Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Всесвітній економічний форум визначив 10 найбільш перспективних технологій

Всесвітній економічний форум визначив топ-10 найбільш перспективних тенденцій розвитку технологій, які 2013 року почали втілюватися в життя більш масштабно і можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання в найближчі десятиліття.


Всесвітній економічний форум визначив топ-10 найбільш перспективних тенденцій розвитку технологій, які 2013 року почали втілюватися в життя більш масштабно і можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання в найближчі десятиліття.

 

1. Електромобіль OLEV

Електромобіль OLEV,який отримує живлення з допомогою бездротових технологій, зможе крізь підлогу отримувати живлення з вилучених джерел від передавачів електромагнітних полів, встановлених уздовж дороги. Нові авто вже тестують у Сеулі (Південна Корея).

 

2. 3D-принтери

Завдяки 3D-друку можливе створення твердих тіл через відтворення цифрових файлів, що буде революцію в економіці виробництва, якщо потрібні об’єкти можна буде друкувати віддалено в будинку або офісі.

 

Аналітики переконані: вже за 3-5 років 3D-принтери активно увійдуть у наше життя як невід’ємна його частина. Прості побутові речі або навіть невеликі запчастини до техніки ми зможемо друкувати самостійно в домашніх умовах. У медицині з їх допомогою будемо створювати більшість донорських органів. А використання 3D-принтерів у будівництві скоротить час зведення готових будинків до декількох днів, значно зменшивши їх собівартість.

 

 

Уже сьогодні наукові працівники з різних областей використовують перші версії 3D-принтерів у своїх цілях, але через високу вартість рішення цього класу залишаються недоступними для масового ринку. Подальші дослідження в цій галузі зменшать ціну промислових версії таких пристроїв до $ 2000 вже 2016 року, що у свою чергу спровокує появу моделей для домашнього використання.

 

3. Виробництво само відновлюваних матеріалів

Ще однією сенсаційною технології є виробництво само відновлюваних матеріалів, які можуть виправляти пошкодження без зовнішнього втручання людини і відповідно продовжувати життя промисловим товарам, а отже, сприятимуть скороченню попиту на дорогу сировину, а також підвищать безпеку матеріалів, використовуваних у будівництві або для виробництва деталей літаків.

 

4. Технології для опріснення води й очищення стічних вод

Нові технології пропонують можливості для суттєвого підвищення енергоефективності під час опріснення води й очистки стічних вод, потенційно знижуючи споживання енергії на 50 % і більше. Такий метод, як прямий осмос, може додатково підвищити ефективність завдяки використанню низько потенційного тепла від виробництва теплової енергії або поновлюваного тепла від сонячних теплових геотермальних установок.

 

5. Технології з перетворення вуглецю, що викидається в повітря

Нові технології перетворення небажаного вуглецю, що викидається в повітря,у корисну продукцію можуть потенційно розв’язати економічні й енергетичні проблеми традиційних стратегій щодо зв’язування вуглецю. Одна з найбільш перспективних технологій використовує біологічно змодельовані фотосинтезувальні бактерії, призначені для перетворення викидів CO2 в рідке паливо або хімікати, що мають низьку вартість.

 

6. Біотехнології для молекулярного харчування

Навіть у розвинених країнах мільйони людей страждають від недоїдання через брак поживних речовин в їх раціоні. Сьогодні сучасні геномні методи можуть на генному рівні визначити генну необхідність у споживанні білків, які важливі в харчуванні людини. Великомасштабне виробництво дієтичних білків на основі застосування біотехнології для молекулярного харчування може сприяти розвитку м’язів або боротьбі з ожирінням.

 

7. Сенсорні датчики

Більш широке використання сенсорних датчиків, які сприяють швидшому реагуванню на зовнішні впливи, може скоротити смертність. Прикладами є датчики, які безперервно контролюють функції тіла: частоту серцевих скорочень, рівень кисню і рівень цукру в крові ? і в разі необхідності викликають медичну допомогу.

 

8. Фармацевтика на молекулярному рівні

Фармацевтика, яка допоможе вводити лікарські препарати з мікроскопічною точністю на молекулярному рівні безпосередньо всередину хворої клітини або, блокуючи клітини навколо неї, пропонує безпрецедентні можливості для більш ефективного лікування з одночасним усуненням небажаних побічних ефектів.

 

9. Органічна електроніка

Ще однією революційною технологією є органічна електроніка — вид друкованої електроніки, де для створення електронних схем і пристроїв використовують органічні матеріали ? полімери. Органічна електроніка може стати набагато дешевше традиційної (на основі силікону) напівпровідникової продукції. Цінова перевага, наприклад, масового виробництва фотоелектричних сонячних колекторів могла б прискорити перехід на відновлювані джерела енергії.

 

10. Четверте покоління реакторів і методи переробки ядерних відходів

Завершує топ-10 новітніх технологій четверте покоління реакторів і методи переробки ядерних відходів. Нинішні ядерні реактори використовують тільки 1 % потенційної енергії, прихованої в урані, а решта (99 %!) створюють радіоактивне забруднення — ядерні «відходи». Переробка відпрацьованого палива й урану-238 у новий матеріал, відомий як Nuclear 2.0, розширить використання вже здобутих уранових ресурсів на століття і значно зменшить обсяг токсичних відходів.

Dounload PDF

Відгуки читачів