Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Про вплив святкування дня народження на дитячу самооцінку

Ведуча рубрики Анна Гресь


Кожен дорослий пам’ятає, як у дитинстві чекав на свій день народження. Через подарунки й не тільки. Звісно, подарунки будь-якій дитині потрібні й важливі, але це не найголовніше. Саме в день народження дитина отримує стільки уваги, що цього підживлення вистачає майже на весь рік, майже до наступного дня народження. Багато моментів з дитинства згодом стираються в пам’яті, щось усе-таки пам’ятається, але нечітко. І тільки дні народження ми дбайливо зберігаємо в пам’яті впродовж усього життя. Тому, безсумнівно, важливо те, наскільки ми, дорослі, зможемо влаштувати дитині справжнє свято, причому саме таке, про яке вона мріяла.
 
 
ДЕ ВЗЯТИ УНІКАЛЬНУ ІДЕЮ?
 
Ідеї зазвичай літають у повітрі. А наше завдання — тільки встигнути їх упіймати. Насамперед, потрібно подумати про те, чого бажає сам малюк, спробувати уявити, чому б він дуже-дуже зрадів. Наприклад, дитина обожнює певний мультфільм або книгу, малює героїв, прагне бути схожою на когось із них. Тоді можна провести таке тематичне свято, що допоможе йому потрапити в улюблену казку, самому стати тим, хто йому дуже подобається. Така ідентифікація з улюбленим образом сприятливо позначається на розвитку дитини. Наприклад, перетворюючись на героя, дитина вчиться долати свої страхи, стаючи «командиром», учиться займати лідерські позиції.
 
Напевно дитина має якусь цілком конкретну мрію. Наприклад, покататися на пожежній машині або потрапити за лаштунки цирку. Для люблячих та активних батьків немає нічого неможливого. Нехай виконання дитячої мрії буде складовою сценарію свята, тоді воно напевно стане подією, що запам’ятається на все життя.
 
 
СТІННІВКИ, ЛИСТІВКИ…
 
Стіннівки, листівки, плакати та інші дріб’язки дарують найдужчі емоції. Нам тільки здається, що такими дріб’язками можна зневажити. Насправді, саме нематеріальні подарунки, що містять теплі, щирі слова вітань і побажань, і є тим найголовнішим, непомітним на перший погляд, що найбільше запам’ятається.
 
Стіннівка може бути повністю присвячена іменинникові: фоторепортаж про змагання, у яких він переміг, або стіннівка про те, як дитина провела літо, або про хатніх улюбленців. Така яскрава й дуже особиста інформація буде цікавою й приємною кожному. У стіннівці може міститися вітання або перелік досягнень дитини чи навіть усе відразу.
 
Деякі дорослі вважають, що дітям неважливо, чи підпишуть їм листівку чи ні. Але ж на цих невеликих аркушах картону саме й міститься найважливіше — теплі слова. Діти після свята часто перечитують свої вітання, отримуючи задоволення. Саме адресні стіннівки й особисті вітання в листівках значно впливають на самооцінку наших дітей. Тому все це потрібно й важливо. Можете навіть відправити дитині телеграму від імені його улюбленого героя. Повірте, це принесе йому чимало щасливих хвилин.
 
Правильно організовані дні народження допомагають виховувати дітей позитивними. Родина, у якій діти й батьки вечорами сидять, дивлячись телевізор чи втупившись у монітор комп’ютерів, сьогодні є поширеним явищем. Але ж спілкуватися, сприймати світ позитивно також потрібно вміти. Тому ми пам’ятатимемо про те, що нам обов’язково потрібно навчити дитину радіти й радувати інших. Готуючись до дня народження, залучайте братиків і сестричок до того, щоб зробити сюрприз своїм близьким. Поки це може бути малюнок або аплікація, вишивка або дещо інше. Але дитина вчитиметься приносити близьким радість, робити приємне, виконувати бажання.
 
 
ПРО ШКІДЛИВІСТЬ АНІМАТОРІВ, ГРАНДІОЗНИХ ЗАСТІЛЬ І «ЗАЙВИХ ВРАЖЕНЬ»
 
Починаючи підготовку до дитячого дня народження, батьки легко потрапляють до пастки наших традицій, а також неякісних послуг. А традиції наші такі, що в дитячий день народження потрібно запросити якомога більше друзів і знайомих, з якими, сидячи разом за святковим столом, можна не тільки смачно повечеряти, але й випити. Зрештою, дітям нудно від дорослих розмов, а запропонований мамами й татами приклад святкування, коли гості з’їдають гори їжі й випивають чимало спиртного, уже напевне не піде на користь. А де ж вихід? Він є. Не влаштовувати застілля, а віддати перевагу веселому дитячому святу, на якому дорослі будуть не спостерігачами, а активними учасниками. Ще одна проблема дитячого дня народження — аніматори. Здавалося б, ну що поганого у веселих клоунах, які за винагороду звеселяють компанію дітей упродовж вечора, звільнивши батьків? Але уявіть, що цю програму вони використовують уже сто перший раз і ці слова говорять сто першій дитині.
 
Усе відбувається за заздалегідь підготовленим сценарієм, без особливих емоцій. Діти дуже тонко відчувають фальш, досить швидко розуміють, з ким мають справу, і втрачають інтерес до свята. І нехай у візитівці ваших аніматоров зазначено про їхній професіоналізм, але це, швидше за все, недолік, а не перевага. Заготовлені примітивні вірші, нецікаві конкурси за чималу оплату. Вихід? Шукайте гарних артистів, які вміють і люблять працювати з дітьми. Або станьте ведучими дитячого дня народження самі. Незважаючи на суєту й темп нинішнього життя, не забувайте про те, що день народження для дитини — не просто весело проведений час. Це один з найкращих виховних моментів. Придумуйте сценарії, шийте костюми, готуйте сюрпризи й робіть це разом з дітьми. Тоді ваші діти зростатимуть добрими, захопленими, позитивними людьми.
Dounload PDF

Відгуки читачів