Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

ІV Міжнародний психолого-педагогічний фестиваль «Перспектива»

Організаторами фестивалю «Перспектива» стали: громадські організації «Асоціація розвитку творчої особистості “ВАРТО”», Одеське педагогічне товариство, Генеральна асоціація учителів Румунії (AGIRo), Асоціація педагогів Молдови «Інноваційна школа», а також відділ освіти Іллічівської міської ради Одеської області


Із 7 по 14 липня 2013 року у місті Іллічівську Одеської області за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України відбувся ІV Міжнародний психолого-педагогічний фестиваль «Перспектива».
 
Організаторами фестивалю «Перспектива» стали: громадські організації «Асоціація розвитку творчої особистості “ВАРТО”», Одеське педагогічне товариство, Генеральна асоціація учителів Румунії (AGIRo), Асоціація педагогів Молдови «Інноваційна школа», а також відділ освіти Іллічівської міської ради Одеської області.
 
Від початку 2009 року цей фестиваль щороку проходить на Чорному морі й є одним із головних заходів Міжнародного пілотного соціально-педагогічного проекту «Освіта XXI століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства» (далі — проект).
 
Учасниками проекту (та фестивалю) є державні структури, громадські об’єднання педагогів, психологів і батьків з України, Росії, Молдови та Румунії, а також мережа пілотних навчально-виховних закладів. Головною метою є формування спільного культурно-освітнього простору як умови сталого розвитку й інтеграції освітніх систем України, СНД та Європейського Союзу.
 
Тематику програми фестивалю характеризують різноманітність та актуальність: організація неформальної дошкільної та шкільної освіти, здоров’язберігальні та часозберігальні технології, неориторика, сучасний продуктивний урок/заняття в ДНЗ та школі, технологія модульного навчання, індивідуалізована робота з обдарованими дітьми з тьюторським супроводом, мнемотехніка, медіа-освіта, арт-педагогіка тощо. Чільне місце в програмі фестивалю посіла психологічна освіта, в тому числі психологія педагогічного та бізнес-спілкування, розвиток емоційного інтелекту тощо. Особливої уваги на фестивалі надано фізкультурно-оздоровчим заходам. Чималою популярністю серед учасників фестивалю користується оздоровча система «ХАДУ», призначена для профілактики старіння організму й емоційного «вигоряння». В заходах фестивалю взяли участь понад 230 педагогів, практичних психологів, керівників освітніх установ із України, Молдови, Румунії, Росії, Білорусі й інших країн.
 
7 липня на урочистому відкритті фестивалю виступили Н. Поступальська, співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України; Д. Кереги, представник Генерального консульства Румунії в Одесі; професор В. Долха, президент Генеральної асоціації учителів Румунії; професор О. Лісеєнко, декан факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського; Л. Адаменко та ін.
 
На фестивалі за участю висококваліфікованих тренерів/викладачів (докторів і кандидатів наук, Ph. D докторів, досвідчених педагогів, психологів та ін.) було успішно проведено 11 сертифікованих тренінгів у межах чотирьох стратегічних напрямів.
 
1. Проєвропейська освіта
 • Сучасний продуктивний урок. Урок у модульній технології (М. Федорець, Одеса).
 • Інклюзивна освіта: перспектива та реальність (Л. Кашуба, Кіровоград).
 • Арт-педагогіка в системі сучасної освіти (О. Деркач, Вінниця).
 
2. Психологія та бізнес-освіта
 • Майстер спілкування. Неориторика (Г. Чепурний, м. Вінниця).
 • Психологія ефективного управління. Він, вона, вони: родина під мікроскопом (Л. Бура, м. Ялта).
 • Основи міжнародного протоколу (Е. Дядько, м. Дніпропетровськ).
 
3. Арт-освіта, здоров’я
 • Арт-педагогіка й арт-терапія в системі сучасної освіти. Казкотерапія. (О. Деркач, м. Вінниця).
 • Арт-аніматор і позаурочна робота в закладах освіти. Сучасний класний керівник (О. Слушний, м. Вінниця).
 • Оздоровча система «ХАДУ» (З. Арабулі, м. Київ).
 
4. Освітня мнемотехніка
 • Основи мнемотехніки (Т. Парнівода, м. Вінниця).
 • Майстерня успіху (К. Стародубцева, м. Одеса).
 
Також на фестивалі в межах міжнародного обміну досвідом було проведено більше 100 майстер-класів, презентацій і консультацій з актуальних проблем сучасної освіти дітей і дорослих. Серед них: «Тайм-менеджмент у системі освіти» (М. Федорець), «Авторська школа М. Гузика» (Г. Діденко), «Основи масажу» (А. Дмитрієв), «Майстерня танцю самба» (О. Макаров), «Психокорекційна казка в школі» (Н. Ноур, С. Юрчак) тощо.
 
Особливий інтерес учасники фестивалю виявили до виступів учителів Румунії та Республіки Молдова:
 • презентація на тему «Генеральна асоціація учителів Румунії від I Конгресу (1898 рік) до XXXV (2013 рік)». Проф. Віорел Д. Долхі, президент ГАУ Румунії;
 • майстер-клас «Виховання самоуваги в учнів». Е. Кристя (м. Ресіта), Д. Микуреску (м. Арад);
 • майстер-клас «Театральне мистецтво як фактор підвищення ефективності освітнього процесу». Л. Бужор, М. Чюботару, Д. Думитрашку (м. Ясси);
 • майстер-клас «Технології розвитку навичок читання в початкової школі». Т. Ніколау (м. Брэила);
 • майстер-клас «Розвиток фонематичного слуху в дітей як підґрунтя для навчання читання
 • та письма». Е. Миндру, віце-президент ГАУ Румунії (Харгіца), М. Констанца (м. Одорхею Секуеск, Харгіца);
 • майстер-клас «Технології відбору обдарованих дітей і робота з ними». Презентація «Діти зі спеціальними можливостями». Фільм «Балет». М. Констанца (м. Одорхею Секуеск, Харгіца);
 • майстер-клас «Шкільне партнерство — альтернатива традиційному вихованню». О. Прелука (м. Сучава);
 • майстер-клас «Управління партнерством між школою та родиною». Доктор М. Марин, голова філії ГАУР в Р. Молдова (м. Кишинів).
Продуктивно взяли участь у фестивальних заходах представники Видавничого дому МЦФЕР і делегація ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» (м. Київ). Н. Омельяненко, голова асоціації, головний редактор журналів «Практика управління дошкільним закладом» і «Практика управління закладом освіти» виступила з темами «Наказ як один із видів розпорядчих документів» і «Нормативно-правове забезпечення системи дошкільної освіти». Члени асоціації показали майстер-клас «Використання в управлінській і методичній діяльності інноваційних електронних продуктів: КОЗА-ДИСКа», шаблони та розробки для вихователів-методистів і електронної системи «Expertus: дошкільний заклад» (для керівників ДНЗ, вихователів-методистів, методистів, спеціалістів різних органів управління освітою). А також тему «Психологічна готовність дитини до систематичного шкільного навчання: що мають розуміти дорослі» (для працівників психологічної служби системи освіти) представила Тетяна Гурковська, головний редактор журналів «Практичний психолог: школа», «Практичний психолог: дитячий садок» (Київ).
 
На думку багатьох учасників, фестиваль «Перспектива» є дещо більшим, ніж фестиваль. На ньому завдяки спільним зусиллям громадських організацій різних країн, відомих учених, практичних
педагогів, психологів, журналістів, усіх учасників створене унікальне професійне освітньо-
творче середовище, яка панує тут від першої зустрічі до зворушливого прощання. Середовище, про яке у звичайному житті можна лише мріяти.
 
Крім того, цікаво та насичено було організовано дозвілля учасників фестивалю. Щодня для дорослих і дітей працювали спортивні й оздоровчі секції на морі, динамічні групи, різноманітні студії, гуртки тощо. Щовечора, в межах напряму «Свято — кожен день», відбувалися театралізовані свята, концерти та спектаклі, які підготували вчителі різних країн.
 
Організаційний комітет фестивалю «Перспектива-2014» і керівники Міжнародного пілотного соціально-педагогічного проекту «Освіта XXI століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства» запрошують до співпраці на новому освітньому порталі www.osvita21.info педагогів і керівників шкіл, дошкільних і позашкільних освітніх установ, профтехучилищ і коледжів, співробітників органів освіти, студентів, батьків учнів — усіх, хто хоче бути успішним на нелегких маршрутах XXI століття.
 
Додаткова інформація на сайті: www.eidotehnika.org.
 
Підготував М. Федорець,
заступник голови оргкомітету фестивалю,
керівник напряму «Проєвропейська освіта»
Dounload PDF

Відгуки читачів