Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Аромати на всі випадки життя

Уляна НЕСІНОВА

Парфуми, туалетна вода, одеколони — ці чарівні слова звучать як заклинання для кожного цінителя краси. Ще наші предки надавали величезну увагу ароматам, застосовували їх як ліки від різних захворювань для створення обстановки релаксації і, звичайно, як непереможну зброю зваблювання.


Аромати на всі випадки життя

Уляна НЕСІНОВА

Парфуми, туалетна вода, одеколони — ці чарівні слова звучать як заклинання для кожного цінителя краси. Ще наші предки надавали величезну увагу ароматам, застосовували їх як ліки від різних захворювань для створення обстановки релаксації і, звичайно, як непереможну зброю зваблювання.

Роблячи вибір — туалетна вода чи парфуми,— ми обираємо віддзеркалення свого темпераменту, будуємо свій настрій дня. Легка імпозантна туалетна вода — удень, коли настирний запах не повинен бути сильним, увечері — парфуми, глибокий аромат яких дозволяє створити неповторний образ. Ідеальним же рішенням стане вибір пари — туалетної води та парфумів від одного парфумерного бренда.

Аромат для роботи. Зараз все більше крупних компаній вводять заборону на використання парфумерії своїми співробітниками, а все через те, що хтось не вміє правильно підбирати аромат. На роботу не можна «надягати» важкі та дуже інтенсивні аромати. Краще обрати легкий універсальний запах. Дуже важливо, щоб обраний аромат поєднувався із хімією вашої шкіри, тоді він звучатиме гармонійно та ненав’язливо. Слід також пам’ятати й про доцільність парфумів у конкретній ситуації: зрозуміло, що не можна «одягати» на роботу зухвалі аромати.

Святковий аромат. Святковий аромат, на відміну повсякденного, повинен бути яскравим і помітним. Якщо вас запросили на весілля, день народження або інше свято, наприклад традиційний банкет, то найкращим вибором будуть квіткові аромати.

Серед них кожна жінка може знайти той, який їй до вподоби, адже квіткових парфумів існує велика кількість: м’які квіткові, східно-квіткові, квітково-дерев’яні, квітково-зелені та ін.

Комфортний аромат. Іноді, коли ми сильно втомилися на роботі, посварилися із подругою або просто не в настрої, нам потрібні термінові заходи з підняття настрою і тонусу, можна прийняти теплу ванну, посидіти в кріслі з улюбленою книгою, випити келих вина або скористатися ароматом, в якому вам тепло, затишно та комфортно. Зазвичай це аромат, який оточує вас невидимою аурою спокою та розслаблення. Запах повинен бути ненав’язливим: ви можете лягти «у ньому» спати, і він не буде вас дратувати. Для цього добре підійдуть м’які, теплі, але не важкі аромати.

Вінтажний аромат. Пишні спідниці, корсети, рукави-ліхтарики — усі ми іноді сумуємо за минулим. Побувати на екскурсії 40-х, 60-х або навіть у XIX столітті зараз нескладно — були б бажання та гроші. У багатьох містах відкриваються магазини вінтажного одягу, та й можна просто у речах бабусі чи мами, можна знайти таке, що всі модниці будуть вам заздрити. Те ж саме і з парфумами.

Улюблений аромат. Як кажуть, справжня любов — усього одна у житті. І до аромату також. Це той аромат, який витримав випробування часом, у якому нам легко та зручно та, що найголовніше, в якому ми можемо бути собою, без масок, ролей та костюмів.

Якщо ви збираєтеся придбати перші у своєму житті парфуми або після чергового походу магазинами дійшли висновку, що ви нічого не розумієте у парфумерії, то ця інформація саме для вас.

Чим відрізняються парфуми, парфумована вода і туалетна вода?

Основна відмінність між цими видами парфумерної продукції полягає у кількості парфумованого екстракту, що міститься у них. У туалетній воді концентрація складає 5–20 %, у парфумованій воді (або туалетних парфумах) — 10–30 %, а у парфумах — 20–40 %. Чим вища концентрація, тим більше насиченість та краща стійкість парфумів.

Слід помітити, що в різних парфумних домах одна й та ж категорія парфумерії може мати різну концентрацію, проте в межах однієї марки завжди буде дотримано головне правило: що туалетна вода має найменшу концентрацію, а парфуми — найбільшу.

Що таке «ноти»?

Ноти — це ступені розкриття аромату. У класичній парфумерній композиції виділяють три ноти: головну (верхню), серцеву (основну) та базову (кінцеву).

Верхні ноти звучать одразу після нанесення парфумерії. Їхньої дії вистачає всього на декілька хвилин. Інгредієнти, з яких складаються початкові ноти, зазвичай володіють сильним, свіжим, напористим запахом, але швидко вивітрюються. Найчастіші складові такої ноти: це цитрусові та імбир.

Серцеві ноти — це основні ноти аромату, які складають його суть. Вони відчуваються одразу після головних нот і тримаються декілька годин. Основні ноти часто м’якші за початкові, вони огортають вас невидимою аурою аромату. Для квіткових і ряду інших парфумів типовими серцевими нотами є троянда та лаванда.

Базові ноти розкриваються після серцевих нот і називаються шлейфом. Ці ноти додають ароматові глибини та закінченості. Базові ноти зазвичай більш важкі, ніж початкові та серцеві, проте можуть триматися цілий день. В якісних парфумах кінцеві ноти можуть звучати на одязі протягом місяця! Найбільш часто використовуються у базових нотах — мускус та різні сорти деревини.

Як правильно наносити парфумерію?

Про те, як правильно наносити парфумерію, існує безліч думок.

Есті Лаудер рекомендувала бризнути перед собою та увійти до хмари аромату. Їй здається, що це підійде для насичених парфумів, а ось легкі та свіжі, відчуватимуться дуже слабо — щоб бризнути перед собою хмару таких парфумів, доведеться витратити півфлакона.

Коко Шанель радила наносити парфум туди, куди ви хочете, щоб вас поцілували. Теж спірне твердження — на запах парфум звичайно набагато кращий, ніж на смак.

На наш погляд, кращими місцями для нанесення парфумерії є задня частина шиї, внутрішній згин ліктя та за вухами — у цих місцях кровоносні судини знаходяться близько до шкіри, тому аромат звучатиме «голосніше».

Якщо у вас жирна шкіра, то аромат триматиметься довше, ніж у тих, у кого суха шкіра. Для останніх можна порадити нанести на шкіру трохи жирного крему перед застосуванням парфумерії — тоді запах буде більш стійкий.

Як правильно зберігати парфумерію?

Щоб надовго зберегти парфумерію свіжішою, рекомендується берегти її у сухому, прохолодному і темному місці. Попадання прямого сонячного проміння призводить до швидкого випаровування парфумерії та втрати нею парфумерних якостей.

Як визначити, чи немає алергії на парфумерію?

Щоб перевірити, чи немає у вас алергії на якийсь конкретний аромат, треба нанести крапельку на зап’ясток або внутрішній бік ліктя. Якщо протягом години у вас не виникло роздратування або почервоніння, то алергії у вас немає.

Парфумний гороскоп

У стародавніх книгах розповідається про те, що деякі аромати мають відношення до зірок і сприяють набуттю небесних якостей.

Зірки часто визначають долю людини, формують характери, добрі та погані звички. Кому, як не зіркам, знати про взаємостосунки ароматів і людини. У загальних рисах картина така: вогненна стихія використовує запахи як прикрасу та як зброю у складній боротьбі за місце під сонцем. Повітряна стихія використовує ділові запахи, які створюють сприятливі умови для спілкування, внутрішній комфорт. Водна стихія — природжені парфумери, або «шамани», ароматів і запахів; земна стихія використовує запахи, які є основою іміджу та атрибутом добробуту, цінні та відомі парфуми.

Овен. Любить інтенсивні та стійкі запахи , це й зрозуміло — він природжений завойовник. Головне — привернута та одурманити, у повному розумінні цього слова. Овен часто готовий прийняти будь-який виклик. Як жінки, так і чоловіки — екстраверти. їм подобається вважати себе нестандартним та все яскраве, сучасне — тому Овни часто віддають перевагу парфумам найекстравагантніших модельєрів. Вони не бояться пробувати різні тональності, але інтенсивність та навіть різкість запаху залишаються домінуючою.

Народжені під цим знаком — люди енергійні та стрімкі, зі спортивними схильностями, люблять запахи з освіжаючим букетом. Щодня люблять користуватися туалетними водами або просто дезодорантами (жінки, трапляється, люблять чоловічі запахи). На вечір — парфуми із запахами весняного бузку, гвоздики або вересу, мірри, ялівцю, неролі, мускату, іланг-ілангу, кориці.

Тілець. Яскравий представник земних знаків. Трав’яні, квіткові, фруктові — це його запахи, оскільки він віддає перевагу рослинним ароматам. Жінкам-тельцям завжди вдається підібрати ту неповторну гамму, яка підкреслить їхню жіночність. Єдина відмінність від інших зодіакальних знаків, що розділяють їхні пристрасті у запахах — насиченість аромату. Можна сказати, що Тілець купається в улюблених ароматах. Ніколи не відкидає розумні поради та рекомендації інших з цього питання. Це чуттєві особи, які обожнюють природу. Цінують аромати, що добре передають бажаний ними статус респектабельності. Віддають перевагу вишуканим та водночас витонченим ніжним квітковим ароматам, люблять красиві флакони. Зірки активно рекомендують аромати із запахом вербени (має властивість заспокоювати пристрасті), а також запахи жасмину (приносить спокій), магнолії, анісу та гіацинтів, лілій, капуфера, червоних троянд, шипшини, ромашки, фенхеля, ісопа, шавлії, пальмарози.

Близнюк и. Повітряний знак; невгамовні експериментатори, вони здатні змінювати запахи залежно від часу дня, а іноді комбінувати їх за власним смаком. Це завжди збиває з пантелику навіть найрозумнішого партнера, а тим більше просто закоханого — суть близнюків залишається невловимою. А хто хоче бути обдуреним і залишитися ні з чим?! Тому близнюкам потрібно бути уважними та обережними у цій грі, бо зміна запахів часто асоціюється не тільки з непостійністю і рухливістю природи, але і з невірністю. Близнюки бажають невпинно вражати. Люблять нові модні композиції ароматів, починаючи з важких парфумів до приголомшуючих молодіжних композицій з нотами орхідей або півоній. Зірки рекомендують користуватися запахами іриса, лаванди, фіалок, розмарину, м’яти, мастики, камелій, сандалу, евкаліпту, ялиці, ветиверу, інших квіткових і трав’яних сумішей. Близнюкам важко зупинитися на одному запаху, оскільки їм швидко набридає навіть найкраща гамма ароматів.

Рак. Представники водної стихії частіше прислухаються до свого внутрішнього голосу та не додають зовнішньому світу великого значення. Палітра Раків — запахи ніжні, м’які, які оточуючі часто практично не відчувають. Тільки з часом вони можуть відобразитися у свідомості партнера. Парфуми — оправа для душі Рака, адже з волі неба вони часто йдуть у простір внутрішніх переживань. Зазвичай бережливий та не завжди ефектний, краще за все ставиться до парфумів, подарованих улюбленою сім’єю, сам не бажає нести витрати на це. Охоче користується ніжними водами із запахом, що нагадують літній морський бриз. На думку зірок, перш за все, повинен користуватися запахами ірису, фіалки, камфори, а також неоднозначної, з поглибленим запахом, орхідеї, що нагадує блиск місяця — охоронця Раків. Підійдуть їм жасмин, грейпфрут, базилік, левзея.

Лев. Пануючий та запашний в усьому, бо є природженим лідером. Безпомилково вгадує модні тенденції та іноді випереджає їх. Запахи для нього — не знаряддя завоювання, а момент позначення «хто є хто» у соціальному вимірі. Одразу зрозуміло: він є цар. У коханні Леви щедрі та великодушні, зачаровуючи партнера квітковою млістю, буквально захоплюють в інші світи. Покупка парфумерії для Левів — цілий ритуал з усіма атрибутами перебірливого, капризного та потребуючого особливої уваги клієнта.

Динамічна елегантність та вишуканий смак, властивий Левам, нахиляють його до ультрамодних, широко рекламованих запахів, незважаючи на фінансові ресурси. Купують вони як солодкі, так і важкі парфуми відомих фірм, а також парфумовані дезодоранти. За вироком зірок, для Левів призначені наступні запахи: геліотропу, ладану, ялини, сосни, герані, меліси, розмарину та інші глибокі, пряні запахи.

Діва. Індивідуаліст , плотська та невибаглива, володіє аналітичним розумом, деколи іронічна, але любить й цінує якісні речі. Інтелектуальна й культурна, прагне завжди зберігати цей імідж, а ось аромати відіграють при цьому стрижньову роль. Іноді Діви прив’язуються до запаху надовго. Як представник земної стихії, вона не залишається байдужою до ароматів цитрусових та шипрових. Зовні ідеальна та правильна, завжди у доброму стилі, цінує практичність. Не уникає популярних новинок, ароматизованих масел, які у пам’яті викликають образ ванільних нив, кольорів магнолії та ін. Зірки резервували для Діви гіацинт, лілію, вербену, сандал, м’яту, мірру, материнку, валеріану, лимон.

Терези. Гордяться своею зовнішністю та витонченістю . Віддають перевагу класичним речам. Тому купують відомі парфуми. Це не означав, що вони старомодні чи консервативно Багато хто з них віддає перевагу абстрактним композиціям відомих дизайнерів. їхня палітра — квітково-альдегідна та східна гамми, в основному легкі й свіжі запахи. Цей знак з величезною симпатією ставиться до парфумерних виробів. Зі смаком і знанням підбирає не тільки парфуми та туалетні води, але й косметику. Зірки рекомендують їм запах королеви кольорів — троянди. У квітковій палітрі — гострі гвоздики, жасмин, вербену, гальбан, а також таємничі орхідеї. Підійдуть чабрець, мирт, імбир, майоран.

Скорпіон. Він завжди екстравагантний, сексуальний та непередбачуваний, часто віддає перевагу ароматам «для неї» та «для нього». Його палітра складна та різноманітна, часто це відомі парфуми, адже головна задача Скорпіона — зворушити партнера, заінтригувати та навіть психологічно спровокувати. I багато хто попадається на гачок. Запахи, обрані Скорпіоном, приховують у собі невидиму силу. Але це тільки одна із загадок фатального знака зодіаку. Часто Скорпіони «одягають» на себе аромати партнера, роблячи сферу інтиму більш різноликою та азартною.

Експансивний, наповнений непохитною упевненістю у собі знак. Любить час від часу розщедритися на парфуми із сильним екзотичним та похітливим запахом. Зірки рекомендують йому інтенсивні запахи задушливого жасмину та будь-які насичені, навіть гіркуваті екстракти, масла, солі з ароматом пачулі, ладану, гвоздики, кедру, кипарису.

Стрілець. Само впевнений та енергійний, зав жди повен сил. Вважає за краще діяльність, добрий стратег. Запахи зайвий раз підкреслюють його сміливість, добрий смак і постійну зібраність, готовність, якщо необхідно дати відсіч і піти у наступ. Стрільцям аромати допомагають напустити багато туману навкруги своїх задумів та істинних інтересів. Часто вони контрастують з їхньою войовничістю, часто сімейства духів, які обирають Стрільців, складають густі відтінки квіткових, східних і шипрових ароматів.

Енергійний Стрілець знаходиться у постійному русі, у роботі, любить випробувати запахи. Запахи розглядає як свій додатковий козир під час ділових зустрічей та у суспільстві. Зірки пропонують йому квіткові композиції, легкі, спрямовані на зменшення напруги: запахи орхідей, горішку, лаванди, деревоподібного алое або мускусу, апельсину, мандарину, рожевого дерева, троянди.

Козеріг. Якби не природжена скромність і стриманість, то про сексуальність Козерога складали б легенди. На відміну від інших земних знаків володіє витонченим смаком у сфері ароматів та вміє ними користуватися не для зовнішньої атрибутики. Його запахи інтригують, бо відчиняють лише частину того загадкового світу, який прихований від усіх.

Трохи консервативні, врівноважені, ефектні, люблять традиційний зміст ароматів, які знайомі їм з дитинства. Парфуми застосовують помірно, бережливо та відповідно до ситуації. Зірки пропонують їм красив!, дорогі запахи, найбільш незвичайні та збудливі, з нотами беладони, маків, кипарисів, індійських пряностей, меліси, анісу, імбиру, лимоннику, які допомогли б пожвавити та розтривожити їхню чуттєвість.

Водолій. Чоловіки, рівно як і жінки, вільнодумні, та, як правило, не люблять обтяжувати себе зобов’язаннями. Уважні у підборі парфумерії, прагнуть не створювати невірного враження про свою сутність.

Загадковий та неприборканий Водолій, перш за все любить та цінує оригінальність. Любить випробувати нові композиції запахів. Зірки вважають, що парфуми Водолія повинні відрізнятися не повсякденним, глибоким екзотичним букетом. Для нього — найкращі сучасні композиції запахів, рішучі, проте дещо мрійливі, що спираються на трав’яні ноти, ноти бергамоту, молочаю, найоли, чайного дерева.

Риби. Жваві, рішучі та розторопні, жінки цього знаку втілюють у собі всі переваги та вади слабкої статі. Риби ж взагалі завжди правильно оцінюють оформлення запахами. Піклуються про те, щоб у ванній кімнаті завжди вистачало шампунів для купання із різноманітними квітковими та трав’яними відтінками запахів, а також морських, лікувальних та ароматичних солей. Добрим доповненням до вечірнього туалету Риб є парфуми зі збудливим запахом тим’яну, фіалок, троянд та ірисів, вербени, ліметти, лаванди.

Відгуки читачів

  • Віта

    21 грудня 2012

    Дуже цікава стаття, Подяка автору. :-)