Передплатна кампанія з січня 2019 закінчино! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Урок – космічна подорож із математики в 2 класі

О. І. Мірошко, вчитель I категорії,

ЗОШ I–III ст. № 142, м. Харків

Тема. Повторення вивченого

Мета: систематизувати і перевірити засвоєння вивченого матеріалу; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, творчо працювати над задачею, знаходити периметр трикутника, прямокутника, працювати з блок-схемами; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички усної лічби, вміння працювати в парах, групах; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, прагнення до знань.


Урок – космічна подорож із математики в 2 класі

О. І. Мірошко, вчитель I категорії,

ЗОШ I–III ст. № 142, м. Харків

Тема. Повторення вивченого

Мета: систематизувати і перевірити засвоєння вивченого матеріалу; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, творчо працювати над задачею, знаходити периметр трикутника, прямокутника, працювати з блок-схемами; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички усної лічби, вміння працювати в парах, групах; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, прагнення до знань.

Обладнання: карта «Сонячна система», космічний корабель, картки-ракети, таблиця з умовою задачі, картки із завданнями.

Хід уроку

I.  Організація класу

Учитель

Любі діти! У наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у 2 клас.

Учитель. Сьогодні ми будемо...

Учні

Діяти активно!

Думати оперативно!

Сперечатись доказово!

Для всіх — обов’язково!

II.  Оголошення теми та очікуваних результатів

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення та ділення, і на нас чекає цікава мандрівка у Всесвіт. А наука Математика допоможе нам здійснити цю мандрівку.

Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

Відповіді учнів: (Я очікую...).

Запис на дошці відповідей учнів.

— Наприкінці уроку ми подивимось, чи виправдались ваші очікування.

III.  Подорож на космодром

— Який вид транспорту нам допоможе побувати там, де ще люди не бували, а ми з вами будемо першими, ви дізнаєтесь, якщо розкладете картки так, щоб записані на них добутки збільшувались. Це — ваше перше завдання. Працювати будете в парах. Розпочинайте роботу, ви маєте 3 хв.

4*4

3*8

5*6

4*8

5*7

5*9

Р

А

К

Е

Т

А

— Так на чому будемо подорожувати? (На ракеті)

— Молодці! Впоралися із завданням. Космонавти, на ракету! Час у Все­світ відлітати.

IV. Подорож до планети «Усна лічба»

Учитель

Ось завдання друге вам,

Нашим славним школярам,

Треба рахувати вміло,

Швидко, правильно, сміливо!

  В ліс наш Зайчик пострибав,

    В кошик яблук назбирав.

    5 десятків є, й ще 5.

    Скільки яблук? Як сказать? (55)

  Відповідайте швидко!

    Скільки ніг у 3­х жуків? (6* 3 = 18)

    А очей в 7 вовків? (2* 7 = 14)

    В 3 трикутниках — кутів? (3 · 3 = 9)

    Лап у 4 вовків? (4* 4= 16)

  Задумалися мишки:

    16 в них горішків.

    На 2 як поділити?

    Підкажемо їм, діти? (16:2 = 8)

— Молодці! Впоралися із завданням!

Зараз наша ракета буде стартувати до планети «Пошук».

V. Подорож до планети «Пошук»

— Ось яке завдання ми отримали на цій планеті.

Складіть і запишіть числа у порядку спадання, використовуючи тільки цифри 6, 2, 4, не повторюючи жодної з них в одному числі.

Космонавти, до роботи!

Ви маєте тільки дві хвилини. Один учень працює за дошкою.

64

62

46

42

26

24

6

4

2

Перевірка.

— Хто згоден? Хто — ні? Покажіть світлофори.

— Хто припустився помилки?

— Молодці! Впоралися із завданням.

VI.  Подорож до планети «Розумників»

— Увага! Увага! Сідаємо на планету «Розумників».

Ось завдання для космонавтів.

Уважно таблицю цю розглянь,

Склади задачу без вагань.

Потім її розв’яжи,

З простої складену зроби.

— Складіть умову простої задачі. (Відповіді учнів.)

— Доведіть, що це проста задача.

— Із простої зробіть складену.

Диференційоване розв’язання задачі (І група — виразом, ІІ — за діями.)

2 учня працюють за дошкою.

Перевірка.

— Хто згоден? Хто — ні? Покажіть світлофори.

— Хто припустився помилки?

— Молодці! Впоралися із завданням!

VII.  Подорож до планети «Відпочинок» (під музику)

Екіпажі вже втомились,

Адже добре потрудились.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов вже спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі,

В різні боки повернулись

І до сонечка всміхнулись.

Потягнулись, покрутились,

Десять, дев’ять, вісім, сім —

До роботи час усім!

VIII.  Подорож до планети «Прикладів»

— Ваше завдання: скласти і розв’язати приклади за блок-схемами. Над цим завданням ви попрацюєте в парах. I ряд працює за першою блок-схемою, II — за другою блок-схемою, III — за третьою блок-схемою.

Перевірка.

— Хто згоден? Хто — ні? Покажіть світлофори.

— Хто припустився помилки? Ви­правте.

— Молодці! Впоралися із завданням. Ось — і друге завдання на цій планеті.

Розставте дужки так, щоб рівності були правильними.

12 – 3 * 5 = 45

21 : 3 + 4 = 3

— Пари — до роботи! (2 учні працюють за дошкою.)

Перевірка.

— Хто згоден? Хто ні? Покажіть світлофори.

— Хто припустився помилки?

— Молодці! Впоралися із завданням.

IX. Подорож до планети «Геометрична»

— Увага! Заходимо на космодром планети «Геометрична».

(Завдання — на аркушах на дошці. Диференційована робота.)

P - ? 

— Яка геометрична фігура зображена на малюнку? (Трикутник)

— Що відомо? Що потрібно знайти?

— Що називається периметром трикутника?

— Діти, у кого на парті лежить зелений трикутник, починайте працювати над цим завданням.

 

P = 20 см a

a — ?

— Яка геометрична фігура зображена на малюнку? (Квадрат)

— Яку властивість має квадрат? (Всі сторони рівні)

— Що відомо? Що потрібно знайти?

— Діти, у кого на парті лежить синій квадратик, починайте працювати над цим завданням.

 

a = 4 см

b = ? на 3 см > 4

— ?

— Яка геометрична фігура зображена на малюнку? (Прямокутник)

— Яку властивість має прямокутник? (Протилежні сторони рівні)

— Що відомо? Що потрібно знайти?

— Діти, у кого на парті лежить рожевий кружечок, починайте працювати над цим завданням.

(2 учні працюють за дошкою, третій пише на аркуші.)

Перевірка.

— Хто згоден? Хто — ні? Покажіть світлофори.

— Хто припустився помилки? Виправте.

— Молодці! Впоралися із завданням.

X. Подорож до планети «Земля»

Політали, політали,

На планетах побували,

Хоч й цікаво було там,

Та пора додому нам.

— Але щоб повернутися, нам потрібно розв’язати приклади в групах. По­трібно розв’язати їх не тільки швидко, але й правильно. В кінці ряду буде сидіти контролер, який перевірить всі відповіді і доповість про виконання.

Кожен ряд одержує ракету з прикладами.

— Екіпажі, до роботи!

4 * 9 + 5 = 41

28 : 4 + 5 = 12

30 : 5 + 6 = 12

18 : 3 + 5 = 11

24 : 4 + 5 = 11

Діти, які розв’язали свій приклад, працюють із вчителем.

— Прочитайте і розв’яжіть математичний вираз.

(18 + 4) – 6 = 16

12 : 2 + 9 = 15

7 * 2 + 12 = 26

(32 – 4) : 7 = 4

  Сашко зірвав 12 груш,

    А 5 мишам лишилось на вербі.

    Скільки всього було груш?

    Ось питання тобі.

  Дістав горобчик сиру 40 грамів,

    З них 7 віддав синочок мамі,

    А сам доїв усе, що залишилось.

    То скільки ж сиру в шлунку помістилось?

  На болотному концерті

    Жабки виступали,

    38 — танцювало, 60 — співало.

    На скільки менше танцюристів,

    Ніж співучих вокалістів?

    Доповідь контролерів.

— Молодці! Впоралися із завданням.

— Подорож закінчилась, і ми повернулись на Землю.

XI.  Перевірка очікуваних результатів

— Діти, перевіримо, чи здійснились ваші очікування від уроку.

— На яких планетах побували?

— Яке завдання було найцікавішим?

— Що вам найбільше сподобалось на уроці?

Королева Математика

По моїй країні мандрували,

І знання хороші продемонстрували.

Математики чудові,

Бачу є у вашій школі.

Ось тепер вже саме час

Привітати усіх вас

Із закінченням навчального року.

Вітаю всіх вас і вручаю цей дарунок. (Дарує цифру... 3.)

XII.  Підсумок уроку

— Я вас вітаю. Ви всі добре працювали протягом навчального року, виявили відмінні результати, отже всі ви готові до 3 класу!

Відгуки читачів

  • олена

    10 лютого 2013

    мені сподобалось