Узагальнюючий урок з теми «Травлення»

Л. В. Різник, учитель біології вищої категорії Гельмязівської ЗОШ, Золотоніський р-н, Черкаська обл.


Цілі: систематизувати знання про будову й функції органів травлення, їхній узаємозв’язок з іншими системами внутрішніх органів; продовжувати формувати вміння встановлювати взаємозв’язок будови й функцій органів.

 

Обладнання: таблиця «Органи травлення», рельєфні таблиці, динамічна модель «Ковтання», клаптик накрохмаленої тканини, йод, сірник.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент

 

II. Узагальнення й систематизація знань про травну систему

1. Значення травлення. Органи травлення, функції травної системи

 

Евристична бесіда

Чому білки, уведені в кров, спричиняють смерть, а пройшовши через травну систему, засвоюються клітинами?

Бесіда про травлення, ферменти, органи травлення, будову стінки травного каналу

 

2. Індивідуальні завдання на картці «Підпишіть окремі органи»

 

3. Травлення в ротовій порожнині

Клас об’єднується в чотири групи. Кожна група отримує завдання.

 

Завдання 1

Згадайте, що таке рефлекс, рефлекторна дуга й поясніть, чому і як у людини відбувається виділення слини після потрапляння до рота солі. Намалюйте й підпишіть схему цього рефлексу.

 

Завдання 2

Чому після ковтання їжа проходить у глотку і стравохід, але не потрапляє в гортань і носову порожнину? У якому випадку їжа може потрапити й у гортань? Продемонструйте на динамічній моделі.

 

Завдання 3

Які хімічні перетворення відбуваються з їжею під дією слини? Як це можна дослідити? Виконайте практично.

 

Завдання 4

Нам відомо такі факти:

1) їжа пересувається по стравоходу в будь-якому положенні тіла, навіть униз головою;

2) стінки стравоходу мускульні, м’які та слизисті.

Зіставте ці факти й поясніть:

а) яким чином їжа потрапляє у шлунок по стравоходу;

б) як будова стравоходу відповідає його функціям.

Учні обговорюють відповіді колективно.

 

4. Травлення у шлунку. Залози шлунка, шлунковий сік, його вплив на білки їжі, регуляція виділення шлункового соку. Взаємозв’язок будови й функцій шлунка. (Фронтальна бесіда)

 

5. Травлення в кишечнику. (Взаємоперевірка)

Завдання 1. Порівняйте будову шлунка й тонкого кишечнику та поясніть:

а) чому шлунок об’ємний і без ворсинок, а тонкий кишечник довгий і з ворсинками;

б) доведіть, що будова шлунка й тонкого кишечнику відповідає функціям цих органів.

Завдання 2. Намалюйте кольоровими олівцями, через які кровоносні судини, відділи серця і кола кровообігу пройде:

а) алкоголь, що всмоктується в капіляри шлунка, до клітин головного мозку;

б) снодійне до клітин мозку після всмоктування в кишечнику.

 

6. Функції та будова товстого кишечнику й прямої кишки. (Фронтальна бесіда з використанням таблиць)

 

7. Гігієнічні умови нормального харчування. Попередження шлунково-кишкових захворювань. (Фронтальна бесіда)

Додаткові завдання

Дайте письмову відповідь на запитання:

1. Чому ранки в порожнині рота швидко загоюються?

2. Чому в людей із хворими зубами часто хворіє шлунок?

3. Чим відрізняється за складом плазма крові, що потрапляє в капіляри ворсинок, від плазми крові, що витікає з ворсинок?

4. Чому є шкідливим самолікування кишкових хвороб антибіотиками?

5. Чому не рекомендують починати м’язову роботу відразу після їжі?

 

III. Тестування з теми «Травлення»

 

I рівень

 

1. Ферменти слини розщеплюють:

а) жири;

б) білки;

в) вуглеводи.

 

2. Фермент шлункового соку пепсин розщеплює:

а) жири;

б) білки;

в) вуглеводи.

 

3. Очищає кров, накопичує глікоген, виводить із крові зруйновані еритроцити:

а) нирки;

б) селезінка;

в) печінка;

г) підшлункова залоза.

 

4. Чи можуть у шлунку людини розщеплюватися тверді жири?

а) Так;

б) ні.

 

5. Жовч у організмі людини утворюється:

а) у печінці;

б) у жовчному міхурі;

в) у селезінці;

г) у підшлунковій залозі.

 

6. Поживні речовини в організмі людини переважно всмоктуються:

а) у шлунку;

б) у тонкому кишечнику;

в) у товстому кишечнику.

 

II рівень

 

1. Причиною захворювання органів травлення людини є:

а) переохолодження організму;

б) важкі метали й токсичні речовини, що потрапляють до організму;

в) порушення правил особистої гігієни;

г) крапельна й пилова інфекції;

д) проникнення з їжею хвороботворних мікробів;

 

2. Печінка в людини виконує такі функції:

а) видалення з організму кінцевих продуктів обміну білків;

б) видалення з організму води;

в) тепловіддачі;

г) знезараження токсичних речовин;

д) участь у процесах травлення;

е) виведення надлишку солей.

 

3. Тонкий кишечник у організмі людини виконує такі функції:

а) перетравлює білки, жири й вуглеводи;

б) перетравлює тільки білки;

в) знищує мікроорганізми завдяки кислому середовищу;

г) розщеплює білки й, частково, вуглеводи;

д) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів.

 

4. У ротовій порожнині людини відбувається:

а) розщеплення білків, жирів і вуглеводів;

б) механічна обробка їжі;

в) розщеплення тільки вуглеводів;

г) всмоктування води;

д) розщеплення білків і, частково, вуглеводів.

 

5. Шлунок людини виконує такі функції:

а) розщеплює вуглеводи;

б) перетравлює білки, жири, вуглеводи;

в) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;

г) всмоктує продукти розщеплення білків, жирів і вуглеводів;

д) перетравлює білки й, частково, вуглеводи.

 

6. Товстий кишечник людини виконує такі функції:

а) всмоктування продуктів розщеплення білків, жирів, вуглеводів;

б) знищує мікроорганізми за рахунок кислого середовища;

в) всмоктування води;

г) виведення з організму неперетравлених решток їжі.

 

7. Печінка людини виконує такі функції:

а) виділяє жовч;

б) виділяє інсулін;

в) накопичує глікоген;

г) виділяє травні ферменти;

 

8. Підшлункова залоза людини виконує такі функції:

а) виділяє жовч;

б) виділяє інсулін;

в) накопичує глікоген;

г) виділяє травні ферменти.

 

III рівень

1. Поясніть узаємозв’язок між будовою й функцією шлунка.

2. Як форма й будова зубів людини відповідають їхнім функціям?

3. Як будова дванадцятипалої кишки відповідає її функціями?

4. Як будова кишечнику людини відповідає його функціями?

5. Ротова порожнина людини покрита багатошаровим епітелієм, а кишечник — одношаровим. Яке це має значення для виконання функцій названих органів?

 

IV. Підбиття підсумків

Оцінювання робіт учнів.

 

V. Домашнє завдання

Повторити матеріал з теми «Травлення».

Dounload PDF

Відгуки читачів