Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

ЖІНКА ОЧИМА ЧОЛОВІКА. Вчителька, жінка: «і» чи «або»?

Максим Гошко

«Налітає на нас велика, з пишною шевелюрою, на стоптаних підборах улюблена вчителька і відразу навколо неї змикається тісне коло з моїх однокласників. Через п’ять хвилин ми з нею на ходу складаємо сценарій свята англійською мовою, почуваючи себе легко з людиною без футляру» (з дитячих спогадів Лідії Федосєєвої-Шукшиної).


ЖІНКА ОЧИМА ЧОЛОВІКА. Вчителька, жінка: «і» чи «або»?

Максим Гошко

«Налітає на нас велика, з пишною шевелюрою, на стоптаних підборах улюблена вчителька і відразу навколо неї змикається тісне коло з моїх однокласників. Через п’ять хвилин ми з нею на ходу складаємо сценарій свята англійською мовою, почуваючи себе легко з людиною без футляру» (з дитячих спогадів Лідії Федосєєвої-Шукшиної).

Існує навіть стереотип, що відламані дужки на окулярах, протерті рукави піджаків зазвичай бувають у найцікавіших і справді обожнюваних дітьми вчителів; суворі зачіски, спідниці та блузки — форма без змісту, — у тих, кого бояться і стороняться...

Але все ж стереотипи існують у вигляді певних узагальнених образів, і наведені випадки більше схожі на анекдотичні крайнощі. Сучасна вчителька прагне знайти власний образ, не забувати, що вона жінка, чудово усвідомлюючи тісні зв’язки між «зовнішнім» і «внутрішнім».

Хто, наприклад, не впізнає себе в такому монолозі? «Дві години свою перед дзеркалом, примірюючи одну річ за іншою. Завтра мені доведеться увійти в клас уперше як учителю. Точніше, учительці. Чи дати можливість учням визначити мою приналежність до прекрасної половини? Діловий стиль у школі, мабуть, найбільш прийнятний. Але в лантухуватому піджаку та сірій спідниці до п’ят я не схожа сама на себе... Класичний варіант: білий верх, чорний низ — трохи нудний...» І так далі.

Отже, чи може вчителька залишатися жінкою? Чи має вона право на особисте життя? Колосальне навантаження, позакласні заходи плюс підготовка до уроків удома... У цьому графіку на особисте життя залишається зовсім небагато часу. І все-таки з природою не посперечаєшся. Учительку, як і будь-яку жінку, навіть просто наявність чоловіка поряд змушує бачити перед собою не лише купи зошитів і колонки оцінок. І ось уже викинуті розтоптані «лодочки» і виймаються туфлі на шпильці. Випливає з глибин пам’яті півзабуте слово «макіяж», а одяг перестає асоціюватися з робочим комбінезоном. Спробуймо відкрити завісу зі сфери чоловічого сприйняття деталей жіночого туалету з допомогою бесіди із соціологом Іванною Скічко, яка провела дослідження, опитавши понад тисячі чоловіків віком від 7 до 50 років.

Іванна Скічко Облипла сукня, за загальною чоловічою думкою, — найкращий одяг для жінки будь-якого віку, щоправда, не будь-якої комплекції.

Брюки — емоцій нуль.

Кореспондент А якщо облиплі?

І. С. «Проводжу поглядом, якщо фігура гарна, але краще була б спідниця, і якомога коротша». Брюки, звичайно, одяг зручний, і для роботи, і для відпочинку. Чоловіки це розуміють, але на побаченні все-таки хотіли б бачити жінку в сукні або спідниці. Біла блузка — для багатьох чоловіків предмет обожнювання. Білий колір — чистота й акуратність. Через білу блузку трохи просвічує білизна — еротично. Розстібнута до третього ґудзика біла блузка неминуче веде погляд в утворений виріз, незалежно від об’єму грудей її володарки. І взагалі, біла блузка — один з атрибутів секретарки, особливо в поєднанні з чорною спідницею й туфлями на шпильці. А цей образ, як відомо, вважають привабливим більшість чоловіків.

Тож нудний, як здавалося нашій учительці-новачку на початку статті, білий верх — чорний низ чоловікам таким не здався б. Узагалі вони не дуже звертають увагу на одяг як такий, вони бачать насамперед жінку, а її вбрання має не просто «не викривляти картинку», а й надавати їй яскравості, привабливості.

І. С. Кросівки — емоції ті самі, що й з приводу брюк. Туфлі на високих підборах — тричі «так»! Шпильки — геніальний винахід людства! Вони подобаються всім чоловікам. Колготки — тут усе не так просто. Чорні півпрозорі, тілесні, «загорілі», в сітку, зі швом на задньому боці ноги... На них, а точніше, на жіночі ноги в них чоловіки дуже люблять повитріщатися. А от яскраві, з асиметричним малюнком, у квіточку-кружечок їх трохи бентежать: «До жінки в яскраво-оранжевих колготках я знайомитися не підійду. Хто його знає, що в неї в голові? Може, в неї вдома крокодил у ванній живе, чи тарантул в банці, якщо вона така оригінальна». Будь-які деталі: вишиванка на джинсах, модні заклепки або бахрома, комірчик блузки, облямований бісером, — усього цього чоловіки не помічають. Перевірено. Вони, звичайно, не сліпі, але все одно сприймають образ загалом. Хоча деталі все одно важливі! Вони доповнюють образ чарівної жінки, як би чоловіки не намагалися не помічати їх.

Прикраси. Багатьом жінкам подобаються прикраси виключно із золота, а багато чоловіків не відрізняють справжнього золота від якісно виробленої під золото біжутерії. Чоловіка думка: «Гарна брошка, приколота до наглухо застібнутої на всі ґудзики сірої кофти, нагадує мій орден на подушці».

Манікюр. Чоловіки деталей в одязі не помічають, а от облуплені нігті завжди вгледять. От парадокс. І ще: «Навіщо вони (жінки) такі жахи зі своїми нігтями творять! Відрощують нігті мало не по десять сантиметрів, а потім розфарбовують під хохлому. Кому це потрібно?» Чоловіки згодні, грець із вами, милуватися не дуже довгими нігтями, пофарбованими «однотонним» лаком, найкраще червоним, — і іншого щастя їм не потрібно.

Утім, жінці зовсім не обов’язково бути в курсі модних новинок, щоб сподобатися чоловіку. Тому що можна вдягтися ультрамодно і при цьому залишитися непоміченою або, що гірше, бути осміяною.

Але підемо далі та згадаємо про дуже поширений жіночий стереотип:

«Сподобайся собі, і ти сподобаєшся іншим». Поговорімо про це з психологом Геннадієм Онищенко:

—  Багато які з жінок чомусь переконані, що якщо вони сподобаються собі, то сподобаються і чоловікам. Тут криється помилка, яка полягає в тому, що насправді немає жодного зв’язку між тим, що подобається жінкам, і тим, що приваблює чоловіків. Так, можливо, жінка зробила модний манікюр або наважилася на незвичайне колорування. Але чи сподобається це чоловікам? З величезною часткою ймовірності — ні. Навіть більше, можливо, що вони цього й не помітять. І зовсім не тому, що чоловіки такі закостенілі невдячні ідіоти з примітивним мисленням. Просто жінки у своїх переживаннях про власну зовнішність цілком відірвані від запитів чоловіків. А часто-густо вони турбуються не про те, про що дійсно слід турбуватися. Жінки, надивившись модних журналів з яскравими картинками фотомоделей, переконані, що якщо вони виглядатимуть так само, то тоді вже точно подобатимуться чоловікам. Можливо, накупивши нових речей, вона почне думати про свого чоловіка приблизно так: «От пощастило йому, що поруч із ним така модна, стильна жінка», не здогадуючись при цьому про те, яких мук вона завдає своєму милому, демонструючи креативне вбрання і вимагаючи похвали. Такі моменти неприємні для чоловіків, тому що їх узагалі не цікавить дизайн спідниці, а тут ще потрібно напружуватися, хвалити через силу... щоб не образити... Жінка ж, навпаки, переконана, що саме така фігура, така зачіска, такий одяг і такий макіяж мають зробити її надзвичайною, а отже, й обов’язково коханою. Кожному чоловіку подобається щось своє, немає жодних загальних стандартів. Отже, що подобається чоловікам. Існує така теорія, згідно з якою, сексуально привабливий образ жінки у молодих хлопців формується у віці 3–4 років. Саме в цей період випадковий збіг зовнішнього стимулу та первинного сексуального збудження молодого чоловіка створює те, що психологи називають «сексуальною фіксацією». У мозку хлопця один раз і на все життя закарбовується образ «ідеального сексуального об’єкта», своєрідний ідеал. Це як фотографія — один раз проявлена, надалі вона вже не змінюється. Решту життя чоловік підсвідомо шукає в жінках характерні риси цього об’єкта. В чоловіків немає ніякого стандартного ідеалу. Тому будь-яка жінка, незалежно від її зовнішності та розміру грудей, талії та стегон, подобається 0% чоловіків, яким саме її фігура та її зовнішність здаються найбільш привабливими. Звичайно, багато жінок здивуються такій постановці питання: як, хіба ми, самостійні, сучасні, незалежні жінки, повинні під когось підлаштовуватися? Хіба ми не маємо повного права зробити себе такими, якими ми здаємося собі привабливими?

Звичайно, маєте. Але часто доведеться вибирати:

— чи тішити свого коханого чоловіка та мати з ним ті стосунки, про які можна лише мріяти;

— чи захистити своє священне право на яскравий макіяж, «розписані» нігті, модельну стрижку і колорування... а разом із ними й на свою самітність, у том випадку, звичайно, якщо не знайдеться чоловік, якому це все подобається.

Але не все так сумно. Якщо ви захочете, то зможете швидко визначити саме ті пункти вашої зовнішності, які подобаються вашому чоловікові. Правила прості. Ви прийшли з новою зачіскою — він не помітив, отже, для нього це не важливо. А зреагував на парфуми — запам’ятайте їх назву. І виявиться, що стежити слід за обмеженою кількістю позицій, і їх буде не дуже багато, а решту робити так, як вам зручніше. От власне і всі нехитрі примудрості, як залишитися привабливою для чоловіків, а отже, жіночною та успішною.

Відгуки читачів