо інше.
 
Не відмовляйте собі в посильних фізичних навантаженнях — вони дадуть можливість стежити за своєю формою, а тіло в хорошому стані змушує мислити позитивно, адже в цьому випадку проходить турбота про своє здоров’я, що значно знижує ризик депресії. Коли звичайної зарядки або ранкові пробіжки недостатньо, потрібно займатися в тренажерному залі, доводити себе до стану сильної фізичної втоми. В поєднанні з вечірніми «кисневими» прогулянками таке стомлення дозволить засинати швидко, без довгих уявних монологів, і спати здоровим міцним сном. Перед сном сховайте під подушку мішечок із сушеною валеріаною або мелісою — їх аромат викликатиме почуття спокою й умиротворення.
 
Як тільки ви відчуєте, що в житті катастрофічно не вистачає яскравих барв, йдіть на прогулянку до найближчого парку, поспостерігайте за голубами на маленьких площах, пройдіться магазинами сувенірів і лавками, де торгують яскравими тканинами та біжутерією: блиск і різноманіття кольору наповнять вас приємними емоціями.
 
Намагайтеся не залишатися на самоті. Активний відпочинок у колі доброзичливих і близьких вам людей допоможе відчути свою значущість і любов оточення. Адже саме любов і утримує нас у цьому світі!
 
Не беріть на себе занадто багато роботи, особливо це стосується трудоголіків, які часто страждають від невміння відмовитися від додаткових навантажень.
 
Поновіть меню, додавши до нього банани, шоколад, боби та зелень — ці продукти, звісно, в розумних кількостях, сприяють виникненню почуття щастя на рівні хімічних процесів, однак, намагшайтесь не переїдати жирного та мучного, оскільки поява зайвих кілограмів напевно не додасть радості й упевненості в собі.
 
КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ?
 
Не завжди виходить позбутися депресії самостійно. Якщо почуття пригніченості, непотрібності й туги не проходить протягом місяця, то слід звернутися до фахівця. Лікар призначить психотерапію, розслаблювальні процедури та лікарські препарати-антидепресанти, які допоможуть подолати цю недугу.
 
Позбутися депресії можна — головне, не затягувати з цим, адже чим раніше почати боротися з нею, тим швидшим буде одужання.
 
 
Байдикування, сумні думки
та філософська література
можуть довести до депресії
набагато швидше,
ніж чаклунські штучки.
М. Фрай
 
 
 
Депресія — це побічний ефект
вмирання.
Дж. Грін
Dounload PDF

Відгуки читачів