А ви вже оформили передплату на 2019 рік?

Оформити передплату за пільговими цінами

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Викриваємо шарлатанів!

Г. П. Бевз, м. Київ


Останніми роками в багатьох газетах і журналах різні нумерологи, астрологи та інші шарлатани друкують матеріали, у яких свідомо обманюють читачів. «Рабочая газета» такі матеріали друкує майже у кожному номері. 24 вересня вона запропонувала найбільший приз — автомобіль вартістю 500 000 гривень. Вигравати дуже просто: «Візьміть дві останні цифри року Вашого народження. Тепер додайте вік, досягнути Вами у 2013 році. Якщо в результаті Ви отримали 113 — вітаємо! Швидше телефонуйте!».
 
Цей приз виграв я! Справді, я народився 1926 року, тепер мені 87 років, а
 
26 + 87 = 113.
 
Виграв!
 
За 21 вересня «Рабочая газета» на чверть сторінки вмістила добірку: «Если Ваше Астральное число равно 7…». У ній пропонується: «Сложите число месяца Вашего рождения. К полученной сумме прибавьте 12, из того, что получилось, вычтите 8, затем вычтите число Вашего рождения. Ваше Астральное число равно 7? Значит, Вы тот самый человек, которого разыскивают Лиза и Роза!»
 
І цього разу я також виграв! Бо народився 7 лютого. Підрахуємо:
 
7 + 2 + 12 – 8 – 7 + 3 – 2 = 7.
 
А втім, не тільки я виграв. А й кожна людина, яка не полінується підрахувати.
 
І Ви, шановний читачу, виграли! Нехай число і місяць Вашого народження дорівнюють відповідно x і y. Тоді 
 
x+y+12−8−x+3−y=7.
 
Виграли!
 
Тож імовірно, що кілька тисяч листів чи телефонних дзвінків міфічні Ліза і Роза отримали. Чи хоч один отримав обіцяну нагороду — не знаю. Думаю, що ніхто. Навіщо ж Ліза і Роза вже багато років так настирливо пропонують подібні «виграші»? Адже такі великі реклами майже в кожному номері газети немало коштують. Чого вони від нас хочуть? Вони хочуть знати прізвища, ім’я, по батькові, адреси, телефони багатьох громадян України. І щоб, пишучи про це, громадяни додавали: «Я, согласно ЗУ «О защите персональных данных», добровольно предоставляю свои персональные данные ООО «Д.М.С.» и его партнерам и даю согласие на обработку и долговременное хранение
для последующего получения коммерческих предложений». Ось для чого грають у такі «ігри»!
 
На уроках математики є можливість викрити таких гравців. Знаючи найпростіші тотожні перетворення виразів, це неважко зробити в будь-якому класі, починаючи з 5-го. Пропоную вчителям використати цей матеріал.
Dounload PDF

Відгуки читачів

  • Вікторія Богданова

    16 жовтня 2013

    Це ж саме оголошення я прочитала в одному з журналів. Коли виграли всі члени родини, я взяла ручку та лист паперу і зробила такі ж розрахунки. Я так пишалась собою, що здогадалася, в чому справа!