Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Чистота — запорука здоров’я й не тільки

Ведуча рубрики Василина Премудра
Будь-який час року можна весело і корисно провести час з вашим малюком. Для таких забав не потрібно багато часу і зусиль.


Що можна разом із малюком зробити в лютому


•    Зверніть увагу дитини на кілька речей у кімнаті, що мають певне місце. Нехай вона вийде, а ви тим часом поміняйте їх місцями, заберіть або поставте на їх місце щось інше. Потім попросіть малюка визначити, що стоїть не на місці, і навести лад.
 

    Оголосіть розшук речей, що загубилися. Наприклад, спочатку знайдіть речі, що зникли зі свого місця, а потім –– усі книги, які потрібно поставити на полицю, деталі конструктора, усі м’які іграшки тощо. Якщо на підлозі розкидано багато іграшок, запропонуйте скласти все в одну купу, попрацювавши «бульдозером». Вибираючи іграшки з купи, водночас рахуйте кількість машинок, ляльок, іграшок червоного, синього, зеленого кольору або таких, що починаються на певну літеру.
 

•    Для зберігання маленьких іграшок, вирізок гарних картинок, виробів та інших цінностей зробіть комодик із декількох з’єднаних між собою коробок, які для краси обклейте пакувальним папером. Для бусин, ґудзиків або гвинтиків і гайок, а також іншого дріб’язку стане в пригоді пристосування із сірникових коробочок.
 

    Пограйте в робота, що вміє робити багато хатніх справ. Спочатку його зображує дорослий, а потім — дитина. Робот із задоволенням виконає команди: зібрати іграшки, пропилососити, винести сміття тощо.
 

    Покажіть пил на листках квітів і запропонуйте доглянути за ними — вологою ганчірочкою або мочалкою забрати його. Зверніть увагу на те, що чисті листки виглядають яскравіше й гарніше.
 

•    Розвішуючи білизну після прання, запропонуйте дитині розвісити її й закріпити прищіпками. На перший погляд, у цьому занятті немає нічого складного, однак воно є корисним для маленьких пальчиків, сприяє розвитку координації рухів і окоміру. Покажіть, як вішати хустки, шкарпетки, футболки так, щоб вони не впали й не забруднилися знову, а також щоб на речах не з’явилося зайвих складок. Якщо залишилися вільні прищіпки, прикрасьте ними краї рушника або розташуйте на мотузочці або картонці в певній колірній послідовності.
 

•    Коли білизна висохла, зніміть її. Кожний складає білизну у свою купку. Потім порівняйте їх за висотою. Попросіть малюка розсортувати речі.
 

    Разом застеляйте й розстеляйте постіль, а також змінюйте постільну білизну. Покажіть, як знімати й надягати простирадло, наволочку, підодіяльник. Акуратно кладіть простирадло, заправляйте й розправляйте її. Підпушіть подушку, порахуйте її куточки-вушка. Сховайтеся з головою під ковдру. Заправивши в підодіяльник, тримайте ковдру за кути і трішки потрусіть. З білизною, яку потрібно віднести до прання у пральну машину, пограйте, наприклад, у привидів.
 

•    Помийте посуд після їжі. Не змушуйте, а грайтеся. Для цього приготуйте фартухи для себе й дитини. Підставте малюкові табурет, щоб він діставав до крана з водою. Покажіть, як споліскувати посуд під струменем води й куди його ставити висихати, а дитина нехай наслідує вас.
 

•    Якщо дитина виявить бажання прибирати, хоча її не просили, підтримайте її, допоможіть і заохотьте, наприклад, наклейкою зі смайликом, яку прикріпіть у спеціальному місці. Не забувайте хвалити, а за кілька наклейок купіть невеликий сюрприз або відведіть малюка до лялькового театру, цирку, зоопарку.
 

Грайте і розвивайте корисні навички й звички!

Dounload PDF

Відгуки читачів