Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Більбоке

Ведуча рубрики Оксана Корольова, педагог і мама
Дорогий друже! Ми продовжуємо розповідати цікаві історії, які відбуваються з трьома дивовижними хлопцями: розумничка, Умейкой і Узнайкой. На сторінках нашого журналу ти разом з ними будеш дізнаватися багато нового і цікавого.
 


Спускаючись сходами, Пізнавайко був упевнений, що друзі вже чекають на нього на вулиці. Відчинивши двері під’їзду, він побачив Умійка, який сидів на лавці та із захватом читав книгу. Потім малюк підняв очі на вікно своєї квартири й помахав рукою.

– Привіт! Що робиш?

– Читаю, як змайструвати гру, — відповів хлопчик.

Пізнавайко присів поруч із другом і почав розглядати інструкцію виготовлення гри.

– Ти вже з’ясував, як її виготовити?

– Майже, зараз дочитаю й розповім, а ти подумай, де взяти пластиковий стаканчик або кружку й тенісний м’ячик.

– Добре, тут і думати нічого! М’ячик лежить у моєму ящику з іграшками, а посуд попросимо в бабусі. У неї на кухні є все. Піднімемося до мене додому!

– Підемо, тільки дідуся попереджу, та й Розумничка затримується, може, почекаємо?

– Нехай тепер вона на нас почекає, а ми швидко виготовимо іграшку і покажемо їй.

– Добре!

Умійко щось сказав одному із чоловіків, які грали в шахи на сусідній лавці, й повернувся до малюка, з яким за мить зник у під’їзді.

Але не встигли за хлопчиками зачинитися двері, як з іншого будинку разом із жінкою вийшла дівчинка з величезними бантами на двох кісках.

– Ну й де ці хлопчики? А ще говорять, що їм завжди доводиться на мене чекати! А я зараз у дідуся дізнаюся, — сказала Розумничка й побігла до шахістів.

Незабаром вона повернулася й сказала мамі, що чекатиме на друзів на майданчику. Вирішивши не гаяти даремно часу, дівчинка дістала крейду і почала малювати на асфальті. Спочатку вона намалювала принцесу, потім узялася прикрашати камінчики, якими була вимощена клумба.

І раптом  вона почула знайомий голос за спиною.

– Привіт! Дивися, які більбоке ми зробили! Вибирай, який тобі більше подобається, — і малюк простягнув їй червону в горошок кружку із прив’язаною до її ручки пробкою, білий і блакитний пластикові стаканчики із прикріпленими на ниточці до дна тенісними кульками.

– Привіт, хлопчики! Ух ти! А як називаються ці штуки? – перепитала здивована подружка, розглядаючи незвичайні іграшки.

– Привіт, Розумничко! Це більбоке — гра з прив’язаною кулькою, що потрібно підкидати й ловити стаканчиком — пояснив Умійка.

– А як ви прикріпили нитку до кульки й стаканчика? – поцікавилася дівчинка.

– Прозорим скотчем, тому ти його відразу й не помітила, — відповів малюк.

– Пограймо в цю цікаву гру, — запропонувала подружка й узяла білий стаканчик.

– Нагадую правила гри: потрібно підкинути кульку вгору й піймати її в стаканчик або пробку — у кухлик. За це нараховують одне очко. Якщо кулька або пробка не влучать, гру завершено. Наприкінці порівнюємо, хто більше разів спіймав.

– Я погано лічу після десяти, пропоную змінити умови, — попросив малюк.

– Добре, тоді переможцем виявиться той, хто першим отримає десять очок. Мабуть, так буде навіть веселіше. Отже, на старт, увага, марш!

На стукіт кульок і пробки по дну посуду, що змішався з лічбою і сміхом веселої трійці, збіглися діти з усього майданчика. Схоже, що Умійко і Пізнавайко мають забавні іграшки.

Змайструй і ти своє більбоке! До зустрічі в наступному номері!

Dounload PDF

Відгуки читачів