Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Разом зі «Знайкою». Брязкальце

Інформаційний портал та інтернет-магазин «Знайка» діляться із читачами нашого журналу знахідками нових варіантів ігор з добре всім відомими розвивальними іграшками.


Практично кожна розвивальна іграшка гарна не тільки тим, що вона чудово «може впоратися» із завданнями, покладеними на неї, але ще й тим, що може бути використана не тільки за безпосереднім призначенням. У цьому ви могли самі неодноразово переконатися, спостерігаючи за грою малюка, коли він незвично застосовує іграшку.
 
Усім відомо, що брязкальце — це одна з найперших розвивальних іграшок дитини. Брязкальця розвивають моторику рук, тактильні відчуття. Своїм звучанням брязкальце привертає і концентрує увагу дитини, розвиває слухове й просторове сприйняття, учить знаходити джерело звуку, простежувати рух іграшки. Просто диво-іграшка!
 
Та не тільки чужі діти ростуть швидко. Свої також: нещодавно брязкальце захоплювало їх, а вже сьогодні їм для щастя бракує чергового бакугана (спайдермена, черепашки-ніндзя або сто-двадцять-першої-наклейки). Куди подіти величезну кількість брязкалець? Перетворіть їх на захопливі ігри й іграшки.
 

Риболовля

У таз із водою киньте брязкальця або їх частини, а також невеликі м’ячики. Дайте дитині до рук маленьке сито. Завдання малюка — піймати всі ці іграшки ситом і перекласти в іншу ємність. Інший варіант гри. Розріжте гумку й розділіть деталі брязкальця. Наприклад, нехай це будуть три рибки. Одну кульку зробіть поплавцем для магнітної вудки. У «ротики» рибок вкрутіть відповідні за діаметром металеві шурупи. Приємної риболовлі!
 

Хованки

Візьміть будь-яке невелике брязкальце й сховайте його на порожньому дивані під коробку або хусточку, а малюк має її знайти. Поступово ускладнюйте гру. Найменші діти мають бачити, куди поклали іграшку. Потім іграшку можна сховати в будь-якому місці.
 

Пам’ять і слух

За допомогою брязкальця, дзвіночка або будь-якого іншого предмета, що видає шум, розвивайте пам’ять, увагу й слух дитини. Візьміть брязкальце й дві коробки або два мішечки. Сховайте, нехай малюк шукає на слух. Для більш старшої дитини використовуйте 2-3 брязкальця з різним звуком або поєднуйте брязкальце із дзвіночком. Звертайте увагу малюка на те, як звучить дзвіночок, як брязкальце, а ще поясніть дитині поняття «тиша». Сховайте всі предмети. Потім потрясіть коробочки й запитайте, у якій коробці дзвіночок, у якій — брязкальце, а в якій нічого немає. Потім пограйте навпаки — ховає й запитує дитина, а шукає мама. Тоді розвиваються не тільки пам’ять, слух, але й відповідальність і серйозність.

 

Маракаси

Брязкальця можна використовувати як маракас — шумовий музичний інструмент кубинського походження. Головне, щоб він мав зручну ручку.
 
Магніти на холодильник. Приклейте до брязкалець магніт і повісьте їх на холодильник.
 

Виростай-но

Для стимуляції росту практикуйте веселі стрибки до брязкальця, підвішеного на мотузочці. Її довжину регулюйте так, щоб перед дитиною стояли реальні завдання. Коли ціль досягнуто, брязкальце видасть звук.
 
 

Лічилка

Перекладаючи брязкальця, навчайтеся лічби, промовляючи: один, два...
 
Дверні ручки. Маленькій дитині важко дотягтися до дверної ручки, щоб розчинити-зачини ти двері (з одного боку можна просто штовхнути, натомість з іншого це неможливо). Щоб полегшити це завдання, можна прив’язати до дверей мотузку із брязкальцем: малюк тягнутиме брязкальце, а двері відчинятимуться-зачинятимуться. Зазвичай форма брязкальця зручна для дитячої долоньки.
 

Шнурівка

Для цього на кінець шнура надягніть коктейльну соломинку, а в деталях брязкалець (кульках і фігурках) збільште гарячим цвяхом отвір. Шнуруйте деталі в різній послідовності.
 
 

Розвивайте слух:

  • відгадайте брязкальце за звуком — яке і як гримить;
  • слухайте, як звучить кожне брязкальце. Порівнюйте, яке із двох брязкалець голосніше, яке тихіше. Надалі намагайтеся навчити розкладати їх за посиленням або зменшенням гучності;
  • супроводжуйте спів пісеньок ударами в ритм брязкальцем.
 

Брязкальце може перетворитися на:

  • іграшку для свійських тварин;
  • прикраси для ялинки;
  • пасочку;
  • роздавальний матеріал для вивчення форми, кольору, кількості;
  • фігурки звірят тощо.
 

Хай щастить!

Dounload PDF

Відгуки читачів