Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Матворд

 

Автор идеи Шарая А. М., м. Первомайськ, Луганська обл.


 

Матворд — це різновидність кросворду. Завдання цього матворду — вписати слова в подану таблицю. Для того щоб дізнатися, які слова вписувати, потрібно в поданій системі координат побудувати пари прямих, заданих рівняннями:

 

Кожна пара прямих перетинається в одній точці. Якщо ця точка належить рисунку, то в таблицю потрібно вписати назву геометричної фігури, геометричного тіла чи креслярського інструмента, зображеного на цьому рисунку. Вписувати слова в таблицю потрібно дотримуючись такого правила: абсциса точки перетину прямих — це номер стовпця таблиці, починаючи з якого потрібно вписувати слово, а ордината — номер рядка, в який потрібно вписувати слово.

Наприклад, побудувавши прямі  і , з’ясовуємо, що точка їх перетину має координати . Ця точка належить зображенню ромба. Отже, починаючи з четвертого стовпця, у третьому рядку вписуємо слово «ромб». Або, побудувавши прямі  і  з’ясовуємо, що точка їх перетину має координати. Ця точка не належить жодному з рисунків. Отже, у таблицю нічого не записуємо. Вписавши в таблицю всі слова, ви зможете у виділеному стовпці прочитати математичний термін.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Р

О

М

Б

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dounload PDF

Відгуки читачів