Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Косметичні омани

Чи протирати обличчя льодом?

Уважається, що для шкіри обличчя корисно, коли воно протирається льодом. Однак це не зовсім так. Низькі температури більш шкідливі для обличчя, ніж високі. Вони викликають свого роду стрес шкіри. Коли ви кілька разів використовуєте лід, судини звужуються, розширюються, звужуються, розширюються — це гарний психотерапевтичний і фізіологічний ефект, але не для обличчя. Адже ще зі школи відомо, що будь-яке розширення й звуження тіл у кінцевому рахунку призводить до їхнього розширення. Нескінченно протираючи обличчя льодом, ми порушуємо приплив крові до нього, трофіку судин, з’являється та сама мережа капілярів, що виступає на поверхню, набряклість, розширення пор.


Косметичні омани

Чи протирати обличчя льодом?

Уважається, що для шкіри обличчя корисно, коли воно протирається льодом. Однак це не зовсім так. Низькі температури більш шкідливі для обличчя, ніж високі. Вони викликають свого роду стрес шкіри. Коли ви кілька разів використовуєте лід, судини звужуються, розширюються, звужуються, розширюються — це гарний психотерапевтичний і фізіологічний ефект, але не для обличчя. Адже ще зі школи відомо, що будь-яке розширення й звуження тіл у кінцевому рахунку призводить до їхнього розширення. Нескінченно протираючи обличчя льодом, ми порушуємо приплив крові до нього, трофіку судин, з’являється та сама мережа капілярів, що виступає на поверхню, набряклість, розширення пор.

Перед тим як наносити крем, досить протерти обличчя лосьйоном

На жаль, у наших умовах цього недостатньо. Фахівці відзначають, що при існуючому забрудненні навколишнього середовища необхідно мити обличчя більш ретельно. Інакше з пор шкіри надзвичайно складно вичистити мікроби й бруд, що за день у ній накопичуються. Лосьйоном або молочком тут не обійдешся. А тому краще підібрати миючі засоби, нейтральні за своїм лужним і кислотним впливом.

За допомогою добре підібраного крему можна вирішити проблеми шкіри обличчя

На справді фахівці відзначають, що всі проблеми, що у вас виникають зі шкірою обличчя, кремами не вирішуються. Стан шкіри — це винятково продукт діяльності організму. Якщо організм у порядку, то й шкіра на обличчі виглядає прекрасно. І навпаки. Косметологи свідчать, що існує безліч жінок, організм яких дозволяє їм особливо не доглядати за обличчям. Їм досить ретельно очищати його й іноді робити маски.

Креми треба тримати на обличчі, поки не всотаються, а маски — поки не засохнуть

Це досить розповсюджена серед жінок омана. У дійсності ж робити так не рекомендується. Шкіра й м’язи обличчя влаштовані так, що більше 10 хвилин (звичайно, якщо немає лікувальних розпоряджень) не можна тримати ні креми, ні маски (якщо крем не всотався протягом 10 хвилин, його потрібно акуратно зняти серветкою). Косметологи відзначають, що вже 10—15 хвилин «закупорки» пор викликають порушення дихальної функції шкіри. У тому випадку, коли це відбувається систематично, з’являється набряклість, розширені пори, в’яла шкіра.

Чи «вбивати» креми в обличчя?

Досить поширена думка, що, наклавши крем, необхідно «вбити» його в обличчя. Однак фахівці відзначають, що до обличчя потрібно відноситися дуже обережно й поменше торкатися його руками. А тому крем необхідно наносити дуже акуратно, майже не торкаючись шкіри, тонким шаром.

Чи потрібні спеціальні креми для шкіри навколо очей?

Зараз випускаються найрізноманітніші креми: і під очі, і на очі, і для нижньої повіки, і для верхньої. Однак косметологи вважають, що з фізіологічної точки зору це не завжди себе виправдує. А тому для області навколо очей цілком можна використовувати той крем, що ви наносите на все обличчя.

Чим більше крему нанесено на обличчя, тим краще для шкіри

Це не так. Усе необхідне досягається малою кількістю, тому крем треба наносити тонким шаром. Для досягнення ефекту досить 2–3, а іноді й півграма. Крім того, зараз до складу кремів входить велика кількість усякого роду кислот, витяжок, основ, що вимагають обережного поводження. Це лікувальні засоби, передозування яких може дати ускладнення у вигляді алергії, дерматитів і под. Принцип помірності зараз як ніколи актуальний, тим більше що не всяка людина, використовуючи той або інший крем, упевнена, що він їй підходить. Якщо ви в перший раз купуєте якийсь крем, намажте їм спочатку шкіру за вухом і подивитеся на реакцію.

Чи наносити креми на ніч?

Поширеною є омана, що нічні креми припускають використання протягом усієї ночі. Насправді ж залишати їх на ніч ні в якому разі не можна, а застосовувати можна лише за 2–3 години до сну. Косметологи відзначають, що наносити живильні й зволожуючі сполуки прямо перед сном навіть шкідливо. Справа в тім, що мікросистема обличчя прямо пов’язана з організмом через біологічно активні точки, а тому, коли ми доглядаємо за обличчям, ми активізуємо внутрішні органи. Пізніше використання косметичних засобів може призвести до набряклості, мішків під очима, набрякання верхньої й нижньої повік, збільшення зморшок і розширення пор.

Чи так уже необхідні скраби?

Багато хто з жінок уважає, що через постійне омертвіння верхнього шару шкіри потрібно користуватися скрабами. Однак це не так. Що стосується омертвіння клітин верхнього шару шкіри, то це природний біологічний процес, що відбувається сам по собі. Додатково «скрабити» шкіру, тим самим домагаючись її більшого лущення, означає порушувати її захисний бар’єр. Тому необхідність користуватися скрабами повинен визначати дерматокосметолог. А користуватися скрабами щодня або через день — усе рівно, що без призначення лікаря приймати які-небудь серйозні препарати.

Крем на все життя

Нерідко можна почути історії про те, що деякі жінки «приречені» користуватися тим самим кремом для обличчя (причому дуже дорогим), тому що шкіра до нього звикла й без нього з нею стануться жахливі речі: вона стягається, лупиться, червоніє, обвисає і т. д. У дійсності ж жоден засіб догляду за шкірою не здатен «запрограмувати» її на все життя. Час від часу креми все-таки треба змінювати. Практично всі вони зараз мають хімічну основу, а до будь-якої хімії йде звикання. Якщо ми говоримо про натуральні засоби, то в їхній склад, буває, включена велика кількість консервантів, а будь-який консервант теоретично може дати алергійну реакцію на шкірі.

У шкіри є дуже гарна властивість — вона сама підказує вам, що їй не підходить. Як тільки ви помітили зміну реакції вашої шкіри, здавалося б, на звичну косметику, подумайте, може, прийшов час її змінити. Коли настає звикання до крему? Відчуття суб’єктивні, і говорити про якийсь конкретний відрізок часу складно. Зараз вибір кремів і їхня покупка для багатьох перетворилися на хобі, гру, якщо хочете. Люди кидаються зі сторони в сторону, купують то одне, то друге, то третє. Тим часом за рубежем щорічно проводяться дуже серйозні дослідження, які показують, що вже починаючи із середини 80х років усе вироблене в косметології по суті одне й те ж саме. Розмаїтість є: у словах, властивостях, що приписуються, упакуванню, відчуттях кожного конкретного споживача. Принципово нового — дуже мало. В ідеалі вам повинен підібрати крем грамотний фахівець, що не буде негласно рекламувати конкретну косметику конкретної фірми, а на основі свого досвіду й стану вашої шкіри підкаже, що необхідно. З іншого боку, кожна конкретна людина може, знаючи особливості своєї шкіри, її реакцію, купити собі схожі один на одного креми й комбінувати їх.

Усім необхідно користуватися зволожуючими кремами

Зволожуючі засоби потрібні тим, у кого шкіра лупиться або стягнута, а також жінкам зрілого віку для заповнення загубленої природної вологи кліток шкіри. Для нормальної шкіри не потрібно придумувати зайвого навантаження.

Зволожуючі засоби попереджають появу зморшок

Хоча зволожуючі засоби тимчасово розгладжують шкіру, зі зморшками борються лише за допомогою спеціальних препаратів, що містять сонцезахисні й біологічно активні речовини, які гальмують процес старіння.

Косметичні засоби рятують шкіру від токсинів

Косметологи стверджують, що шкіру потрібно очищати від токсинів, щоб вона виглядала здоровою. Але ці речовини є нормальним результатом нормальної життєдіяльності організму й постійно виділяються шкірою. А скраби, парові ванни й маски рятують від бруду, зайвого жиру й омертвілих часток.

Натуральні або штучні?

У наш час до складу косметичних засобів входять найрізноманітніші інгредієнти — біологічно активні речовини, барвники, екстракти, емульгатори, жирові компоненти, віддушки.

Раніш багато які з цих компонентів були натуральними (рослинного або тваринного походження), однак завдяки прогресові в хімії зараз майже всі компоненти мають хімічне походження. На думку фахівців, усі вони ідентичні природним компонентам.

Прихильники ж косметичних засобів на натуральній сировині заявляють про те, що натуральність набагато краща за синтетику. Багато в чому вони, швидше за все, праві, однак не можна безапеляційно заявляти, що натуральна косметика краща. Наприклад, натуральна сировина може бути алергенною (тому що складно досягти необхідного ступеня очищення), тоді як синтетичний компонент, що відповідає якій-небудь активній речовині, часто дає гарантію від алергії. А тому синтетична сировина іноді навіть краща.

Відгуки читачів