Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Час худнути!

Аліна БАСОВА

Подобатися! Чесно кажучи, дуже подобається нова тенденція    героїнь «наших серіалів». Починаючи з фільму «Перекресток» («постперебудовних» часів), справжні героїні — милі, ніжні, розважливо-покладливі, тендітні й обов’язково розумні були саме вчительки. I не згадаєш, хто з них що викладав, і в яких класах вони проявляли свою, обов’язково високоякісну, майстерність, але обов’язково згадаєш, що вони були дуже привабливі, жіночні й дуже стрункі!


Час худнути!

Аліна БАСОВА

Подобатися! Чесно кажучи, дуже подобається нова тенденція    героїнь «наших серіалів». Починаючи з фільму «Перекресток» («постперебудовних» часів), справжні героїні — милі, ніжні, розважливо-покладливі, тендітні й обов’язково розумні були саме вчительки. I не згадаєш, хто з них що викладав, і в яких класах вони проявляли свою, обов’язково високоякісну, майстерність, але обов’язково згадаєш, що вони були дуже привабливі, жіночні й дуже стрункі!

Я глибоко упевнена, що кожна з нас, трохи попрацювавши над собою перед дзеркалом, стане привабливою «на заздрість усім». І плюс до всього нам з настільки жіночою (у наш час) професією, от тієї самої жіночності займати ні в кого (не беремо до уваги конфліктних педагогічних ситуацій!) Так? Так! (Там не до жіночності!!!)

Ну, от начебто все при нас! Привабливість, жіночність, стрункість. Стрункість? Дуже (від душі) заздрю, кому стрункість дана від природи. А що робити нам, кому природа її не дала? Напевно, немає лазівки в жодному інформаційному полі, у якому цю проблему залишили поза увагою. Та й ми з Вами уж точно кілька способів, та й перепробували. І фиточаї, і таблетки, й народну медицину, але результат навіть якщо є, то мало й не довготривалий. Але що ж робити? Звичайно, не варто вбиватися за розмірами 906090. Але до тієї самої «стрункості» (яку насправді кожна з нас представляє по різному) треба прагнути.

Із чого почнемо? По-перше — домовитися. З ким? Із самою собою! Варто переконати себе, що настав час зайнятися собою. Був час на те, щоб учитися, був час на те, щоб планувати родину, був час на

те що б покласти зусилля для одержання вищої (другої, першої) категорії. Було покладено багато часу на випуск 11б. Було на... Було на... А от тепер — час, що «Я, виділяю на себе»! Тобто присвячую його своїй фігурі. Час худнути!

Звичайно, писати легко про те, що потрібно «домовитися», і немає способу, як це зробити, прийнятного для кожної. Тому що Ви, краще всіх знаєте себе, і тому саме Ви знайдете правильний підхід до себе. Не вважайте дурницею, просто спробуйте наодинці поговорити із собою. А потім скажете, дурниця це чи ні.

Друге. Придумайте строк. Дійсно поставте собі конкретне (але у розумних межах) здійсненне завдання. Наприклад: «Я буду худнути 2 місяці!» (Але не ставте нездійсненні рубежі «2 тижні — 30 кг»). Просто вирішите худнути. І рубіж не на кілограми, а на час. Тобто худнути будемо порціями, майже як чвертями: «чверть учуся потім канікули, потім наступна чверть, а потім знову канікули». Розумно? Адже ми теж не ставимо перед учнями нездійсненні завдання: «Історія України — за один місяць — досконально!». Нерозумно? От і 30 кг — за 2 тижні — теж нерозумно! Так що тільки порціями і тільки за домовленістю із собою.

Третє. Що таке п’ять? Оцінка, цифра тощо. Це багато? Так за старою системою оцінювання про цю оцінку мріяли всі школярі. А за новою її дуже не хочуть одержати. Так що багато це чи ні, потрібно виходити з того «чого п’ять». Ви здатні викинути з будинку п’ять будь-яких речей, на ваш розсуд? А здатні відкласти п’ять побутових робіт на потім? Так давайте, у найкращому випадку, викинемо або відкладемо на потім тільки п’ять компонентів. Запам’ятовуємо й домовляємося: тваринні жири, цукор (а з ним і все що з нього виготовлене), вироби з білого борошна, спеції й алкоголь. Усього п’ять! Що так багато? Зовсім ні, якщо перелічити все що без них залишилося, бракуватиме часу. І пам’ятайте це тільки на той час, на який ви домовилися.

Четверте. Для витривалих! Але я, наприклад, не знаю людину нашої професії, яка могла б поскаржитись на витривалість. «Хто в школі вже довготривало, з тим в житті усе бувало». Якщо всі попередні пункти Вам здалися під силу, то цей прошу сприйняти як стимул. Голодний день! Тільки один на тиждень. Не поспішайте відмовлятися, спробуйте один раз! Тільки дотримаєтеся — і ви зрозумієте, що це не так складно, як здається при прочитанні статті. І без мене ви знаєте, що будь-якому прогресу потрібний стимул і поштовх. Отож, і вашому шлунку, після переходу на нове харчування потрібен поштовх (а головне, це для його ж власного скорочення). У цей день потрібно пити воду: на 1 л води — сік 0,5 лимона й 1 столова ложка меду. Пити цю воду від одного до трьох літрів в день. Не дивуйтеся обмеженню, хоча б один літр випийте.

І останнє. Нехай вам здасться це смішним, але говоріть собі частіше (бажано без присутніх) «Я худну!». Повірте, це дуже допомагає, не зайвою буде навіть тисяча разів на день. Та я впевнена, що через деякий час ми ще посперечаємось, хто стрункіше — Ви чи ця тендітна жіночка з логотипу на обкладинці журналу «Пані Вчителька!».

ШПИЛЬКА

Чоловіки в шкільних творах:

 • Ніс Гоголя наповнений найглибшим змістом.
 • Про лінощі Обломова Гончаров написав цілий роман.
 • Онєгіну подобався Байрон, тому він і повісив його над ліжком.
 • Одного разу мудрий Діоген повернувся до своєї бочки, а її немає! Після цього він став ще мудрішим.
 • Отелло був душевною людиною.
 • Батько Чацького помер у дитинстві.
 • Пастернак прославився тим, що не хотів бути знаменитим.
 • Прометей приніс вогонь людям, яким кортіло закурити.
 • Сини приїхали до Тараса й стали з ним знайомитися.

Дієтичні омани

Дехто думає, що для того, щоб зменшити зміст вуглеводів у раціоні, варто замінити цукровмісні продукти на цукерки або жувальні гумки з написами «без цукру» або «дієтична». Однак подібні вироби містять синтетичні солодкі речовини: сорбіт, манніт або гекситол. Ці речовини зазнають в організмі тих же перетворень, що й вуглеводи, тільки більш повільно.

Науковий співробітник НДІ медицини праці РАМН Михайло Кочиашвілі попереджає про наступні дієтичні омани:

1) желатиновий десерт не сприяє відкладенню жиру;

2)  грейпфрут викликає втрату ваги;

3) у фруктах немає калорій;

4) продукти з високим змістом білка не мають калорій;

5) 200 г м’яса збільшують відкладення жиру менше, ніж 200 г картоплі;

6) у тостах калорій набагато менше, ніж у хлібі.

А французькі фахівці-дієтологи звертають увагу на ряд інших помилкових думок:

Від деяких продуктів не гладшають

Від занадто великої кількості калорій можна погладшати незалежно від того, чи містяться вони в огірках, лимонах, знежиреному сирі або у відбивній. А тому бажано все-таки знати міру в їжі.

Сирі продукти кращі за варені

Усе далеко не так однозначно. Деякі овочі, наприклад баклажани й стручкова квасоля, містять отруйні речовини, що стають нешкідливими тільки після термічної обробки. Крім того, сирі продукти не завжди засвоюються шлунком.

Вітаміни сприяють схудненню

Це не зовсім так. Навіть найкращий вітамінний коктейль не забезпечить струнку фігуру тому, хто любить? поїсти надміру.

Ферменти спалюють жир

Насправді ж ферментів, що спалюють жир, не існує. Багаті на ферменти фрукти, наприклад ананас і папайя, яким приписують «жироспалюючі» властивості, насправді тільки сприяють травленню, що, звичайно ж, теж непогано. Однак їхнє споживання нерозумне в тому випадку, коли людина харчується дієтичною, низькокалорійною їжею. При температурі близько 40 °С ферменти утрачають свої властивості, тому варто їсти не консервовані, а свіжі фрукти.

Салат — еліксир стрункої фігури

3 подібною думкою часто можна зустрітися в популярних журналах. I якоюсь мірою вона відповідає дійсності, оскільки листи салату дійсно практично не містять калорій. Однак у чистому вигляді вони звичайно не вживаються. А більшість салатних соусів містять багато жиру: столова ложка — близько 80 калорій. Таким чином, порція салатного соусу може перевищувати 660 калорій. Навряд чи такий «еліксир» буде сприяти зниженню ваги.

Цукор — викрадач вітамінів

Дієтологи відзначають: цукор, що споживається в їжу, містить не вітаміни, а чисту енергію. А тому він, як і більшість продуктів, зовсім не є «викрадачем вітамінів». Вітаміни потрібні організмові для переробки їжі. Той же, хто споживає багато вітамінів, зі спокійною совістю може їсти й солодощі.

Гладшають тільки від жиру

Насправді, як показують дослідження, зовсім усе рівно, чи їмо ми вершкову олію, чи хліб грубого помелу. Головне все-таки — кількість їжі, що з’їдається. Прикладом тому — повні американки, що харчуються дієтичними знежиреними галетами. Насправді ж не слід відмовляти собі в невеликій кількості жиру — завдяки йому ми наситимося набагато краще, ніж від тонни сухих галет.

У свою чергу й американські лікарі дієтологи виділяють ряд розповсюджених оман про їжу, збереження й споживання продуктів.

Печінка дуже корисна

Це далеко не так однозначно. У печінці, звичайно, багато вітамінів, мінеральних солей і протеїну, але в ній також багато жиру й холестерину.

До того ж, за даними Американської дієтологічної асоціації, у печінці великої рогатої худоби накоплюються в небезпечних кількостях хімікати й гормони, що потрапляють в організм тварини разом із кормами. А печінка полярного ведмедя взагалі небезпечна: у ній міститься смертельна для людського організму доза вітаміну А (утім, поласувати печінкою полярного ведмедя більшості з нас точно не загрожує).

Дієтичні продукти допомагають скинути зайву вагу

Подібне твердження невірне. Справа в тім, що дієтичні продукти й продукти, що їх їдять при дієті, далеко не одне й те ж саме. У подібних продуктах міститься стільки ж жирів, скільки й в інших продуктах, а іноді навіть більше.

Переїдати шкідливо

Так було прийнято вважати в медичному середовищі довгий час. Однак відповідно до останніх досліджень важливо не те, як часто ви їсте, а те, що ви їсте. А тому переїдати між регулярними прийомами їжі добре, якщо ви вибираєте фрукти або нежирний йогурт.

Безпечніше споживати підігріту їжу

Це далеко не завжди справедливо. Справа в тім, що деякі бактерії виробляють токсичні речовини, що отруюють їжу. Якщо навіть бактерії і гинуть при нагріванні, залишаються шкідливі для здоров’я токсини.

ХАТНІ СПРАВИ

Торт із сиром

Вам буде потрібно:

 • 1 кг сиру;
 • 1 банка консервованих ананасів (можна персиків);
 • 300 г цукру;
 • 150 г сметани;
 • 40 г желатину;
 • 0,5 склянки волоських горіхів;
 • готові бісквітні коржі;

Для крему: сир збити з ананасним соком, цукром, сметаною й розчиненим у воді желатином. Дати масі трохи загустіти, додати здрібнені ананаси.

Кожний корж змазати кремом, скласти один на однин. Потім змазати торт зверху й з боків кремом, посипати здрібненими волоськими горіхами й прикрасити часточками ананасів. Приємного апетиту!

 

Відгуки читачів