Вивчення букви Ss. 2 клас
Читати відгуки
С. В. Шевченко, Дніпропетровська обл.
Мета: ознайомлювати учнів із літерою Ss та [s];
- учити її писати та повторювати написання раніше вивчених літер;
- розвивати фонематичний слух і навички усного мовлення;
- прищеплювати любов до тварин;
- виховувати працьовитість.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: іграшкова білка, казкове горіхове дерево, індивідуальні картки, алфавіт.
Хід уроку
І. Привітання
Good morning, children!
І am glad to see you!
How are you?
ІІ. Основна частина
1. Вивчення нової літери
— Сьогодні до нас на урок завітала казкова героїня Білочка (Squirrel). Вона буде нам допомагати. А ще — спостерігати, як ви працюєте на уроці. Крім того, Білочка приготувала нам дуже багато цікавих завдань. І перше, що вона принесла, — це буква, яку ми маємо сьогодні вивчити. Скажіть, який перший звук у слові “Squirrel” Білочка? ([s])
Так от, ми маємо вивчити букву, яка має звук [s]. Це буква Ss.
Прописування літери в робочих зошитах.
2. Розвиток навичок усного мовлення
— А тепер Білочка хоче більше дізнатися про вас та вашу сім’ю. Вона буде ставити вам запитання, а ви — давати відповіді:
Squirrel. What is your name?
Pupil. My name is...
Squirrel. How old are you?
Pupil. І am...
Squirrel. Do you have a mother (a father)?
Pupil. Yes, I do./No, I don’t.
Squirrel. What is your father’s (mother’s) name?
Pupil. My mother’s (father’s) name is...
Squirrel. Do you have a sister (а brother)?
Pupil. No, I don’t./Yes, I do.
Squirrel. What is your sister’s (brother’s) name?
3. Повторення раніше вивчених букв і звуків
— А ще Білочка принесла вам картки із завданнями: у першій колонці записані букви, а в другій звуки. Вам потрібно з’єднати букву із відповідним звуком.
4. Фізкультхвилинка
— Наша Білочка вже втомилася, і ви, мабуть, також, тому відпочиньмо й зробімо зарядку:
Hands up!
Hands down!
Hands on hips!
And sit down!
5. Гра «Упіймай правильне слово»
— А зараз Білочка буде перевіряти, чи ви знаєте слова з теми «Моя сім’я». Якщо вона називає слово правильно, ви плескаєте в долоні, якщо ж неправильно — нічого не робите.
6. Повторення написання раніше вивчених літер
— Наша Білочка прийшла із лісу. Ішла дуже довго, утомилася й дуже зголодніла.
Скажіть, а що їдять Білочки?
Тож нагодуймо нашу гостю. У нас є дерево з горішками. Але це не просте, а казкове. Тому й горішки на ньому чарівні. На кожному є друкована літера. Для того щоб Білочка з’їла горішок, слід правильно назвати літеру, написати велику й маленьку відповідні прописні літери. (Учні по черзі підходять до казкового дерева, зривають горішок і записують літери.)
ІІІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання
— Яку літеру ми сьогодні вивчали?
— Який звук має літера?
— Що вам сподобалося найбільше?
— Наш урок закінчується. Білочка дякує за урок. Особливо їй сподобалося, як працювали... Білочка йде від нас, але обіцяє ще повернутися. А ми прощаємось із нашою гостею, відкриваємо щоденники й записуємо домашнє завдання.