Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Біля дзеркала

Ірина ДОРОГОВА

У сонця один недолік: воно не може бачити само себе.

Східне прислів’я

У творчому колі людей прийнято вважати, що кожна людина має знайти для себе свої декорації. Своє життя дехто дійсно обряжає у театральний одяг, а дехто взагалі не помічає, у що вдягнений. Цей матеріал не для тих і не для інших. Він для тих, для кого слова «стиль» та «мода» — не пустий звук, але й не самоціль.


Біля дзеркала

Ірина ДОРОГОВА

У сонця один недолік: воно не може бачити само себе.

Східне прислів’я

У творчому колі людей прийнято вважати, що кожна людина має знайти для себе свої декорації. Своє життя дехто дійсно обряжає у театральний одяг, а дехто взагалі не помічає, у що вдягнений. Цей матеріал не для тих і не для інших. Він для тих, для кого слова «стиль» та «мода» — не пустий звук, але й не самоціль.

Який там стиль, скажете ви. Голова постійно «забита» купою проблем: як встигнути заробити грошей, проявити свою любов та турботу про чоловіка і дітей, не відстати від новин (політичних чи професійних), оформити субсидію, зробити ремонт в квартирі. У цьому ритмі приходиться чимось жертвувати заради іншого: або турбуватися про себе і свою зовнішність, або витратити всю себе (і весь свій час та думки) на інших. І в будь-якому випадку, що б ви не обрали — все одно програєте. Бо встигнути за всім неможливо.

Чи потрібно жінці сьогодні носити сукню? А якщо так — яку і коли? Як зараз потрібно одягатися? Як створити собі гарний імідж?

Як висловився один консультант з іміджу: «Одяг складає дев’яносто відсотків всього того, що люди бачать перед собою, коли дивляться на вас. Вони судять про нас, тобто визначають, хто ми, на основі одного лише погляду на наше вбрання». А на обкладинці книжки Д. Т. Моллой «Одяг жінки для успіху» я прочитала такий напис: «Одяг у змозі створити чи знищити жінку». Ви згодні, що одяг сьогодні виступає головним засобом комунікацій, передаючи інформацію про вас усім людям. Імідж, до якого включають пластику тіла, манеру рухатися та спілкуватися, головним фактором все ж залишає ансамбль одягу, зачіски та макіяжу. І подібно до того, як людина контролює свою мову, вона повинна контролювати свій одяг і свою зовнішність. Одяг на 80–90 % визначає зовнішній вигляд (на решту 10–20 % припадають прикраси, зачіска, макіяж, тип окулярів, манери тощо). Але одяг може не тільки багато про вас розповісти, а й обманути. Це ціла наука, володіючи якою можна отримати перемогу в «битві за щасливе життя». Та не знаючи, її можна втратити все.

Проблема поганого смаку часто перетинається з проблемами нестачі коштів і прагнення комфортності у виборі одягу. Але й тут сучасна мода дає нам шанс зберегти обличчя: можна все пояснити екстравагантністю, змішенням стилів, красномовством, дотепністю, пропагандою, гумором, пафосом тощо.

Смак в одязі далеко не зводиться до естетичного смаку взагалі, у ньому відіграють роль численні фактори: від знання прийнятого в тому або іншому випадку етикету, тобто пристойностей, до уміння лавірувати між модою й особистою неповторністю, від розуміння стилю епохи до критичного знання власного тіла й уміння сполучити одне з іншим, від естетичного почуття, що дозволяє комбінувати колірні гами і деталі одягу в залежності від віку, обставин, фігури і суспільного статусу до звичайної практичності. I нарешті, одяг здатен по-своєму керувати поведінкою людини, регулювати її настрій та манеру поведінки (ходу, жести, рухи і т. ін.). «Тайна туалету,— писав свого часу Бальзак,— полягає не в платті, а в певній манері носити плаття». Намагайтеся приховати недоліки фігури, вмійте «одягати» недоліки свого тіла.

Ми з вами знаємо, що жінки одягаються для інших жінок, потім для себе, а потім вже для чоловіків. Але саме на увагу чоловіків розраховуємо ми, коли одягаємо якусь обновку. Першим з них (згідно з грецькою міфологією) був син троянського царя Паріс. Зевс доручив йому розсудити Геру, Афіну й Афродіту, що сперечалися між собою про красу. «Яблуко розбрату» з написом «Найкрасивіша» Паріс передав Афродіті, яку пізніше викрили, звинувативши у вживанні пудри і губної помади. 3 приводу речей, що обтягують: гарну фігуру чоловік зможе розгледіти навіть в одязі унісекс.

Якщо у вас занадто кругла фігура, носіть плаття і костюми без пояса з тонких, легких тканин, що розлітаються від подиху вітру, а пальто — прямого покрою. Hi в якому разі не слід підкреслювати талію. Якщо ви при такій фігурі будете підкреслювати їі поясом, то погляд навколишніх буде мимоволі і підсвідомо продовжувати поглядом цю поперечну смугу на вашій фігурі, що складе враження нескінченної лінії. А от спідниці, зшиті з прямих полотнищ, без бічних швів додадуть вашій фігурі стрункості. Ви будете привабливо виглядати в платтях і костюмах з тонких вовняних, крепових тканин чорного кольору, а також усіх відтінків коричневих, сірих, зелених, синіх кольорів. Ваші аксесуари: туфлі з неблискучих матеріалів, напівдовгі рукавички, капелюхи з вузькими полями. Сумочки обирайте переважно великих розмірів.

Модельєри не рекомендують повним жінкам носити:

·          одяг із драпіруваннями й оборками;

·          хутро із довгим і густим волосяним покривом (песець тощо);

·          одяг із тканин світлих тонів;

·          одяг, що сковує рухи, а також шарфи, шалі, важкі намиста.

А іще деталі: запахи, марки одягу, колір волосся, косметика.

Варто пам’ятати Мікеланджело, який говорив, що досконалість складається з дрібниць. Помірність, гармонійність, дотримання моди й індивідуального стилю в одязі — це ті правила, що допомагають як жінкам, так і чоловікам почувати себе більш впевнено з різними людьми і небезпідставно розраховувати на ефективне з ним спілкування.

Ось шість загальних порад, заснованих на стереотипах про імідж учителя.

·          Одяг може бути модним, але скромних і непомітних кольорів. Не рекомендуються яскравий макіяж і велика кількість ювелірних прикрас. Головний принцип: викладач повинен демонструвати усім своїм виглядом, що він підтягнутий, діловитий, а в школу приходить працювати, а не демонструвати свої туалети.

·          Будьте серйозною. Чим відповідальніша робота, тим менше повинно бути вигадливості. Жінки повинні дотримуватися неписаної мудрості: «Бути гусеницею на роботі і метеликом після робочого дня».

·          Будьте послідовною. Одяг повинен мінятися щодня. Але при цьому не переборщіть: занадто часта і різка зміна іміджу не йде на користь репутації. Якщо часто міняти імідж — можна заробити репутацію легковажної людини. Оточуючі будуть чекати від вас не серйозної роботи, а розваги. Тому необхідно дотримуватися обраного стилю одягу.

·          Майте хоча б один гарний діловий костюм. Цей одяг незамінний у сучасній моді. Один костюм можна носити весь тиждень — можна використовувати різні аксесуари, і він виглядатиме по-новому.

·          Нове — добре забуте старе. Старі речі, але в гарному стані можуть додати одягу родзинку в ваш імідж. Вони свідчитимуть про вашу індивідуальність і вірність традиціям.

·          Увага до деталей. Аксіома: нігті і зачіска повинні бути акуратними, а парфумерія — не зухвалою.

Гарно і стильно виглядати на роботі — це ваш квиток до авторитету і поваги ваших колег. Але існують і заходи, на яких можна показати себе у всій красі. Як часто ви одягаєте сукню? Я, наприклад, дуже рідко. Чому? Відповідей багато. Тому, що в брюках комфортніше ходити, вони не сковують рухів, тому що їх можна комбінувати з безліччю різних блузок... але все ж таки сукня, особливо красива вечірня сукня, повинна бути присутня в гардеробі кожної жінки. Школа, робота, побут — все це речі, які «затягують», а сукня — гарний привід «полюбити» трішечки себе і показати чоловікам, що ви не тільки вчителька, а й красива жінка. Тому вечір, присвячений найближчому святу, запропонуйте колегам відсвяткувати виключно у вечірніх сукнях. Бо багато які з читачок погоняться зі мною, що останній раз вони одягали красиву сукню у день свого весілля. Згадайте ті відчуття. I хоч кажуть, що наречена завжди найгарніша, ви ті ж самі, що і в той день. Тільки колір сукні трішечки зміниться. А вибрати вечірню сукню зараз не проблема. Пропозицій аж забагато.

I все ж тема одягу вимагає суто індивідуального підходу. Спробуйте упорядкувати той гардероб, що вже маєте. Заведіть собі нові правила купляти обновку щомісяця. Ви одразу помітите зміни у ставленні до себе. Інша ви — інший світ навколо вас. А якщо викладач, з його функцією прищеплювати дітям гарне, світле, розумне й красиве, буде виглядати і відчувати себе гарно, діти сприйматимуть цю науку підсвідомо. І уявіть собі на мить, як дівчатка рівняються на вас, хлопці бачать в вас не тільки Ольгу Петрівну, викладачку з математики, а красиву жінку й галантно поводяться у вашій присутності. Все ж приємніше, коли тобі подають стілець і пропускають вперед, відкриваючи двері. А виховується це поступово — починаючи з вашого світовідчуття. Любіть в собі ЖІНКУ — і її полюблять всі оточуючі. І, повертаючись до теми одягу, найважливіше правило моди говорить: головне — не те, що на вас одягнене, а те, наскільки одяг відповідає вашому образу. Модний стиль — не популярні дизайнерські бренди, а уміння перетворити на ексклюзив навіть найневибагливішу річ. Стиль — це ваше поводження, ваша манера тримати себе на людях, ходити, сидіти і говорити. Усі ці фактори впливають на сприйняття вас навколишніми.

Тож, обираючи свій стиль або коригуючи вже обране, пам’ятайте, що головне — все-таки не театральні декорації, а справжня, невигадана жіночість і любов до себе.

ШПИЛЬКА

Анекдоти про батьків

·          Просто неймовірно, що одна людина може припуститися стількох помилок! - сказала вчителька Вовчику. - Чому одна ? Разом із татом.

·          Мати - сину: «Ти повинен більше займатися. Я ж не вимагаю, щоб ти  ставав відмінником, але мені набридло ходити на батьківські збори під вигаданим ім’ям».

·          Приходить син зі школи й говорить своїм батькам: - Не знаю, чим ви так сподобались нашій вчительці, але вона знову хоче вас бачити...

Відгуки читачів