Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Пригоди відважних моряків

Ведуча рубрики Світлана Маркова, педагог-організатор
Домашнє свято Все-таки дивна пора - літо. Так і хочеться придумати що-небудь таке, щоб дітям було весело. Влітку можна блукати лісом, купатися в річці, ганяти на велосипеді. А ще можна влаштувати своїм дітлахам справжнє свято. Наприклад, мор ської. Якщо моря в наявності немає, то ставок, річка або озеро теж підійдуть. А якщо ні річки, ні ставу, ні навіть струмочка поблизу немає? Не біда, морський свято можна провести навіть на суші.


Отже, почнемо з того, що об’єднаємо дітей у команди й придумаємо командам морські назви: «Відважні», «Семеро сміливих», «П’ять морячків», «Морські вовки» –– кумедні назви відразу створять на вашому святі потрібну атмосферу. Одягніть учасників у тільники або безкозирки.

Не забудьте заздалегідь прикрасити те місце, де ви проводитимете свято. Ось такі яскраві трикутні прапорці зроблять галявину, пляж або будь-який майданчик схожими на корабель. До речі, проводити «Пригоди» найкраще там, де більше місця.

 

На початку гри команди повинні обмінятися вітаннями-«кричалками», наприклад, ось такими:

 

Ми вовки морські,

Сильні та лихі.

Хвилі не лякають нас,

З ними впораємось враз.

Або такими:

Пригоди веселі

Чекають на нас,

Веселі малята

Вітають всіх вас.

 

Конкурс 1. Юнги на палубі

Усім відомо, що моряки на кораблях драять палубу. Дітям зараз доведеться зайнятися прибиранням. Один із членів команди отримує «мотузкову»  швабру й починає рухатися від своєї команди до умовної позначки, соваючи шваброю праворуч-ліворуч й залишаючи сліди на піску або на підлозі. Коли учасник досягає умовної позначки, то він повинен якомога швидше добігти до своєї команди й передати швабру іншому гравцеві. Конкурс завершиться тоді, коли всі члени команд узяли в ньому участь.

 

Конкурс 2. Чий кораблик кращий?

Покажіть дітям, як потрібно правильно виготовляти кораблик із паперу. Нехай обидві команди зроблять  кораблики відповідно до кількості   учасників. Запускати кораблики можна в морі або річці, а якщо їх немає, то й тазик згодиться. Перемагає та команда, у якої виявилося більше «плавучих» кораблів, що не перевернулися.

 

Конкурс 3. Хто сильніший?

Яке ж морське свято без перетягування канату? Видайте дітям один міцний канат і запропонуйте командам позмагатися й визначити, хто з них сильніший. Починати тягти канат команди повинні тільки за домовленим сигналом.

 

Конкурс 4. Чи знаєш ти море?

Запропонуйте дітям узяти участь у морській вікторині й відповісти на кілька запитань. За кожну правильну відповідь команда отримає один бал. Перемагає команда, яка набрала більше сумарних балів.

Запитання для вікторини

·         Назви «кольорові» моря, що є на нашій планеті. (Чорне, жовте, червоне, біле)

·         Скільки ніг у краба? (Вісім)

·         Як називається «хвилювання» на море? (Шторм)

·         За допомогою якого приладу визначають сторони світу? (Компаса)

·         Як називають моряка, який управляє на кораблі? (Капітан)

·         Коли моряки подають сигнал SOS? (Коли судно опиняється в небезпеці.)

·         Найбільша тварина на Землі, яке живе в морі? (Кит)

·         Що таке морська капуста? (Водорость)

 

Конкурс 5. Морські вузли

Кожній команді видайте по товстій мотузці. Один із гравців кожної команди зав’язує два-три вузли на мотузці, і потім команди обмінюються «завданнями». Гравцям потрібно якомога швидше розв’язати вузли, зав’язані супротивником. Перемагає та команда, якій удасться розв’язати вузли швидше.

 

Конкурс 6. Читаємо карту

Звісно, цей конкурс ми проведемо на суші. Заздалегідь приготуйте для кожної команди карту, на якій зазначте, у якому місці заховані скарби. Не забудьте вказати на ваших картах якісь розпізнавальні знаки, щоб дітям було простіше шукати.

 

Конкурс 7. Танцюємо улюблений танець усіх моряків «Яблучко»

Для проведення цього конкурсу вам знадобиться заздалегідь приготована фонограма. Оберіть по одному учасникові від кожної команди. Покажіть дітям кілька рухів танцю «Яблучко». Перемагає той, хто веселіше виконає матроський танець.

 

Конкурс 8. Відгадай морську пісню

Запишіть фонограми пісень морської тематики. Запропонуйте учасникам, почувши вступну мелодію пісні, відгадати її назву або згадати хоча б кілька слів із пісні. Перемагає команда, що відгадала більше пісень.

 

Приклади «морських» пісень:

·         «Катерок»

·         «Чунга-чанга»

·         «Море, море»

·         «Крейсер Аврора»

·         «Бабушка пирата»

·         «Бескозырка»

·         «Белый теплоход»

·         «Песенка капитана»

·         «По морям, по волнам»

·         «Песня капитана Врунгеля»

·         «Морские волки»

 

А тепер після всіх випробувань кожний справжній морський вовк бажає підкріпитися. Ну, а на столі в нас, звісно, будуть морські страви.

 

Гарного вам настрою й веселих ігор!

Dounload PDF

Відгуки читачів