Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

ВИГОТОВЛЕННЯ КВІТІВ ІЗ ТКАНИНИ — КАНЗАШІ

А. М. Бобко, викладач мистецьких дисциплін, вища категорія, КЗ «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж», Київська обл.

У японській культурі не прийнято доповнювати традиційне кімоно нашийною і наручними прикрасами, тому єдиним доступним способом самовираження стали зачіски. Так, наприклад, гейші любили прикрашати своє волосся квітами, але так як ті не квітнуть увесь рік, то почали виготовляти квіти з шовку. Техніка канзаші через деякий час припала до душі і служниць в імперському суді, ставши їх основним хобі. Саме після цього виготовлення канзаші своїми руками, як і вирощування кристалів, і стало настільки популярним. Це мистецтво почали використовувати не тільки для виготовлення різної біжутерії, але й для прикрашання одягу. Отже, пропоную ознайомитися ще з однією, поки що маловідомою в нас технікою, — мистецтвом виготовлення квітів із тканини — канзаші.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Відгуки читачів