Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Граємо у ванній

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Більшість дітей обожнюють купатися. І неважливо, що це буде: ставок, море, ванна, душ або навіть маленький тазик. Вода заспокоює дитину. Згадайте, скільки часу малюк може провести у воді, спокійно переливаючи її з відра у відро, занурюючи у воду різноманітні предмети. Людина так ставиться до води, тому що всі живі істоти споконвічно жили в океані й тільки потім вийшли на сушу. Малюки дев’ять місяців провели у воді, і водне середовище для них цілком рідне. Скористаймося тим, що вода добре впливає на дитячу нервову систему, і придумаємо кілька ігор у воді та з водою для наших малюків. Варто ще відзначити, що такі ігри — відмінний розвивальний матеріал для дітей. Тренування маленьких пальчиків, розвиток сенсорики, а також уяви й мислення — ось що можуть дати прості ігри у воді.

 

Переливаємо, наливаємо, відливаємо, доливаємо…

 
Те, що нам, дорослим, може здатися дуже нудним і нецікавим, надзвичайно подобається
дітям. Наприклад, переливання води. Можна переливати її по-різному:
  • з однієї ємності в іншу;
  • з однієї великої в безліч різних пляшечок і баночок;
  • із пляшки з вузьким горлечком у будь-яку іншу ємність;
  • з однієї мисочки в іншу за допомогою ложок різної місткості;
  • використовуймо для переливання губку: в одній мисочці просочуємо її водою, в іншу — віджимаємо.
 
Фантазія безмежна. Можете придумувати способи переливання разом з дитиною, і всі
вони будуть цікавими.
 

Піна нінна

Придбайте дитячу піну для ванни. Перед тим як малюк піде купатися, налийте кілька ковпачків піни у ванну (трішки більше, ніж рекомендовано в інструкції), щоб піни утворилося якнайбільше. З піни можна створювати різні фігурки — звірів, машинки, чоловічків. За допомогою піни легко зробити незвичайну зачіску.
 

На пошуки скарбів затонулих кораблів

А в цю гру можна грати як з піною, так і без неї. Заздалегідь приготуйте такі «скарби», що зможуть лежати на дні (не спливатимуть): ключики, монетки, камінчики, черепашки та ін. Скажіть дитині, що сьогодні ви шукатимете скарби із затонулих кораблів. Вони лежать на дні океану (вашої ванни або тазика), потрібно їх знайти й підняти на поверхню. Якщо водну гладь покриває піна, то пошуки утруднюються — така гра сподобається дітям старшого віку. Для менших можна розкласти «скарби» більші й не набирати занадто багато води, щоб пошуки не були заскладними.
 

Буря на морі

Для цієї гри вам знадобляться трубочки для коктейлю. Влаштуємо «бурю на морі». А це означає, що потрібно дути в трубочки, попередньо опустивши їх кінчики у воду. Дітям дуже подобається спостерігати, як повітряні бульбашки піднімаються на поверхню.
 

Водні художники

У продажу є чимало фарб і фломастерів, якими можна малювати у ванній. Вони легко змиваються, не залишають розводів, не токсичні. Перетворіть на полотно стіну ванної кімнати або навіть саму ванну або душову кабінку. Можете запропонувати малюкові пограти в хрестики-нулики, у морський бій, малювати звірят або чоловічків.
 

Дуємо на воду

Ще одна цікава гра. Якщо заздалегідь придумати, що ви спускатимете на воду, можна побудувати цілий флот. Це можуть бути звичайні паперові кораблики. А можна зробити водний транспорт із пробок від пляшок (у них відмінна плавучість), зубочистки й маленького аркуша паперу. Гарний матеріал для корабликів — горіхова шкаралупа. Плавзасоби готові? Можна спустити їх на воду. Щоб вони могли плисти по воді, дутимемо на вітрила. Якщо в грі беруть участь відразу кілька людей, то кожен може вибрати для себе кораблик і дути саме в його вітрила. Хто ж переможе у великій вітрильній регаті?
 
Придумуйте свої цікаві ігри у воді. Однак завжди пам’ятайте про правила безпеки.
  • Не залишайте дитину без догляду у воді або біля води.
  • У ванній або душовій кабінці обов’язково покладіть гумовий нековзний килимок на присосках.
  • Поверніть убік кран або надягніть на нього м’яку насадку, щоб малюк не поранився.
 
Dounload PDF

Відгуки читачів