Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Коли починається Новий рік?

І. І. Гришина, директор ВГ «Основа»


Новий рік для нас починається 29 грудня — у день отримання передплати — видихом полегшення (дорогі читачі, ви з нами!) і наступної миті новим вдихом на старті нової дистанції: потрібно бігти далі, продовжуючи працювати для тих, хто в тебе вірить! З цього починається наш новий рік.
 
Ні, мабуть, він починається ще раніше — у листопаді, коли усі формують найперші, найяскравіші січневі випуски, а макети журнальних обкладинок прикрашають новорічні малюнки. 
 
Ми постійно обганяємо час — такий наш графік. Графіку подання накладів підпорядковане наше життя. Графік установлює ритм і швидкість, дисциплінує, тримає в тонусі. Іноді — вихолощує.
 
У такі миті нам допомагають ваші листи. Для нас вони — джерело нової енергії, нових ідей, і завжди — неначе відгук із темного всесвіту, куди ми надсилаємо свою працю, не знаючи при цьому адресата. І ось вона є — людина з іменем-прізвищем-по батькові, адресою на конверті, характерним почерком — та, яка прийняла наш сигнал, почула його, зрозуміла і відповіла. Я завжди намагаюся уявити її: як вона писала, клала листа до конверта, йшла на пошту. Хто зараз пише паперові листи? Що у вас у поштовій скриньці, крім рекламних проспектів і рахунків?
 
«Вибачте, що не привітала з днем народження вашого видавництва. Я хворіла і не змогла вчасно привітати. Шкода, що коли була молодою, не було такої допомоги вчителю…»
 
Ніщо не дає такого відчуття, що ти долучаєшся до чогось великого, як передплата. Передплата — це об’єднання навколо одного джерела людей, схожих на тебе в різних смислах. Ці люди опікуються тією самою справою, ставлять собі ті самі запитання, що й ти. Всі ці люди мають звичку регулярно читати, а саме регулярність — відмітний фактор передплатного видання. Всі ці люди звикли самостійно шукати інформацію, уміють і люблять працювати з інформацією. І всі ці люди розмовляють із тобою на сторінках журналу. Наші журнали ніколи не були і не будуть монологічними, їх пишуть самі вчителі. Залишаючись у цій спільноті, ви залишаєтесь у ритмі вашого професійного життя, чуєте її живий пульс, відчуваєте її зміни.
 
Новий рік починається з підбиття підсумків і будування планів на майбутнє.
 
2013 рік запам’ятався заборонами літератури в навчальних закладах і тиском адмінресурсу.
Мабуть, про це не варто говорити в прийдешні
дні новорічних і різдвяних свят, якби не масштаб
явища і не ваші питання: а чи будуть грифи?
 
Маю відповісти: грифів не буде. Клопоти про присвоєння грифів повертаються до нас із невмотивованими відмовами чи відписками на кшталт того, що розробки уроків не узгоджені з авторськими концепціями підручників-переможців (для довідки: такої вимоги не існує в утвердженому Порядку присвоєння грифів) чи не повертаються зовсім. За понад десятками позицій немає відповіді, починаючи з 2011 року і донині.
 
Що з цього випливає? Книга, яка створена потужною працею багатьох людей, не має шансів отримати гриф і потрапити на суд споживачів — до школи — без адміністративних наслідків для директора й учителя. І головне — учителя позбавляють можливості вибору, йому відмовляють у праві самостійно приймати рішення, відмовляють у довірі як професіоналу.
 
Який вихід тут може бути? Я завжди сподіваюся на людський глузд.
 
У вересні ми спостерігали за тим, як вчителі, які вже придбали «потрібні» посібники, йшли на ринок знову — цього разу купити те, «за чим можна працювати».
 
Глузд перемагає. І те, що наші читачі і передплатники залишаються з нами ось уже 11 років, незважаючи на зміну міністрів і програм, те, що за нашими посібниками «Усі уроки» і «Мій конспект» проводять уроки сотні тисяч учителів, — кращий цьому доказ. Сильний продукт завжди знайде свого споживача. І саме над створенням сильного продукту ми й працюємо. 
 
Ще одна тенденція — віртуалізація освіти. Дедалі більше педагогів обирають електронні продукти як інструмент для роботи й навчання. Це здорова ознака прогресу в освіті, яка не може не тішити нас як виробників у галузі електронних розробок для вчителів і учнів.
 
Згадую, як 2011 року доводилося пояснювати покупцям, що значить «Електронний конструктор уроку» — довго, детально, перелічуючи усі можливості й переваги. Сьогодні немає потреби пояснювати особливості продукту, нас просять тільки допомогти з установкою чи спростити її до мінімуму (це ми передбачили в новій версії програми, яка вийде 2014 року).
 
Шановні колеги, електронні продукти — це нові можливості для вас — економія часу, безпаперова підготовка до уроків і презентацій, величезний ресурс змісту і можливості конструювання-редагування за готовими шаблонами, візуалізація навчання, можливість використання інтерактивних і тренінгових форм роботи. Користуйтеся новими інструментами, підвищуйте ефективність викладання! Те саме було і з першими вебінарами. Що це? Як це працює? А що потрібно для того, щоб підключитися? А що я бачитиму? А мене бачитимуть?.. 2013 року «Основа» провела 23 вебінари у рамках двох інтернет-марафонів, і це спричинило справжній вибух активності наших читачів — близько 2000 педагогів були з нами онлайн. Усього за рік на вебінарах і дистанційних курсах ми навчили понад 15000 осіб.
 
Дійсно, навчання через інтернет — це революція XXI століття. Зараз людині в будь-якій точці земної кулі доступні лекції провідних вишів світу. Кращі з них перекладають міжнародними мовами, разом із російською. Щоправда, тематика їх переважно стосується вищої школи. Є в цьому способі навчання і свій недолік — відсутність зворотного зв’язку від викладача, відсутність оцінки й корекції. Нашу пропозицію в цій галузі ви вже знаєте — Дистанційна академія (www.d-academy.com.ua). Ви здобуваєте якісну освіту в безперервній співпраці з тьютором, практичними завданнями й об’єктивним оцінюванням й корекцією на кожному етапі навчання. А як вступ до теми інтернет-навчання я рекомендую навчальний елементарний рівень — вебінари.
 
Шановні колеги! Спостерігаючи за розвитком наших проектів, я вкотре переконуюсь: мріяти корисно. Мріючи про найбільшу зручність для вчителів, ми приходимо до створення принципово нових продуктів і послуг, які крок за кроком, рік у рік входять у ваше життя і стають для вас звичною необхідністю. Мріючи зараз, ми створюємо реальність прийдешнього року і майбутніх років. У портфелі «Основи» багато нових проектів, презентацію яких ми готуємо до сезону 2014 року і до нового, 2015 року. Отже, коли починається новий рік? Який із них? Складно відповісти. Головне, що проведемо ми його разом!
 
З повагою й найкращими побажаннями, Інна Гришина, директор ВГ «Основа»
 
Dounload PDF

Відгуки читачів