Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Поробки з черепашок і морських камінчиків

Ведуча рубрики Олена Семякин, вчитель образотворчого мистецтва
Продовжуємо поповнювати «Творчу скарбничку». Кожне завдання можна вирізати і складати цікаві ідеї в окрему книжечку. Так ви отримаєте прекрасну колекцію творчих завдань для занять з дитиною. На звороті кожної саморобки ви знайдете список всіх матеріалів, які вам знадобляться, і прочитаєте порядок виконання роботи.
 


Кожна людина хоча б один раз у житті бувала на морі й неодмінно збирала на морському узбережжі черепашки й камінчики.

Морські хвилі приносять безліч цікавих предметів, що можна використовувати для виробів. Це круглі, блискучі, строкаті, гладкі камінчики; різноманітні за своєю формою й кольорами черепашки — від витягнутих, як палички, до широких і плоских, немов блюдця.

З камінчиків можна викладати на березі фігурки тварин та інше.

А щоб було цікавіше, можна їх розфарбувати акриловими фарбами (вони після висихання не змиваються водою).

Із черепашок, завдяки різноманітності їх форми, можна виготовити безліч виробів. Це можуть бути фігурки тварин і казкових героїв. Черепашки можуть бути й додатковим матеріалом під час створення виробів із дерева або плодів. Також їх можна використати для виготовлення панно з декоративним орнаментом.

Із черепашок, каменів і морських зірок можна скласти панно, якщо покрити основу шаром глини й удавлювати в нього наявні матеріали.

Які вироби з черепашок можна виготовити разом із дитиною? Почніть із простих, для створення яких потрібно лише доповнити черепашку (або кілька черепашок) декількома елементами. Ці елементи можна виліпити з пластиліну.

Опанувавши прості вироби, можна переходити до створення більш складних. Можна зробити вазу. У кожного вдома знайдеться що-небудь доречне. Головне, щоб поверхня вази або склянки була досить рівною й розширювалася донизу. Для роботи знадобиться тільки пластилін (бажано світло-пісочного відтінку) і відібрані камінчики, черепашки. Спочатку потрібно обліпити вазу шаром пластиліну завтовшки приблизно 5–10 мм. Найкраще розраховувати товщину пластилінового шару приблизно в половину діаметра ваших камінчиків. Виконавши пластилінову роботу, можна братися за найголовніше. Намагайтеся приклеювати камінчики якнайближче один до одного, щоб основа не впадала в око. Вдавлювати черепашки потрібно глибше, адже виріб має простояти довго.

Якщо цей метод вас не влаштовує, пропонуємо вдатися до іншого, ще цікавішого. Тепер замість склянки в нас буде шматок картону, а замість пластиліну — солоне тісто. Перевага тіста в тому, що, на відміну від пластиліну, воно дійсно чимсь схоже на прибережний пісок. Крім картону потрібна рамка, бажано дерев’яна, будь-якої форми, будь-якого дизайну — на ваш смак. Головне, щоб шматок картону їй відповідав і був трохи більш, ніж потрібно.

Працюємо так само, як і з пластиліном, але з одним застереженням: інтервал між каменями можна залишати побільше. По краях картону можна відкреслити 0,5 см, де ані тіста, ані гальки бути не повинно — так виріб легше зміцнити в рамці.

Найкраще сушити виріб на батареї. Залежно від розміру це займе від двох днів до тижня. Головне не квапитися. Після сушіння можна покрити панно лаком — камінці назавжди залишаться «мокрими», як у день вашої з ними першої зустрічі. А шматочок морського берега на стіні буде кращим за будь-яку фотографію.

Вдалої вам творчості!

Dounload PDF

Відгуки читачів