Передплатна кампанія з січня 2019 закінчино! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Педагогічна майстерня «Позитивні і негативні емоції»

О. А. Суботович, учитель вищої категорії, вчитель-методист,

ЗНЗ № 143, м. Харків

Урок основ здоров’я з елементами інтеграції (читання, розвиток мовлення, музика) в 2 класі

Мета: пояснити дітям, що таке емоції (радість, горе, гнів, страх, здивування); вчити розрізняти емоції за схематичними зображеннями; розуміти свої почуття і почуття інших людей та розповідати про це; вчити дітей передавати потрібний емоційний стан, використовуючи різні виразні засоби; вчити слухати і розуміти музичні та художні твори; розвивати емпатію, уяву.


Педагогічна майстерня «Позитивні і негативні емоції»

О. А. Суботович, учитель вищої категорії, вчитель-методист,

ЗНЗ № 143, м. Харків

Урок основ здоров’я з елементами інтеграції (читання, розвиток мовлення, музика) в 2 класі

Тема. Позитивні і негативні емоції. Причини, що впливають на емоції

Мета: пояснити дітям, що таке емоції (радість, горе, гнів, страх, здивування); вчити розрізняти емоції за схематичними зображеннями; розуміти свої почуття і почуття інших людей та розповідати про це; вчити дітей передавати потрібний емоційний стан, використовуючи різні виразні засоби; вчити слухати і розуміти музичні та художні твори; розвивати емпатію, уяву.

Обладнання:

1) плакати «Ознаки здоров’я», «Зміц­нення здоров’я»:

Ознаки здоров’я

1. Відмінний настрій

2. Міцний сон

3. Гарний апетит

4. Уважність

 

Зміцнення здоров’я

1. Режим дня

2. Чистота і акуратність

3. Харчування

4. Рух, загартування

2) малюнки обличчя, що відображає різні емоції.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Привітання гостей

Любі гості! Не вагайтесь,

В нашім класі всі збирайтесь!

Просимо гостей до класу,

Просим, просимо сідати.

Просимо гостей до класу,

Просимо місця займати.

Треба всім нам привітатись

Треба всім нам привітатись:

— Добрий день!

Дружно, весело сказати:

— Добрий день!

Вліво-вправо повернемось

Туди-сюди усміхнемось:

— Добрий, добрий, добрий день!

III. Вступне слово учителя

— Кожна людина — особистість. Усе, що навкруги, хвилює її. В неї є свій характер, свої емоції. Емоції — це радість, горе, здивування, смуток, спокій, хвилювання.

Емоції виникають, коли нам добре або погано, коли задумане здійснюється чи ні. Ви хвилюєтеся, якщо захворіли або образилися.

Є емоції, що допомагають зберегти здоров’я, відчути радість життя.

1-й учень

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Це ж чудово для людини!

2-й учень

Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

3-й учень

Хто здоровий — не сумує,

Над загадками мудрує.

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.

4-й учень

Бо здоров’я — це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

Учитель. Це — позитивні емоції. Емоції, які викликають поганий настрій,— негативні.

IV. Пояснення нового матеріалу

1. Розповідь учителя.

Схема — на дошці:

Настрій

Емоції

Позитивні

радість

спокій

здивування

 

Негативні

горе

смуток

страх

Учитель. Досить часто в спілкуванні люди не вміють володіти своїми емоціями і псують один одному настрій. Настрій залежить від багатьох факторів: від стосунків вдома з самого ранку, від зустрічі в школі з друзями, навіть від погодних умов. Настрій висловлюється емоціями людини.

5-й учень

Ти прокинься рано-рано,

Лиш над містом сонце встане,

Привітайся з ластівками,

З кожним променем ласкавим.

6-й учень

Сам гарненько умийся.

Сам швиденько одягнися.

Підійди до тата й мами

І скажи їм: «Добрий ранок!»

Учитель. Приємно спілкуватися з людиною, в якої є гарний настрій. Адже вона мимоволі цей позитивний вияв емоцій передає тим, хто з нею спілкується. Усмішка покращує настрій не тільки тобі, а й твоєму співрозмовникові.

— Діти, подивіться у дзеркало і посміхніться собі.

— А тепер — своєму сусідові. Які емоції викликала у вас ця посмішка? (Радість)

— А що вам хочеться робити, коли душа радіє? (Співати, танцювати.)

2. Танець «Лялька».

3. Учитель показує малюнок сумного обличчя.

— Але іноді ви можете відчувати не тільки радість, а й горе.

4. Аудіозапис уривку з казки «Вовк і семеро козенят».

Коли герої казки переживають горе?

— Як вони подолали горе?

— А коли вам буває сумно?

Подивіться у дзеркало та уявіть, що вам сумно.

5. Драматизація ситуації «Зникла собака».

Господар шукає загублену собаку, а інші учасники ситуації заспокоюють його, кожний по-своєму.

— Що ти відчув, коли тебе заспокоювали?

— Хто найкраще тебе заспокоював?

6. Пісня «Загубилось кошеня».

Загубилось кошеня.

Вже добу його нема!

Всюди я його шукала,

Не спала, ніч всю чекала.

Приспів:

Повернись, мій милий друже!

За тобою скучу дуже.

Ляльки, іграшки яскраві

Неживі і неласкаві.

— Не сумуй,— сказала мама.

І у нього своя справа.

Погуляє і знайдеться.

Ось побачиш, повернеться.

Приспів

Це мисливець кожен знає:

Де захоче, там гуляє.

Може, він вже другий ранок

Ловить мишку на сніданок.

Приспів

— Якій настрій виник у вас після такої пісні?

— А чи бувало вам страшно? Коли?

— Послухайте уривок з оповідання М. Носова «Живий капелюх».

7. Аудіозапис уривку з оповідання М. Носова.

— Чому страх виявився сильнішим за дітей?

— Чи можна сказати: «У страху очі великі»?

Висновок: щоб страх не був більшим за вас, необхідно на мить зупинитися, заспокоїтися і поміркувати. Адже сміливий — не той, хто нічого не боїться, а той, хто може перебороти свій страх.

8. — У давнину діти підбадьорювали себе примовлянкою: «Хоч що там побачу,— не боюся, не плачу».

Діти, візьміться за руки і міцно їх стисніть. Коли поруч є товариш, нічого не страшно.

— А тепер будьте уважними. У мене на столі ви бачите чарівний кошик. Я перетворююсь на чарівника. (Учитель «чаклує» над кошиком, «заворожуючи» учнів. Раптово зриває серветку. Учні бачать заздалегідь приготований подарунок. На їхніх обличчях — здивування.)

— Подивіться один на одного. Які емоції відбилися на ваших  обличчях?

IV. Робота в зошитах

V. Підсумок уроку

— Що впливає на наше здоров’я?

— Які емоції сприяють зміцненню здоров’я?

— Якими кольорами ви будете малювати, щоб передати позитивний настрій?

Пісня «Рожевий слон»

Я олівці взяв і до столу сів.

І джунглі я намалювать хотів.

Великого і доброго слона,

Але у мене сірого нема.

Приспів:

Рожевий слон, рожевий ліс,

Рожевий птах мені привіт приніс.

В рожевих снах рожевий світ,

Рожевих зим, рожевих літ.

Та от з’явився страшний крокодил,

На берег виповз він із річки Ніл.

Але до нього байдуже мені —

Рожевий він не буде ніколи.

Приспів:

Рожеві квіти всюди хай цвітуть.

З озер рожевих люди, звірі п’ють.

Не треба нам сірого — сумний вид.

Так хай рожевим буде цілий світ!

Відгуки читачів