Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Текстоцентричні технології на уроках словесності

 

 

 

З. Б. Гуцул, Тернопільська обл.

Гуцул Зоряна Богданівна

 

 

Учитель української мови та літератури Тернопільської спеціалізованої школи І–IIІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради. Учасник Х Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року — 2005».

 

 

Закінчила Тернопільське музичне училище та Тернопільський державний педагогічний університет ім. В. Гнатюка. Працює над проблемою «Текстоцентричні технології з елементами мультимедії в розвитку мислення і мовлення учнів та формування національно свідомої, духовно багатої особистості».

 

 

Враховуючи вимоги чинних програм, органічно поєднує культурологічну, комунікативну, лінгвістичну та діяльнісну змістові лінії, при цьому значну увагу приділяє розвитку логічного, абстрактного, образного мислення, використовує розумові прийоми і методи, серед яких — порівняння, узагальнення, моделювання, ігрові елементи і т. ін.

 

Актуальність проекту зумовлена тенденціями розвитку освітнього процесу в умовах дуалізму, породженого глобалізацією взаємостосунків світової спільноти з їх пріоритетом загальнолюдського над національним, з їх розмитим естетичним простором, інтеграцією навчальних технологій з одного боку і з другого — потребою зберегти і розвинути в цих умовах національну, моральну, естетичну, методичну та педагогіко-виховну модель. Як відомо, вона ще в часи Середньовіччя мала європейський демократичний характер, науковий рівень і власне національне обличчя з високими набутками етнопсихології та етнопедагогіки.

 

 

Мета проекту: впровадити найбільш адекватні технології й методи спілкування учнів різних вікових категорій з художнім словом, при яких воно було б центром їх уваги, засобом формування любові до краси і добра, націоцентричних і націєтворчих ідеалів, викликало б прагнення дієтворчості, активної життєвої і суспільної позиції, давало б можливість формування для цього відповідних навичок.

 

 


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Відгуки читачів