Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Юридична контора

Питання: Я більше 25 років проробила психологом у школі. Хочу оформити пенсію I за вислугою років. Однак мені пояснили, що I право на таку пенсію I має тільки практичний психолог. Чим моя робота відрізняється від роботи практичного психолога і як мені виправити це непорозуміння?

Відповідь: Норма така:


Юридична контора

Питання: Я більше 25 років проробила психологом у школі. Хочу оформити пенсію I за вислугою років. Однак мені пояснили, що I право на таку пенсію I має тільки практичний психолог. Чим моя робота відрізняється від роботи практичного психолога і як мені виправити це непорозуміння?

Відповідь: Норма така:

«...Загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи: учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи». Наскільки я розумію, практичний психолог — це той, хто безпосередньо надавав психологічну допомогу дітям. Якщо у тих, хто вам пояснював, інша думка — спитайте, який нормативний акт дає визначення поняття «практичного психолога».

Питання: Чи вносяться зміни до тарифікації при збільшені кількості учнів у класі після її затвердження. На початку року був не повен клас, а зараз клас повний. Доплата за класне керівництво та перевірку зошитів здійснюється на 50%, хоч робота виконується в повному обсязі.

Відповідь: Раджу Вам детально ознайомитись з Наказом Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557, хоча там й не йдеться про зміну окладів після 01/09, але, наприклад, Ст. 6 говорить, що: «У разі, якщо посадові оклади окремих категорій працівників за Єдиною тарифною сіткою, порівняно з посадовими окладами цих категорій працівників (визначеними без урахування підвищень, передбачених умовами оплати праці), які діяли до 1 вересня 2005 року, збільшуються менше ніж на відсоток підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2005 року або якщо відбувається зниження посадових окладів, цим категоріям працівників установлюється попередній посадовий оклад (без урахування підвищень, передбачених умовами оплати праці), підвищений на 7,1 відсотка». В Наказі, до речі, є 20 додатків зі схемами тарифних розрядів педагогічних посад (професій), які було б корисно знати кожному педагогу. Я особисто знаю випадки, коли в регіонах даний наказ не виконується. Усіх бажаючих отримати Наказ Міносвіти і науки України від 26.09.2005 за № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» прошу звертатися.

Питання: Чи може директор школи не підписати заяву про звільнення або звернутися до педагогічного університету зі скаргою, що я (вчитель 1 класу, освіта бакалавра, стаціонар, бюджет, пед. університет, а зараз навчаюся на магістра, вечірнє відділення, платне) не відпрацювала 3 роки у школі після отримання диплому? В мене розподілу не було.

Відповідь: Ви маєте право в будь-який момент розірвати трудові відносини і звільнитись з роботи за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), попередивши директора за два тижні. По закону маєте відпрацювати ці два тижні. Директор не має права скаржитись на вас, бо цієї умови не було, коли вас брали на роботу. Єдина проблема, якщо укладено строковий договір, в якому є умова — «строк — 3 роки», але якщо такого договору немає, то ви вправі звільнитись в будь-який момент за власним бажанням.

 

Відгуки читачів