Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

ЮРИДИЧНА КОНТОРА

Ольга ПОКЛОНСЬКА

Добридень, шановні наші читачки!

Останнім часом дуже багато питань виникає з приводу чинних пільг з оплати комунальних платежів. I це не дивно. Тема до сить серйозна, складна і стосується всіх без винятку.


ЮРИДИЧНА КОНТОРА

Ольга ПОКЛОНСЬКА

Добридень, шановні наші читачки!

Останнім часом дуже багато питань виникає з приводу чинних пільг з оплати комунальних платежів. I це не дивно. Тема до сить серйозна, складна і стосується всіх без винятку.

Отже, почнімо. Надання пільг на комунальні послуги педагогічним працівникам, що працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, передбачено статтею 57 Закону України «Про освіту». У п. 4 цієї статті говориться: «Педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Вони мають право на безоплатне одержання у власність земельної ділянки в межах земельно! частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарської установи та організації, розтапюваних на території відповідної ради, із земель сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарської установи та організації, що приватизуються, або земель запасу чи резервного фонду, але не більше норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, встановлених законом для ведення особистого селянського господарства.

Дія абзацу другого цієї частини не поширюється на громадян, які раніше набули право на земельну частку (пай) та земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства чи для ведення особистого селянського господарства, крім випадків успадкування права на земельну частку (пай), земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства чи для ведення особистого, селянського господарства відповідно до закону».

У п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 p. № 426 «Про затвердження Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам (військовослужбовцям) бюджетних установ (військових формувань)» ідеться про:

«2. Пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі — пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд.

Відшкодування зазначених витрат проводиться щомісяця або раз на квартал за рішенням керівника установи.

Розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом з грошовими доходами пільговиків не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму, встановленої для працездатних осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006 p. № 1430 внесені зміни до «Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу», затвердженого Постановою від 31.03.2003 p. № 1430. Так, «2. у пункті 2:

абзац перший доповнити словами та цифрами «(крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників культури, пільги яким передбачаються абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», пунктом «і» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частиною четвертою статті 29 Основ законодавства України про культуру (далі — педагогічні, медичні та фармацевтичні працівники і працівники культури)»,

доповнити пункт після абзацу другого новим абзацом такого змісту:

 «Пільги педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам і працівникам культури надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням».

У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим».

Надання пільг на комунальні послуги педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу передбачене статтею 42 Закону України «Про державний бюджет України на 2005 рік», статтею 39 Закону України «Про державний бюджет України на 2006 рік» та статтею 36 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік».

При цьому розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом з грошовими доходами зазначених працівників не повинен перевищувати величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

А тепер рахуйте: з 1 січня 2007 року ця сума становила 735 грн., з 1 квітня 2007 року — 749 грн., з 1 жовтня 2007 року становитиме 767 грн.

і якщо сума вашого доходу і наданих пільг з комунальних послуг не перевищує зазначених сум, то, керуючись пунктом 4 ст. 57 Закону «Про освіту», ви маєте право на всі гарантії, передбачені цією статтею.

Цікаве питання, що надійшло до нашої редакції із Сумської області:

«Маю 13 років педагогічного стажу, але на пенсію вийшла з виборної посади, на якій пропрацювала 12 років. Чи маю право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг згідно з п. 4 ст. 57 Закону України “Про освіту”?»

Відповідає наш консультант, кандидат юридичних наук В. В. Юровська:

«Згідно з ч. 4 ст. 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам, що працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і живуть у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах установлених норм.

Згідно з Порядком забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом (квартирою) з опаленням і освітленням, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 р. № 341/651/619/769, мають право на гарантії ті пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками в сільській місцевості, селищах міського типу і живуть у таких населених пунктах з відповідним стажем роботи не менш як три роки за умови, що на момент виходу на пенсію вони користувалися такими пільгами.

Ви вийшли на пенсію з виборної посади, Ви не маєте права на зазначені вище пільги».

Ми дуже раді, якщо допомогли вам хоча б трохи розібратися в цій проблемі, тим паче що ця тема справді дуже широка і передбачає індивідуальний підхід до кожного окремого питання. Пишіть нам. до нової зустрічі на шпальтах журналу.

Відгуки читачів