Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Чого й чому? Відповідаємо на дитячі запитання

Ведуча рубрики Оксана Корольова


Дитячі запитання виникають щодня, щогодини й навіть щосекунди. Іноді навіть не зрозуміло, що саме відповідати. А відповідати потрібно, причому негайно, інакше малюк утратить інтерес. Відповідайте на запитання дитини, як можете. А потім обов’язково візь міть енциклопедію й розкажіть вашому малюкові ще більше про запитання, що його цікавить.

 

Чому Тихий океан так назвали?

Океан назвали тихим,
Бо шторми у нім затихли?
Хвилі, ніби кошенята,
Ніжно хлюпають по п’ятах?
Вірно назву розумію? Розкажіть?
Назву хто дав океану? Поясніть?
 
Насправді назва не відповідає реальності. Найбільший на Землі океан — Тихий — займає майже таку саму площу, як і Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий океани разом. І тихим його аж ніяк не назвеш, адже тут є найбільші хвилі, що доходять 34 метрів заввишки.
 
Назву океану дав відомий мореплавець Фернан де Маґеллан, хоча океану давали й більш удалу назву — Великий, але вона не прижилася.
 
Якщо поглянути на нього з космосу, то можна побачити мозаїкову картину, що змінюється залежно від пір року, положення Сонця, прозорості води, солоності й інших процесів, що відбуваються в океані.
 
 

Шторм та ураган несуть тільки шкоду?

 
 
На морі величезні хвилі,
Загинути може все живе.
Чи врятуватися можливо?
Від шторму користь в морі є?
 
Так, правильно. Однак шторм і ураган не тільки шкодять, але й є корисними. Розганяючи навсібіч поверхневі води, штормові вітри викликають підйом холодних шарів із глибини, що збагачені живильними речовинами. А вони, у свою чергу, приваблюють сюди морські організми.
 

 

Звідки з’явився соняшник?

До сонця я підхожий
І сонце я люблю.
До сонця повертаю
Голівоньку свою.
Стою стрункий, високий
В зелених шатах я,
І золотом убрана
Голівонька моя.
Л. Глібов
 
Соняшник виріс із насіння, що потрапило в землю й проросло. А потрапити сюди воно могло, якщо його упустила людина або звір. Адже ця рослина в нашій країні росте всюди. Багато хто вважає, що соняшник ріс тут завжди, а насправді він родом з Мексики.
 
Індіанці вважали цю рослину священною через те, що вона цілий день повертається за сонцем. Потім привезли соняшник до Європи, де вважали його чарівною рослиною. І лише пізніше в Росії, змайструвавши невеликий прес, почали вичавлювати з його насіння олію. Відтоді він став традиційною рослиною на наших полях і городах.
 

Чи завжди в пустелі спека?

 
До пустелі хто мандрує,
Жахливу спеку там відчує.
Чи завжди там сонце пече,
І піт із людини тече,
Пісок розжарений всюди?
Чи завжди в пустелі так буде?
 
У пустелях не завжди безжалісно палить сонце, і вони не завжди позбавлені життя. Наприклад, у березні й квітні середземноморські пустелі оживають. Вони вкриваються зеленими травами й строкатими квітами, оживає тваринний світ. У цей час гримлять грози й ллють заливні дощі, тому поверхня землі просочується водою й повітря стає вологою.
 
Навіть у знаменитій Сахарі крім піщаних барханів (Бархан — це рухливе скупчення сипучого піску, навіяне вітром і слабко закріплене рослинністю.) є величезні кам’янисті простори, вкриті сніжними шапками гори й навіть болота.
 

Хто придумав панамки?

Мою панамку зробили в Панамі?
Таке запитання поставив я мамі.
Вона відказала, що начебто ні!
То звідки панамка, скажіть ви мені?
 
Існує думка, що панамки «прийшли» до нас із держави Панама. Насправді панами привозять з країни Еквадор. Цікаво, що головні убори, які ми називаємо панамами, на справжні панами взагалі не схожі. Еквадорські солом’яні панами виготовляють тільки вночі, коли стає холодніше й волокна можна сплітати особливо щільно. Коштують вони досить дорого. А називати панамами їх почали, імовірно, через те, що інженери, які працювали на будівництві Панамського каналу, привезли із собою кілька таких зразків.
Dounload PDF

Відгуки читачів