Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Дитячий квест

Ведуча рубрики Світлана Маркова, педагог-організатор
 


Мабуть, є дуже мало дітей, які не люблять пригоди. Малюки обожнюють пригодницькі книги й фільми, але, напевно, найбільше їм сподобається стати справжніми учасниками подій. Запропонуйте дітям тематичний квест, що є таким популярним сьогодні в дорослих. Але дітям така форма гри теж буде дуже цікавою.

Квест (англ. quest — пошуки; синоніми: Бродилка, Пригодницька гра, Adventure (переклад з англ. — пригода)) — один з основних жанрів ігор, що вимагають від гравця розв’язання  розумових завдань для просування за сюжетом (З Вікіпедії).smiley

Де можна грати? У дворі, у квартирі, у школі, на природі, у лісі або на дачі, загалом, будь-де. Головне, щоб місця вистачило всім учасникам.

Що потрібно? Придумати цікаві завдання й, найголовніше, сюжет гри. Було б непогано подбати про призи й сюрпризи, що діти можуть отримати наприкінці гри.

Кількість учасників – від 3 до 10 людей. Можна й більше, якщо у вас є достатньо дорослих помічників.

Який сюжет можна придумати? На ваш смак або враховуючи інтереси дітей, які беруть участь у грі. «Острів скарбів», «Форт Буайярд», «Таємничий острів», «Троє мушкетерів». Якщо всі діти читали якусь книгу, переглядали фільм або мультик, то можна влаштувати квест за мотивами казки або історії. Між іншим, прописати сценарій із завданнями можна навіть за казкою «Троє поросят».

Тривалість гри: від години до двох залежно від віку дітей.

Отже, починаймо! Тему ми вибрали. Наприклад, вам захотілося пограти з дітьми у квест за книгою М. Носова «Пригоди Незнайка».

Для початку придумайте зав’язку. До дітей може прийти сам Незнайко (це буде актор або тато, який одягнув капелюха) або лікар Пілюлька. Діти обов’язково повинні щось шукати, тому вигадайте історію про те, що Незнайко полетів на повітряній кулі й вам усім потрібно обов’язково його знайти. Але пошуки будуть нелегкими, дітям доведеться здолати чимало складних випробувань. Можете заготовити «маршрутний лист», щоб дітям було простіше. «Маршрутний лист» –– це інструкція до гри, за якою діти бачитимуть, куди їм рухатися далі. У маршрутному листі також можна накопичувати наклейки або печатки, що свідчать про те, що певне випробування здолано.

Випробувань буде п’ять-сім залежно від віку дітей (чим молодші, тим менше). Після кожного здоланого випробування команда отримуватиме щось (наприклад, шматочок карти або жетон). Наприкінці гри діти за зібраною картою зможуть знайти приз. Те саме можна зробити з жетонами — їх можна обміняти на солодкі подарунки.

Випробування 1

Оскільки передбачено, що всі учасники гри читали книгу про Незнайка або хоча б переглядали мультфільм, то завдання не виявиться для них занадто складним. Запропонуйте дітям картинку із зображенням героїв книги. Зафарбуйте коректором імена героїв, і нехай діти самі впишуть їх.

Випробування 2

Видайте дітям ось такий текст.

Неначе огірочок,

Він зелененький був,

Сів коник на листочок,

Він зелененький був.

І муху не торкнув,

І муху не торкнув.

Комашку ж невеличку,

Він їв лише травичку,

Завдання: відновити текст пісні й проспівати пісеньку, яку співали веселі чоловічки.

Випробування 3

Дітям пропонують відповісти на запитання за книгою.

          Хто є автором книги про пригоди Незнайка і його друзів? (Микола Носов)

•          Як називалися жителі Квіткового міста? (Коротульки)

•          Назвіть ім’я та по батькові Сиропчика. (Сахарин Сахаринович)

•          Хто з коротульок придумав повітряну кулю? (Шпунтик)

•          На чому Незнайко та його друзі вирушили до Сонячного міста? (На повітряній кулі)

•          Якого кольору капелюх носив Незнайко? (Синього)

          Як малята-хлопчики називали дівчаток-малят? (Чванульками)

Випробування 4

Дітям потрібно із заплющеними очима намалювати Незнайка. Заздалегідь закріпіть аркуш ватману на стіні. Подбайте про те, щоб попідруч була чорна пов’язка, фарби й пензлик. Кожний член команди малюватиме по черзі, а інші можуть тільки за допомогою усних підказок спрямовувати руку художника.

Випробування 5

Роздрукуйте картинку із зображенням Незнайка та його друзів. Можете наклеїти її на аркуш картону й розрізати на частини так, щоб отримати пазл. Запропонуйте дітям зібрати картинку й порахувати кількість зображених на ній коротульок.

Випробування 6

Незнайкові подобалося грати на музичних інструментах. Дайте дітям кілька музичних інструментів за кількістю учасників. Це можуть бути барабан, маракаси, сопілочка, ксилофон та ін.  Запропонуйте їм стати маленьким оркестром і зіграти разом просту мелодію, наприклад «Жили в бабусі двоє веселих гусей» або будь-яку іншу. Можете підіграти дітям на фортепіано або гітарі.

Наприкінці гри влаштуйте малятам солодкий стіл!

Веселої й захопливої гри!

Dounload PDF

Відгуки читачів