Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Всесвітній економічний форум визначив 10 найбільш перспективних технологій

Всесвітній економічний форум визначив топ-10 найбільш перспективних тенденцій розвитку технологій, які 2013 року почали втілюватися в життя більш масштабно і можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання в найближчі десятиліття.


Всесвітній економічний форум визначив топ-10 найбільш перспективних тенденцій розвитку технологій, які 2013 року почали втілюватися в життя більш масштабно і можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання в найближчі десятиліття.

 

1. Електромобіль OLEV

Електромобіль OLEV,який отримує живлення з допомогою бездротових технологій, зможе крізь підлогу отримувати живлення з вилучених джерел від передавачів електромагнітних полів, встановлених уздовж дороги. Нові авто вже тестують у Сеулі (Південна Корея).

 

2. 3D-принтери

Завдяки 3D-друку можливе створення твердих тіл через відтворення цифрових файлів, що буде революцію в економіці виробництва, якщо потрібні об’єкти можна буде друкувати віддалено в будинку або офісі.

 

Аналітики переконані: вже за 3-5 років 3D-принтери активно увійдуть у наше життя як невід’ємна його частина. Прості побутові речі або навіть невеликі запчастини до техніки ми зможемо друкувати самостійно в домашніх умовах. У медицині з їх допомогою будемо створювати більшість донорських органів. А використання 3D-принтерів у будівництві скоротить час зведення готових будинків до декількох днів, значно зменшивши їх собівартість.

 

 

Уже сьогодні наукові працівники з різних областей використовують перші версії 3D-принтерів у своїх цілях, але через високу вартість рішення цього класу залишаються недоступними для масового ринку. Подальші дослідження в цій галузі зменшать ціну промислових версії таких пристроїв до $ 2000 вже 2016 року, що у свою чергу спровокує появу моделей для домашнього використання.

 

3. Виробництво само відновлюваних матеріалів

Ще однією сенсаційною технології є виробництво само відновлюваних матеріалів, які можуть виправляти пошкодження без зовнішнього втручання людини і відповідно продовжувати життя промисловим товарам, а отже, сприятимуть скороченню попиту на дорогу сировину, а також підвищать безпеку матеріалів, використовуваних у будівництві або для виробництва деталей літаків.

 

4. Технології для опріснення води й очищення стічних вод

Нові технології пропонують можливості для суттєвого підвищення енергоефективності під час опріснення води й очистки стічних вод, потенційно знижуючи споживання енергії на 50 % і більше. Такий метод, як прямий осмос, може додатково підвищити ефективність завдяки використанню низько потенційного тепла від виробництва теплової енергії або поновлюваного тепла від сонячних теплових геотермальних установок.

 

5. Технології з перетворення вуглецю, що викидається в повітря

Нові технології перетворення небажаного вуглецю, що викидається в повітря,у корисну продукцію можуть потенційно розв’язати економічні й енергетичні проблеми традиційних стратегій щодо зв’язування вуглецю. Одна з найбільш перспективних технологій використовує біологічно змодельовані фотосинтезувальні бактерії, призначені для перетворення викидів CO2 в рідке паливо або хімікати, що мають низьку вартість.

 

6. Біотехнології для молекулярного харчування

Навіть у розвинених країнах мільйони людей страждають від недоїдання через брак поживних речовин в їх раціоні. Сьогодні сучасні геномні методи можуть на генному рівні визначити генну необхідність у споживанні білків, які важливі в харчуванні людини. Великомасштабне виробництво дієтичних білків на основі застосування біотехнології для молекулярного харчування може сприяти розвитку м’язів або боротьбі з ожирінням.

 

7. Сенсорні датчики

Більш широке використання сенсорних датчиків, які сприяють швидшому реагуванню на зовнішні впливи, може скоротити смертність. Прикладами є датчики, які безперервно контролюють функції тіла: частоту серцевих скорочень, рівень кисню і рівень цукру в крові ? і в разі необхідності викликають медичну допомогу.

 

8. Фармацевтика на молекулярному рівні

Фармацевтика, яка допоможе вводити лікарські препарати з мікроскопічною точністю на молекулярному рівні безпосередньо всередину хворої клітини або, блокуючи клітини навколо неї, пропонує безпрецедентні можливості для більш ефективного лікування з одночасним усуненням небажаних побічних ефектів.

 

9. Органічна електроніка

Ще однією революційною технологією є органічна електроніка — вид друкованої електроніки, де для створення електронних схем і пристроїв використовують органічні матеріали ? полімери. Органічна електроніка може стати набагато дешевше традиційної (на основі силікону) напівпровідникової продукції. Цінова перевага, наприклад, масового виробництва фотоелектричних сонячних колекторів могла б прискорити перехід на відновлювані джерела енергії.

 

10. Четверте покоління реакторів і методи переробки ядерних відходів

Завершує топ-10 новітніх технологій четверте покоління реакторів і методи переробки ядерних відходів. Нинішні ядерні реактори використовують тільки 1 % потенційної енергії, прихованої в урані, а решта (99 %!) створюють радіоактивне забруднення — ядерні «відходи». Переробка відпрацьованого палива й урану-238 у новий матеріал, відомий як Nuclear 2.0, розширить використання вже здобутих уранових ресурсів на століття і значно зменшить обсяг токсичних відходів.

Dounload PDF

Відгуки читачів