Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Обираю собі роль дружини, але яку?

Олександр Бурцев, канд. психол. н.

Одружуючись, хіба ми плануємо грати якусь роль? Скоріше навпаки. От уже в родині, власній родині, я буду такою, якою я є. А якою я є? Пропонуємо вашій увазі ті типові образи, що створюються жінкою в родині, як у маленькому театрі. Ой, якби ж то раніше знати, що така чудова роль стане причиною провалу всього спектаклю, що називається родинне життя.


Обираю собі роль дружини, але яку?

Олександр Бурцев, канд. психол. н.

Одружуючись, хіба ми плануємо грати якусь роль? Скоріше навпаки. От уже в родині, власній родині, я буду такою, якою я є. А якою я є? Пропонуємо вашій увазі ті типові образи, що створюються жінкою в родині, як у маленькому театрі. Ой, якби ж то раніше знати, що така чудова роль стане причиною провалу всього спектаклю, що називається родинне життя.

Роль 1. Дружини-попелюшки

Їх кредо — терпіти й працювати. Сподіваючись на те, що настане день і час, прилетить фея або чоловік бабій-ледар-тиран-власний варіант (хам, скнара, марнотрат) і нарешті стане поважним, візьметься за розум, опам’ятається і все буде добре. За змахом чарівного гарбуза або ж через якісь більш-менш розумні причини: вік, народження дитини, зміна зачіски, статури або місця проживання. Вони всерйоз уважають, що лише своєю терплячістю та вірністю зуміють утримати його, утримати ціною приниженого почуття власної гідності. Багато хто з них, а ви напевно знаєте таких, справді вірять, що терплячість, умовляння, сльози зрештою зроблять його розсудливим і вони заживуть щасливо. Але все відбувається навпаки. Терплячість провокує чоловіка на все більш відкрите зневажання її почуттів та інтересів. Вседозволеність, відсутність меж формує поведінку чоловіка.

А от після розлучення для Попелюшки зазвичай починається нове щасливе життя. Вона немов прокидається від кошмарного сну, або, скоріше, гіпнозу, не нудьгує і не страждає, радіє життю, ніби знову народилася. Багато жінок розповідали, що відчували полегшення, радість знаходження самої себе. Душа звільняється від важких пут, якими вона сама себе й обплутала. Часто роль Попелюшки грають гарні й розумні жінки. Якщо ви обрали таку роль, то краще вам звернутися до спеціаліста. І полишити ілюзії, що ваш чоловік «опам’ятається», «візьметься за розум», «оцінить» ваші терплячість і любов. І у вашій родині, нарешті, запанують гармонія і щастя. Руйнуючи себе, хіба можна що-небудь створити?

Роль 2. Дружини-вчительки

Дружини - «вчительки» — це ціле поняття в психології. Їх судження зазвичай безапеляційні, вони вважають, що все знають, усе вміють, завжди праві. Жінка ніби сповнена стисненої агресивності і їй просто необхідно, щоб поруч знаходилася людина, на яку можна було б звалити свою провину за невдачі, що трапилися в житті. Але сп’яніння власною силою минає, і на тверезу голову бачиш, що все — на тобі, а чоловік звично повторює: роби, як знаєш, я заздалегідь згоден. Головний їх виграш тут — можливість викликати почуття провини в чоловікові та, спекулюючи на цьому, маніпулювати ним. Адже, проколобродивши кілька днів, він потім певний час намагатиметься загладити свій проступок, і жінка зможе керувати ним з цілковитим відчуттям справедливості

ситуації. Такі шлюби досить усталені з причини інфантильності багатьох чоловіків. Але усталеність не означає щастя. Нерівномірний розподіл відповідальності, викривлення звичних чоловічої та жіночої позицій, своєрідний матріархат створюють незадоволеність жінки своїм шлюбом.

Щоправда, ця незадоволеність з’являється не в перші роки, але в перші роки закладаються її причини. Протягом першого року ми прокладаємо рейки, якими потяг нашої родини рухатиметься все життя. Мабуть, приємно, коли чоловік у всьому слухається молоду дружину, залежить від її настрою й подеколи навіть боїться сказати їй слово наперекір. Але чи довго триватиме інтерес жінки до настільки м’якотілої істоти? Врешті-решт, удома вона не вчителька, а просто жінка.

Роль 3. Кришталева ваза

Дуже спокуслива роль, з якою дівчина звикається в букетно-цукерковий період. У дошлюбний період чоловіки можуть носитися з ними, з цими принцесами на горошині, виконуючи примхи, вигадки й забаганки. А після весілля на принцесу очікує несподіванка: виявляється, тепер потрібно повертати борги — піклуватися, виконувати примхи, берегти й голубити. Кого? Того, хто був на побігеньках і взагалі приручений? Смішно і соромно спостерігати збоку, як дружина змушує чоловіка, який узагалі не налаштований реагувати на неї, виконувати її забаганки. Такі шлюби — найменш довговічні, тому що грати в ляльки спершу цікаво, а потім набридає і хочеться простого людського тепла. Людське тепло і він, і вона, скоріше за все, почнуть шукати десь на стороні. Як правило, це дуже гарні жінки з гнучкою психікою. І коли в їхніх мізках «прояснюється» (це вислів однієї з них), то перебудова поведінки відбувається швидкими темпами.

Роль 4. Дружина-ворог

Ворожість до чоловіків. Усі чоловіки — наволоч. Звідки у відносинах з наволоччю візьмуться щастя і взаєморозуміння? Вони ж, чоловіки, нічого не розуміють, їм узагалі лише тіло потрібне, а душа хіба цікавить їх? Та й чекати від них можна лише підлості та зради. А тому з ними весь час слід бути наготові, боротися, придушувати бунт. А найкраще — довести йому, що він цілковитий непотріб. Щоправда, потім із цим непотрібом жити доводиться, тому що дружини-вороги чомусь розлучатися не хочуть. І розлучатися не хочуть, і надій на встановлення нормальних відносин не мають. Тому що, на їхню думку, природа розподілила всі моральні якості за статевою ознакою: жінки заслужено одержали благородство, чесність, відповідальність, а всілякі недбалість і фанфаронство дісталися ворогу роду людського — чоловіку. Якщо чоловік і потрібен, то лише для того, щоб дитина народилася в законному шлюбі, а більше він ні на що не годиться. Ось така філософія амазонська. І в такий спосіб нещасні програмують себе, тому що живуть з чоловіками-ворогами, а не з коханими. До речі, чоловіки вважають, що такі жінки вміють лише брати й нічого не хочуть давати натомість.

Найміцнішими є шлюбні союзи, коли подружжя — друзі, і якщо Ви не в змозі змінити ситуацію, змініть свій погляд, інакше кажучи, своє ставлення до неї. Наостанок хочеться запропонувати Вам не жаліти свого таланту й замість того, щоб грати одну й ту саму, таку, як описано в цій статті, або іншу, роль (турботливої дружини, скромної дівчинки, розумної та мудрої жінки, уважної слухачки, цікавого оповідача, »свого хлопця», якщо потрібно, професійної доглядальниці, адвоката), просто хоча б іноді сідати в глядацькій залі та уявляти себе в ролі режисера, щоб побачити власний родинний спектакль з боку та змінити ролі, поміняти сцени чи «відредагувати» текст, що іноді так невчасно зривається з власних уст.

 

Відгуки читачів