Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Костюмована вечірка-конкурс “Trick or Treat”

Бутенко Ю. В., гімназія № 107 «Введенська», м. Київ


Цілі: ознайомити учнів з історією, символами та традиціями святкування Хелловіну; розвивати творчі здібності, здоровий дух конкуренції, логічне мислення, спритність; виховувати толерантне ставлення до традицій іншого народу, естетичний смак, підвищувати зацікавленість у вивченні англійської мови.
 
Обладнання: на дошці — тематичні плакати, саморобні кажани, привид із марлі; перед дошкою на парті помаранчева скатертина, свічки, торт у вигляді Ліхтарика Джека, жовтий сік у банці, тарілка з цукерками; для конкурсів — чорні маркери, помаранчеві кульки, туалетний папір, дві мітли, музичний супровід. Учні повинні дотримати дрес-коду й одягти костюми.
 
Procedure
 
T. Good afternoon, pupils! The decade of English starts so today we are having “Trick or Treat” party. Look at our classroom! We have decorated it perfectly!
 
Before we start let’s listen to the interesting facts about Halloween. Be attentive! At the end of the party I’ll ask you some questions.
 
P1. З 31 жовтня на 1 листопада у Великій Британії та Сполучених Штатах відзначають свято Хелловіна, або ще його називають День Усіх Святих. Англійською мовою День Усіх Святих буде звучати як All Hallows’ Day. Або простіше — Halloween. Вважалося, що саме в цю ніч відчинялися двері з потойбічного світу і душі померлих могли потрапити на землю. Але, крім доброзичливо налаштованих привидів, з темряви приходили й злі духи — нечиста сила. (The pupil gets a jelly worm.)
 
P2. Всі люди, та й ми сьогодні, одягли спеціальні костюми для того, щоб привиди нас прийняли за «своїх» і не чіпали. Згідно традицій Хелловіну, перевдягнені діти та дорослі ходять від дому до дому, промовляючи “Trick or Treat”, що перекладається як «Почастуйте або пожартуємо». (The pupil gets a jelly worm.)
 
T. Отже, “Trick or Treat” — це назва нашої вечірки, за конкурси ви будете отримувати цукерки, але допуск до свята дістанете, пройшовши суворий дрес-код.
 
Dress code
 
Учні по одному демонструють свої хелловінські костюми та отримують емблеми-перепустки (гарбузики з написом «Хелловін», проте можна розробити й власний тематичний дизайн.
 
T. Let’s work with the most necessary words of our party. (На дошці прикріплено різні символи, можна просто зробити до них підписи.)
  • Halloween — Хелловін
  • Trick or Treat — почастуйте або пожартуємо
  • Jack-o’-lantern — ліхтар з гарбуза з отворами у вигляді очей, носа і рота (світильник Джека)
  • A witch — відьма
  • A ghost — привид
  • A pumpkin — гарбуз
  • A broom — мітла
 
T. What is the most popular symbol of Halloween? Really, it is Jack-o’-lantern.
 
P3 (розповідає, показуючи на плакат і справжній вирізаний гарбуз). Легенда про світильник Джека доволі давня. Згідно з нею, колись в Ірландії жив коваль Джек, що був відомий як пияка та скнара. Він двічі обдурив Диявола. Першого разу, не маючи чим розплатитись в шинку, Сатана мав перетворитись на монету. Диявол повірив йому і вчинив за порадою коваля. Але щойно він перетворився на монету, Джек поклав її до своєї кишені, в якій лежав срібний хрестик. Таким чином, Сатана опинився в пастці — біля розп’яття він не міг користуватись своєю силою. Тоді Джек змусив Диявола погодитись не претендувати на душу коваля і подарувати йому ще рік життя. Тому довелося пристати на пропозицію. (The pupil gets a jelly worm.)
 
P4. Невдовзі Джек зміг знову обдурити наївного Диявола — він запропонував йому назбирати яблук, бо йому нібито востаннє захотілось їх скуштувати. Нечистий погодився і поліз першим на дерево, тим часом хитрий коваль надряпав на корі яблуні хрест, і Диявол не міг злізти з дерева і знову опинився в пастці, а Джек зміг «виторгувати» собі ще 10 років життя. Коли ж прийшла його смертна година, його — скнару та пияку, не захотіли приймати до себе небеса, але й згідно з договором, в пекло він теж не міг потрапити. Так Джек став неприкаяною душею і почав блукати по землі. Наостанок Диявол кинув йому зі сміхом вуглик з пекла, що мав освітлювати йому дорогу у вічній темряві. Ліхтарем для цього вуглика стала порожня ріпа (за іншою версією — гарбуз). (The pupil gets a jelly worm.)
 
T. It’s time to play!
 
Competition 1. “Paint the face”
 
Звучить пісня Danny Elfman “This is Halloween”.
 
T. Take an orange balloon and inflate it. Then take a black marker and quickly draw Jack-o’-lantern. (All the pupils get jelly worms, the best “face” gets one more worm.)
 
P5. Як було вже сказано, для свята Хелловін характерним є переодягання. Переодягаються як діти, так і дорослі. Зауважимо, що найчастіше переодягаються в костюми фей, кажанів, різноманітних духів, відьом, гарбузів, скелетів, мумій, зомбі, вампірів. Найпоширеніші фарби для свята: чорний, помаранчевий, сірий, білий, жовтий та червоний. (The pupil gets a jelly worm.)
 
T. Now I advise you to create your own mummy!
 
Competition 2. “Mummy”
 
Звучить пісня з мультфільму «Тутенштейн».
 
T. Choose a partner. Take the toilet paper and wind your partner, make a mummy as quickly as you can. Do it carefully and in a good way.
 
All the pupils get jelly jaws; the best “mummy” gets one more jaw.
 
T. Witches usually fly on their brooms. Would you like to try how they do it?
 
Competition 3. “Broom Race”
 
Звучить пісня «Бабки Ёжки».
 
T. Divide into 2 teams. Make rows. The first participant of each row gets the broom. The task is to run to the blackboard and return as quickly as you can and give the broom to the next participant. (The winners get jelly worms.)
 
You worked well today. Your orange faces were beautiful, your mummies were magic and you flew as real witches :) Finally, you can get more sweets. 
 
So answer my questions:
1) When do we celebrate Halloween? (31st October — 1st November)
2) What symbols of Halloween do you know? (Jack-o’-lantern, witches, black cats, mummies, ghosts, spiders with nets etc.)
3) How do we call the mask of the pumpkin? (Jack-o’-lantern)
 
Наприкінці заходу учням пропонується скуштувати торт у вигляді Ліхтарика Джека та запити помаранчевим соком.
Dounload PDF

Відгуки читачів