Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Веселі старти

Ведуча рубрики Василиса Премудра
Будь-коли року можна весело і корисно провести час з вашим малюком. Такі забави не вимагають багато часу і зусиль.


У будь-яку пору року можна весело й корисно провести час із вашою дитиною. Такі забави не потребують багато часу й зусиль.

enlightened        Улаштуйте смугу перешкод і позмагайтеся, хто швидше її здолає. Для цього на початку маршруту поставте кілька стільців, під якими потрібно пролізти. Після цього натягніть стрічку, щоб через неї можна було переступити або перестрибнути, а потім посадіть м’які іграшки, навколо яких необхідно оббігти двічі-тричі. Ближче до фінішу покладіть великі пакети для сміття. Станьте в них і весело стрибайте до фінішу.

enlightened        Візьміть усе необхідне для малювання й увімкніть улюблену музику. На одну-дві хвилини заплющте очі, щоб краще почути мелодію. Розплющте очі й намалюйте все, що спаде на думку, — від візерунків і предметів до конкретних людей і дій.

enlightened        Пограйте в «Міста». Головна умова цієї гри: назва наступного міста повинна починатися на останню літеру попереднього. Замість назв міст можна дібрати жіночі й чоловічі імена, назви рослин, тварин, марки автомобілів. Переможцем стає той, хто останнім дасть правильну відповідь.

enlightened        Розкидайте на підлозі картонні тарілки так, щоб між ними була відстань в один дитячий крок. Поясніть, що тарілки — це «купини», а навколо — «болото». Потрібно пройти по них, не замочивши ніг. Подайте приклад, а потім запропонуйте спробувати малюкові зробити це з вашою допомогою або самостійно. Перетнути «болото» можна найкоротшою дорогою, а можна й найдовшою. Змінюйте маршрут, рахуйте «купини».

enlightened       Згадайте казку про Попелюшку й запропонуйте малюкові перебрати горох: наприклад, він вибирає жовтогарячі горошини, а ви — зелені. Порівняйте кількість вибраних горошин, після чого нанесіть на картон пластилін і, вставляючи в нього горошинки, викладіть різнокольоровий візерунок.

enlightened        Пограйте в «літачок». Підхопіть малюка під пахви, підніміть, зробіть кілька кіл і поставте його на землю. Рухаючись, імітуйте звук літака: «У-у-у!»

enlightened        За певний час побудуйте стежки з вертикально складених доміношок так, щоб відстань між ними була меншою, ніж довжина самої деталі. Порахуйте доміношки й визначте найдовшу доріжку. Потім торкніться крайньої з них і милуйтеся, як викладається доріжка.

enlightened        Улаштуйте веселу забавку з мильними бульками. По черзі видувайте їх і порівнюйте, у кого вийде найбільша або хто за один раз видує більше бульок.

enlightened        Улаштуйте біг, стрибки, присідання й навіть повзання наперегони. Ляжте на спину, підніміть ноги й крутіть уявлювані колеса велосипеда або обертайте руками, удаючи що пливете. Хто швидше?

enlightened        За допомогою покупних або саморобних штампів (наприклад, вирізаних із картоплі) зробіть відбитки слідів на папері. Їх також можна намалювати на папері від руки. Сліди виріжте й фрагментарно розкладіть у кімнаті або навіть у всій квартирі. Запропонуйте дитині пройти по них і відшукати того, хто їх залишив.

enlightened       Позмагайтеся, хто швидше застелить постіль, одягнеться на прогулянку, розбере сумку з покупками, викладе з мозаїки або конструктора загадане слово, очистить банан, але за умови, що все зробить правильно й акуратно.

enlightened       Хто найдовше зможе крутити обруч на талії або руці, стрибати через скакалку або стояти на одній нозі? Перевірте!

Dounload PDF

Відгуки читачів